Choď na obsah Choď na menu
 


Téma týždňa: Silvester 2010

rubrika Téma týždňa | piatok, 31.decembra 2010 | Autor: Nela

Obrázok

Po týždni tu máme silvestrovský špeciál Témy týždňa, v ktorom sme všetky tri mali spomenúť nasledovné položky:

1) Aký bude môj Silvester?

2) Čo prajem sebe a stránke do roku 2011?

3) Naj postava roku 2010 z SDL

4) Naj dramatická udalosť roku 2010 z SDL

5) Naj veselá udalosť roku 2010 z SDL

6) Naj svadba roku 2010 z SDL

Opäť pripomínam, že sme to písali nezávisle od seba, pričom sme netušili, že niektoré naše odpovede budú zhodné.

 

Silvestrovské prianie slečny Nely

1) Môj Silvester bude v meste, i keď sa tam toho až tak veľa nedeje... asi do jedenástej budeme so slečnou Alice a inými ľuďmi na Hlavnom námestí a pred polnocou sa presunieme na nábrežie Dunaja, kde bude ohňostroj. Rada by som zobrala šampusové poháre, aby sme si mohli hneď pripiť, ale neviem, či tam budú bezpečnostné kontroly a či mi dovolia takéto "ostré predmety" tam zobrať :D

2) Do roku 2011 si prajem tieto veci: úspešné zmaturovanie (aspoň na 90% :D), úspešné prijatie na vysokú školu žurnalistickú (najlepšie do Británie) a veľa-veľa zábavy! Hlavne ale zdravie a šťastie, aby boli všetci ľudia v mojom okolí happy!

Vlastne niečo som zabudla - so slečnou Alice sme sa 31.augusta stavili, že v roku 2011 pôjdeme na spoločnú dovolenku niekde do Španielska. A že si obe nájdeme nejakých boyfriendov... problém je v tom, že tá, ktorá si toho boyfrienda dovtedy nenájde, to bude celé platiť! :D

Stránke prajem veľa návštevníkov a úspechov, pretože všetko závisí od Sturm der Liebe. Tomu prajem hlavne veľa nových vzťahov, dramatických zvratov a vtipných momentov.

3) Najobľúbenejšia postava z roku 2010 je pre mňa buď Tanja alebo Eva. Tanja pre jej bláznivosť a Eva pre jej nekonečnú naivnosť a zároveň "nový rozmer", ktorý priniesla do Sturm der Liebe.

4) Pod dramatickou udalosťou myslíme čosi naozaj dramatické, čiže to tým pádom bude Cosimin pokus zabiť Rosalie, ako aj lavína, ktorá zasypala Sandru a Lukasa a takisto aj celý Barbarin návrat.

5) Komediálna udalosť - Nemám na mysli nejakú konkrétnu, ale proste duo "Werner & André", príp. "Werner proti Cosime", príp. "Werner proti Barbare". Niekedy to bolo naozaj humorné.

6) Mali sme len 3 svadby? Tak teda Sandrina a Lukasova... prípadne aj tá "akože svadba" Simona a Maike!

 

Silvestrovské prianie slečny Alice

1) Asi budeme s Nelou a zopár kamarátmi v meste. Nemám špeciálne rada slovenské kapely, ale zrejme sa dosť vybláznime, takže verím, že to bude stáť za to.

2) V roku 2011 by som rada zmaturovala (myslím aj písomne, aj ústne) a dostala sa na výšku spolu s Nelou, aby sme mohli "roommates" niekde na internáte v Anglicku.

Tejto stránke prajem veľa spokojných návštevníkov a veľa krásnych a úspešných momentov, ktorých (verím) nebude málo!

3) Úplne "najobľúbenejšiu postavu" nemám, ale tento rok sa mi páčilo "zlé trio" - Barbara - Rosalie - Cosima.

4) Dramatických udalostí bolo požehnane, ale zo záhadného dôvodu si na veľa takých udalostí teraz nespomínam. Takže uvediem len súdny proces Barbary.

5) Aj tých úsmevných udalostí bolo veľa. Mne sa hrozne páčil pred týždňom odvysielaný vianočný špeciál - a to scéna "Ako Werner s Alfonsom do lesa vypíliť stromček šli..." a takisto aj "Ako Marie a Hendrik stromček do mini-anglického-taxíka napchali". Ale úsmevných situácií bolo, samozrejme, veľa, napríklad aj Robert a Eva, Sandra a Lukas, Simon a Ben, ...

