Choď na obsah Choď na menu
 


TÉMA TÝŽDŇA

rubrika Téma týždňa | piatok, 4.marec 2011 | Autor: Nela + ext. red.

Obrázok

Ako som spomínala, nasledujúce tri týždne bude Téma týždňa pozostávať z môjho krátkeho úvodu a článkov od našich spolupracovníkov a tým pádom sa zrejme trošku skráti. Dnes to však tak ešte nie je! o)

Napokon sa to však mení... nasledujúce dve vydania tejto rubriky exkluzívne preberie Bety, ktorá sa v noci z piatka na sobotu vracia z USA a počas tohto obdobia preberie aj niektoré články. Som veľmi rada, že sme sa s Bety dohodli na tejto krátkej obnovenej spolupráci, tak dúfam, že k nej budete milí, pretože ona sa na vás nesmierne teší! :D

Okrem toho som rada aj faktu, že slečnu Bety sa nám podarilo získať ako "eurovíznu komentátorku" udalostí v súvislosti s touto najdlhšie trvajúcou európskou súťažou v roku 2011. Bude mať na starosti zopár článkov ohľadne tohto ročníka a možno k tomu niečo povie aj slečna Marina, ktorá sa pokúšala zohnať lístky na finále 14.mája v Düsseldofe (ktorý je od Kolína n/Rýnom vzdialený asi 40 km), no nejak sa jej to nepodarilo, lebo zistila, že všetky lístky boli vypredané v priebehu niekoľkých minút. Eurovízia so Sturm der Liebe, samozrejme, nesúvisí, no myslíme si, že mnoho z vás to možno bude zaujímať. To sú však ešte dva mesiace času o)

Teraz začíname! o)

 

HLÁŠKA

Fanúšičky diskutujú na Facebooku

Nela: Myslíš, že tie Twiinsky majú šancu dostať sa do finále?

Bety: No... ak ich neoblečú ako ku.vy, tak možno hej!

(reakcia na vyzývavé outfity :D)

 

 Názor týždňa od Alexi

Výučba bozkávania... ja by som na ich mieste povedala Simonovi pravdu. Katja sa to chystala urobiť, akosi sa to však zvrtlo. Ben mal podarený pohľad... nevedel čo má robiť alebo lepšie povedané, čo povedať! Potom nabral odvahu a “Kaia“ pobozkal, čo Alfonsa zaskočilo a nielen jeho... aj mňa! Potom s Hilde “lamentovali“, ako je to možné, že Ben „zmenil svoje sexuálne sklony“. Alfonsovi niečo nesedelo a Katju prekukol. Simon sa však trafil: „Je to tvoj milenec a kolega z Fürstenhofu!“. Myslela som, že vybuchnem od smiechu, keď Katja vytiahla tu striekačku a ako povedal Alfons - popolieval kríčky silným prúdom )

Michael sa stále nevie rozhodnúť. Možno je lepšie, že Charlotte vie o tom, že ju Michael neľúbi. Medzi nimi dvoma by sa to malo čo najskôr vyjasniť. V posledom čase jej šťastie nepraje. Incident s Wernerom ju očividne dosť zaskočil. S Astrid si potom padli do oka a zdalo sa mi to celkom zaujímavé. Michael si však s Tanjou dobre rozumie... len to vyznanie lásky bolo trocha neromantické, ale to je vlastne jedno, lebo Tanja mu aj tak dala košom. Potom sa Lukasovi spovedal a z jeho úst vypadla táto veta, ktorá ma zaujala: „Nafackal by som sa!“, nafackal pán doktor?

Obdivujem Sandru, ako sa o Rosalie stará. Po všetkom čo jej urobila. Dokonca vyhodila jej opatrovateľku Judith. Cosima potom s nadšením vpochodovala do kancelárie a zahlásila: „Ahoj Lukas, vybavila som novú opatrovateľku, môžeš si dať pohov!". Cosima je... ona vlastne nie je v poriadku. Chúďatko Rosalie, veď sa mohla nakoniec aj prebrať od tej zimy! Normálne sa sama sebe čudujem, ako Rosalie ľutujem (ono sa to rýmuje?). Sandra by mohla pracovať ako nejaký detektív. Je to naša šikulka!

