Choď na obsah Choď na menu
 


TÉMA TÝŽDŇA

rubrika Téma týždňa | piatok, 25.február 2011 | Autor: Nela + ext. red.

Obrázok

Takže, čo sa udialo počas posledného týždňa...?

Veľa vám toho nepoviem, pretože sme so slečnou Alice boli na skvelej lyžovačke v Rakúsku, ale niekoľko vecí mi aj tak neuniklo! :D Z nášho plánovaného výletu do Zürichu napokon nič nebolo, no boli sme na jeden deň lyžovať v oveľa bližšom Davose, kde sa pred pár týždňami konal taký ten medzinárodný finančný kongres.

Inak nám bolo fajn, vylyžovali sme sa až-až! o) A každý večer sme si užívali v hotelovej reštaurácií fantastický grécky šalát, ktorý bol slaný až-až! :D

Späť sme cestovali v noci zo stredy na štvrtok (preto som musela preložiť rubriku NEMECKÉ EPIZÓDY) a hneď na druhý deň som šialene dlho čakala na pošte! :D

A to preto, lebo sa práve zaúčalo nejaké nové žieňa, ktoré nevedelo, ako sa posiela balík do Austrálie. Prisahám, že predo mnou boli len dve tety (jedna s nejakým doporučením a druhá hazardná hráčka s kopou stieracích žrebov a Tipos losov! :D) a čakala som tam snáď polhodinu! Ale nevadí, chápem, že sa žieňa musí zaučiť praxou...

No a poštu spomínam len preto, aby som sa pochválila, že ma tam jedna pani pochválila! :D Už som si konečne vybavila svoje a odchádzala od priehradky, keď sa tam objavila nejaká pani, ktorá kontrolovala, v ktorom rade má asi tak čakať... (tu totiž aktuálne boli len 2 prepážky a 2 poštárky, z toho jedna spomalená, takže tá druhá jej musela pomáhať). A práve keď táto pani čekovala priehradku, od ktorej odchádzam, zrazu skonštatovala "Aké pekné nechty!"

Keďže som už bola na odchode, nie som si istá, koho nechty pani myslela, no stavím sa, že moje! Určite mám najkrajšie nechty z celej pošty (skromne podotýkam)! :D

 

Názor týždňa

... od našej redaktorky Alexi!

Ben a Katja sa mi začínajú neskutočne páčiť. Po tom bozku bol Ben ako sfetovaný (alebo zaľúbený?). Rovnaká bola aj Katja – sú strašne zlatí. Dokonca zamýšľajú to, že spolu začnú bývať.

Sandra je teda vážne šikovná, Cosime prekazila všetky plány a prišla nato, čo  zamýšľa. Nie je až taký anjelik ako sa zdá. Cosima si potom ale začala fandiť: „Prišli ste sa mi ospravedlniť ?“, jej triky na Sandru našťastie nezaberajú. Ak mám povedať úprimne, už ma nudia tie konflikty medzi Zastrowovcami a Saalfeldovcami...

Nils má stále akési podozrenia. Tanja však mala podozrenie, že je tehotná. Nepáči sa mi, keď je taká nervózna. Nie je to potom tá stará dobrá Tanja, ktorú všetci poznáme. A Charlotta... tá trpela rovnako ako Nils, ktorý Tanju požiadal o ruku. Tá na to zareagovala presne tak, ako som očakávala. Nemá to ľahké, vôbec jej nezávidím. Spúšťadlom toho všetkého bol náš nepolepšiteľný Gustl. Pokus číslo jeden však nevyšiel podľa jeho predstáv, ale ten druhý... Tanja odpovedala iba z povinnosti. Michael na to prišiel a ich vzťah sa začína vyostrovať.

Gustl riadne rozmútil vody Fürstenhofu. A keďže Tanja chvíľu nepraktizovala svoje hodiny poradne, štafetu prebral za ňu a prihodil nejaké citáty z Biblie :) Hildegard mu troška priblížila to, ako to vo Fürstenhofe chodí. Neskôr však začala nariekať, ale Alfons sa ho hrdinsky zastával. Je neskutočné ako si ho s Gustlom mýlili, myslím teraz konkrétne Tanju…

Po dlhom čase sme sa opäť vrátili k TN (tajomný nápoj). Sandrina mama neodolala pokušeniu a spolu s Wernerom si pekne užili. A aj ona bola ako sfetovaná: „Ahoj Wernéééér“, šúľala som sa od smiechu.