A z Wernerovho “machrovania“ som už vtedy neveštila nič dobré. Od neho by som ani nič iné neočakávala, ale určite sa mal dobre medzi jeho dámami (alebo dámou?) totižto Charlotte už Wernera dostatočne pozná nato, aby vedela čoho je schopný. Potom Astrid stratila nervy a vybuchla: „Ja to už nezvládnem... toto flirtovanie v trojici!!!“, a potom zmizla z povrchu zemského...

Gustl bol v kuchyni riadne coolový, normálne som si ho obľúbila. Moja nová obľúbená postava. Bohužiaľ už odišiel...

 

Fürstenhofské drby

- Mám jednu zaručene overenú informáciu: V reštaurácií Fürstenhofu sú nové stoličky! Aspoň sa mi zdajú nejaké iné...

- A našla som pre vás aj príčinu tejto náhlej zmeny.

- Spomínala som seriál Marienhof, ktorý po 18-tich rokoch končí. Posledná časť sa nakrúcala 12.februára a vysielať sa bude 3.júna. No a keďže sa tento seriál nakrúcal vo väčšej hale, kulisy Sturm der Liebe sa do nového štúdia postupne presúvajú.

- Áno, aj to je dôvod, že sme sa dočkali novej lokality - bistra, ktoré bolo odpremiérované už včera.

- Kedysi sme spomínali, že v SDL by sme uvítali nejaký "refresh" a zdá sa, že to postupne prichádza. Najúspešnejšia európska telenovela sa totiž doteraz nakrúcala v najmenšom štúdiu (spomedzi všetkých nemeckých denných seriálov), a tak si autori povedali, že to treba zmeniť.

- To však nie je všetko! o) Od letných mesiacov Sturm der Liebe získa ďalšie štúdio (myslím, že by sa malo volať Studio 4 alebo 5, ale na tom nezáleží...), a tak sa zrejme opäť môžeme tešiť na nové lokality. 

- Takisto zrejme môžeme očakávať, že niektoré tváre zo seriálu Marienhof môžu zavítať aj do Sturm der Liebe. Niektorí herci totiž tvrdia, že zatiaľ nemajú žiadne nové ponuky, takže by spoluprácu na Sturm der Liebe zrejme prijali. Spomeniem len zopár ľudí - Julia Dahmen, ktorá hrala niekoľko rokov zápornú postavu, či Katrin Ritt, ktorá zase hrala Turkyňu Yasemin Özgentürk. Naopak - veľa ponúk má vraj Sandra Koltai.

- Ale prejdime k najnovším informáciám.

- ALELUJA! V Sturm der Liebe sa konečne začali diať veci! Herec Jan van Weyde, ktorého všetci dobre poznáme v roli smoliarskeho poslíka Xavera sa do Sturm der Liebe opäť vráti niekedy okolo 1300-tej epizódy.

- Rovnako sa môžeme tešiť aj na novú postavu. Bude ju hrať herečka Julia Mitrici a jej seriálové meno zatiaľ nie je známe. Takisto by mala prísť okolo 1300-tej epizódy (Vo vysielaní máj/jún 2011).

Zatiaľ nie je jasné, či práve títo dvaja budú hrať hlavné postavy 7.série, pretože slečna Julia pre Sturm der Liebe točí len do konca tohto roku (a 7.séria bude pravdepodobne dlhšia).  