Michaela evidentne dosť zaskočila otázka Charlotty, či si ju chce vziať. Mne sa tá svadba nejaví ako dobrý nápad, veď nakoniec z toho aj tak nič nebude.

„ Rád by som bol nezávislý Konopka v New Yorku!“, zabil s tým chlapec. V kancelárii taký hrdina nebol, proste tam nezapadá...

 

Stránkové drby

Dnes operatívne a z mimoriadneho dôvodu zaraďujem podrubriku "STRÁNKOVÉ DRBY". Písomné, ale aj ústne maturity sa už naozaj blížia, a z toho dôvodu vám musíme oznámiť, že nastanú isté

Z M E N Y !

Tie budú zahŕňať preskupovanie jednotlivých rubrík na slečnu Marinu, príp. rubriky Téma týždňa na externých redaktorov.

Bohužiaľ budeme musieť na zopár týždňov obmedziť naše pôsobenie na stránke (me & Alice) na minimum a o konkrétnych termínoch vám povieme už čoskoro.

 

Fürstenhofské drby

... tento týždeň som videla len jednu časť, takže SLOVENSKÉ EPIZÓDY obídem a idem sa venovať tým NEMECKÝM.

- Najskôr malé prekvapenie: Photoshop je mocný! Vyretušovala som Käthe! :D Chúďa pani má tie vrásky naozaj hrozné, takže by si zaslúžila nejakú úpravu - niečo som vykúzlila, no je vidieť, že je to umelé.... Nevadí! :D Ide len o to, "čo by bolo, keby...".

- Luise Deschauer však v seriáli nie je žiaden nováčik... v častiach 201. a 202. si zahrala mníšku (áno, to napravo je Elisabeth).

- Trefná poznámka z nemeckého fóra: "V dedine, v ktorej sa nachádza Furstenhof je škôlka Charlotty Saalfeldovej. Ak sa nemýlim, je tam aj golfové ihrisko Charlotty Saalfeldovej... o chvíľu sa celá dedina premenuje podľa Charlotty Saalfeldovej!"

- Ešte jedna nemiestna poznámka, tentokrát na adresu Käthe: "Takže to bude nová vedľajšia postava? ... Uff, už som si myslel/a, že bude hrať hlavnú rolu!"

- Vedeli ste, že Gustlovo pravé meno je August Moosburger?

- Už minule som vám spomínala, že som si Markusa obľúbila. Je taký zlatý! :D (najmä v scénach s Evou a Emilom). Až mi prišlo ľúto, že Eva s ním nakoniec nebude...

- Tá bude totiž s Robertom, ktorého som spolu so Charlottou objavila na novej fotke nad Miriaminým hrobom. Popis fotky znie "Robertova bolesť zo straty Miriam už prebolela".... Tak to je zvláštne - láska na celý život a takto "vyprchá" za polroka. Už len to, že Miriam zomrela a Robert teraz "hľadá novú lásku" a zaľúbi sa do Evy je postavené na hlavu, takže to radšej neriešim o)

- Ale myslím si, že 6.séria je naozaj dobrá... narozdiel od 5.série, ktorá bola dobrá tiež, no miestami to už spadalo do nudy.

- Hlavne by som už chcela nejaké nové postavy, veď o pár mesiacov štartuje 7.séria! Ak dovtedy nikoho nezoženú, zrejme bude musieť hrať hlavnú úlohu Käthe a teraz už naozaj! :D

 

 GLOSA TÝŽDŇA

... od nášho spolupracovníka d.g.!

Götz - ako nový väčšinový vlastník - zhromaždil tento týždeň zamestnancov, aby im oznámil, že si Barbaru vezme za ženu. Werner k tomu musel mať svoj komentár, ale Barbara sa nedala a poslala ho k zemi trefným spomienkovým výrokom:

Werner (potichu Charlotte): „No hej, chlapík si zaslúži druhú šancu zapliesť sa s diablom.“

... a nahlas Götzovi: „Dúfam, že tentoraz to vyjde!“

Barbara: “Na to môžeš vziať jed!!” :)


Aj Andrému sa ušlo z tradičnej palety Wernerových sarkastických výrokov: „André, tebe chýba akýkoľvek zmysel pre realitu!“ Daný výrok by sa ale skôr hodil k Eviným umeleckým schopnostiam, veď pozrite ako hodnoverne nakreslila svojho nového kamaráta Emila :)))

Obrázok

André sa ponáhľal v kuchyni predstaviť ako jediný šéf, podľa nového poriadku dohodnutého s Götzom. Tak všetkým podriadeným nalial šampanské, akože veľká vec, a Hildegard sa znechutene pýta:

„A čo je toto, dáky opijáš (Umtrunk)?“

André: “Nie! Toto je brífing!”

V tom vošiel Götz, rozhliadol sa dokola, všetci poháre v ruke, postávajú, tak vraví: „Eh, Umtrunk?“

Hildegard: “Nie! Brífing!”

Obrázok

Famózny výkon predviedol zasa Niederbühl, keď sa vrátil skôr domov a vošiel do spálne, ktorú už ale obsadila Rosalie s Krendlingerom. Stallbursche bleskovo utiekol na balkón, a samozrejme že Niederbühl zamieril práve tam, lenže nič nevidel… hrá to naozaj výborne :)

Obrázok

Markus nechcel bývať v hoteli zadarmo, tak sa nasťahoval k sestre a Eva ho prišla pozrieť s – chlebom a soľou.

Obrázok

To som myslel, že len Slovania praktizujú, ale každopádne mi to poslúžilo ako ako odrazový mostík k tomu, že v originálnom znení SDL je veľmi veľa fráz, ktoré sú zaužívané aj na Slovensku… a teda sú prebraté z nemčiny, najskôr. Zopár som si ich posledne povypisoval, a tu sú:

1) Ich habe Kastanien für dich aus dem Feuer geholt - "Vytiahol som za teba z ohňa horúce gaštany"

2) Im Stich lassen - "Nechať v štichu"

3) Soll Charlotte das Geld herhexeln? - "Má Charlotta vyčarovať peniaze?" (doslova "vybosorkovať")

4) ... und basta! - "... a basta!" (to bude najskôr z nejakej španielčiny, alebo tak?")

5) Ich dachte mich trifft der Schlag - "Myslela som si, že ma trafí šľak"

6) Stehen sie so unter Pantofel? - "Ste tak pod papučou?"

7) Da hat man nich alle Katzen drauf - "Nemá všetkých pohromade" (doslovne "všetky mačky")

8) No a Barbarino "Darauf kannst du Gift nehmen - "Na to môžeš vziať jed"

 POZN. NEL.: Pridávam ešte moje obľúbené! :D

9) Hand ins Feuer geben - "Dať ruku do ohňa"

10) Mir platzt der Kragen - "Prasknú mi nervy" (doslova "praskne mi golier")

11) Fix und fertig - "Úplne hotový (unavený)"  

A je to tu... rýchlejšie, ako som predpokladala.

Naše prázdniny sa končia a už sú na rade len Východniari. Tak nech si teda tie prázdniny poriadne užijú (aj za mňa! :D)

Rubrika TÉMA TÝŽDŇA bude od budúceho týždňa jemne zredukovaná (ale naozaj len JEMNE) - keďže sa kvôli maturitám musíme dočasne "zbavovať rubrík", môj podiel na Téme týždňa sa bude rovnať NULE... To znamená, že napíšem len nejaký krátky úvod a zahrniem sem názory od d.g. a Alexi. Tým pádom je to výzva aj pre nich - môžu svoje články predĺžiť (ak na to majú chuť a čas, prirodzene). Budeme sa snažiť, aby ste však žiadne zmeny kvôli našim "problémom" nezaregistrovali. 

Happy Friday, everyone! o)

UŽ ZAJTRA O 17.00 ZAČÍNA INOVOVANÝ STURM DER LIEBE ŠPECIÁL!