 

 GLOSA TÝŽDŇA

Máme najlepší Sturm der Liebe tím na slovenskom internete a doňho určite patrí aj náš spolupracovník d.g., ktorý je tu dnes so štipľavým milostným trojuholníkom! o)

Uplynulý týždeň sme mali v SDL dvoch nie príjemne prekvapených mužov. A to konkrétne jedného nevidomého doktora a jedného chlapíka z vedenia hotela, ktorý vstúpil nedávno do diania tým, že sa vyspal s Barbarou. Takže, čoraz väčší počet ľudí už vedel o afére Rosalie/Krendlinger, a tak to už muselo prasknúť. Niederbühl sa to dozvedel klasicky fürstenhofovsky, keď náhodne odpočul konverzáciu Charlotty s Alfonsom (vidieť by ju aj tak nemohol:)). .
 
Druhým nešťastníkom je Markus, ktorý sa kľukatou cestou cez Lenu dozvedel, že Barbara je tehotná. Hneď chcel ísť za Götzom s tým, že ako Barbara k tehotenstvu prišla, ale tá mu to poľahky vyhovorila, že veď toto by mu veru v čerstvom vzťahu s Evou nepomohlo.
 
Tanju a hlavne Nilsa potešila návšteva Tanjinej mamy Violy a jej manžela Franza (ktorý za tie roky, pravdaže, absolútne neschudol). Naša milá Viola neustále zabŕdala do chudáka Nilsa v tom zmysle, že by si mal zohnať lepšie platený džob, a tak mu samozrejme rýchlo začala prekážať. Najlepší bol ale príchod Tanjiných príbuzných – totiž Nils pripravil pre Tanju tematický večer:

Obrázok

...lenže vo dverách sa zjavili nečakane až traja diváci : )

Obrázok

(Nechcem zabŕdať, ale Nils nie je Violin švagor, ale zať! :D, pozn. Nel.)

Barbara sa predtým bavila s Rosalie na tému  "Krendlinger - záležitosti" a zhodnotila to takto: „Hm, tento Jacob je medzičasom viac než aférka, však? Ale aj tak si myslím, že je pod vašu úroveň… na ja, Liebe  kann mann nix machen (no hej, láska, s tým človek nič nespraví). Včera u nás boli na večeru Eva a Markus... to je tiež taká konštelácia...“ :)

Werner zas vedel svoje o nadchádzajúcej Barbarinej svadbe, a preto to okomentoval svojsky: “Tentoraz to bude nuda, obaja povedia áno... – kde je v tom faktor zábavy, pýtam sa?? (Wo ist denn da die Unterhaltungswert?) :)
 
Robert, tesne predtým ako ho André vyhodil, sa snažil byť k strýkovi milý: „Sľubujem, že budem v kuchyni pokojnejší. Nebudem na tebe skúšať moju zbierku nožov.“
 
No ale než sa Niederbühl dozvedel, že Rosalie chodí poza humno, tak nám predviedol (teda vlastne celé toto ne/zaľúbené trio) úchvatné scény vo svojej spálni. Minule sme skončili v momente, keď doktor otvoril balkón, rovno pred ním Krendlinger, ale Michael ho nevidel. Teraz to celé pokračovalo a musela to byť jedna z najsrandovnejších scén za poslednú dobu. Rosalie predstierala, že sa akože práve prebudila a odlákala Niederbühla od balkóna. Krendlinger sa potom snažil si pobrať svoje oblečenie, ale ako na potvoru, na všetky kúsky sa Niederbühl buď postavil alebo posadil a napokon si na chlapíka zo stajne odložil svoje veci. Takto:

Obrázok

Potom Rosalie doktora konečne zložito vymanévrovala z izby (ten pri tom skoro dal svojou paličkou Krendlingerovi po hlave :)

Obrázok

A zamestnanec stajne sa naveľa mohol porúčať preč:

Obrázok

Samozrejme, najviac ma oslovil tento horúci outfit, čo mala Rosalie na sebe! :))

Obrázok

 Nasledujúce dve vydania preberá slečna Bety, ktorá mi garantovala, že "nebude rozprávať od veci" a ja jej verím :D Tak jej, dúfam, veríte aj vy o)

Počas tohto obdobia sa so mnou teda "uvidíte" zriedka, najlepšie ma zastihnete v Redakcii alebo v Diskusii alebo na e-maile sturmderliebe@centrum.sk!