6) Svadba asi Sandra a Lukas, i keď už by sa asi malo vymyslieť niečo originálnejšie, pretože dlhú dobu sme tu nemali svadbu, ktorá by nám "vyrazila dych". Ale keď sa na to tak pozriem, vyzerá to tak, že svadba Barbary a Götza by mohla byť honosná :-) 

 

Silvestrovské prianie slečny Bety

1) Aký budem mať Silvester? Bujarý! Na Vianoce sme boli celá rodina u brata, tentokrát brat aj s priateľkou prídu na Slovensko... spolu s rodičmi odchádzajú do Tatier, takže mám celý dom pre seba! A to treba využiť! XD So slečnou Zuz sme už asi 15-tim ľuďom rozposlali oficiálne pozvánky a náš žúr začína o 18.00 a končí... asi o 6.00 ráno, keďže si chceme cez internet pozrieť príchod nového roka v New Yorku (kde je o 6 hodín menej). Neskutočne sa už teším, bude to v podstate polo-rozlúčkový žúr, takže bude stáť za to...  Okrem toho sme sa so Zuzkou dohodli, že tento rok to bude "hardcore" XD ... rozumej: keďže naše oslavy budú končiť o 6.30 ráno, už sa nám neoplatí ísť spať a o dve hodiny vstávať. Názov "hardcore" je možno trochu strašidelný, ale presný!

2) Bude sa mi niekto čudovať ak poviem, že do nového roku si želám zdravie? Nie... pretože každý vie, že zdravie je tá najcennejšia vec na svete (OK, nehovorím o láske) a mali by sme si častejšie uvedomovať, aké je dôležité. Okrem toho si teda prajem (LOL, to je aké nesebecké že "prajem si!" XD) úspešné presťahovanie za veľkú mláku a úspešný štart v novej práci. Samozrejme, aby sa všetky moje priateľstvá zachovali, pretože bude ťažké všetkých tých ľudí v SR a ČR opustiť....... (už teraz sa mi slza tisne do oka keď si to predstavím).

Stránke prajem úplne všetko NAJ! Nech je ešte lepšia ako doteraz, pretože viem, že momentálne administrátorky sú super osoby a dotiahnu to veľmi ďaleko. Máme medzi sebou akési "tajné dohody", tak uvidíme, či sa splnia :o)

3) Hmm, to je dobrá otázka, Nela! Tých NAJ postáv je viac... napríklad Barbara (lebo má 7 životov), potom Simon a Maike (lebo boli krásny pár) a možno aj Alfons (lebo Alfons je proste Alfons!)

4) Dramatická udalosť? ... Barbarin súdny proces.

5) Veselá udalosť? ... Teraz neviem, či sa tá zápletka keď Hildegard ukradla Alfonsovi šaty a ten sa prechádzal na verejnosti v župane, vysielala tento rok či ešte minulý... Ak áno, tak určite táto. Plus "Gustl Story".

6) Svadba... hmm... mne sa svadba Sandry a Lukasa zdala trochu dosť gýčová... čiže poviem Marie a Hendrik, pretože Hildegard bola svetová Standesbeamtin!

Alright, that’s gonna do it for me - veľa úspechov v roku 2011! :o)

Bety.


 

... a na úplný záver:

NOVINKY DO ROKU 2011

 

Tentokrát novinky, o ktorých sme ešte nehovorili:

- Minulý týždeň Bety hovorila o tom, že by sa mohli prijať nejaké nové pracovné posily do administrácie. S tým sa stotožňujem a hneď to aj urýchľujem - konkurz sa začne už zajtra a bude trvať minimálne 10 dní.

Tentokrát myslím pod slovom "KONKURZ", naozaj KONKURZ.

Je mi to trápne, ale proste si potencionálnych uchádzačov musím "preklepnúť". Teda si musím overiť ich (aspoň základné) znalosti nemeckého jazyka a (aspoň dobrú) znalosť slovenského jazyka formou nejakého malého testíku.

Konkurz je konkurz a po poslednej skúsenosti proste musím mať istotu, že daný človek má seriózny záujem - nechcem nikoho ani nič kritizovať, ale momentálne externí redaktori veľa nepracujú (a je to aj naša vina), a preto ich chceme viac zatiahnuť do sveta Sturm der Liebe.

Určite to nie je mienené v zlom, ale prosím potencionálnych uchádzačov, aby počítali s tým, že ak sa chcú prihlásiť, budú musieť prejsť týmto "testom".

Celkovo hľadáme minimálne 3 nových ľudí, ktorí by boli ochotní napísať čokoľvek - kedykoľvek - akokoľvek. Už teraz môžem oznámiť, že budú zapájaní najmä do rubrík SDL 360° a STURM DER LIEBE ŠPECIÁL.

 

- Toľko ku konkurzu. Teraz na inú nôtu.

Počas januára 2011 by sme chceli úspešne uviesť rubriku SDL 360°, o ktorej sa viac dozviete už čoskoro.

Okrem toho viete, že obsahové a grafické zmeny nastávajú vždy po cca. 3 mesiacoch, takže v prípade Sturm der Liebe špeciálu sa črtá nejaká zmena vo februári alebo v marci. Mám na mysli skôr tú grafickú stránku, nie obsahovú.

Malými zmenami týchto rubrík chceme dosiahnuť naozaj najkomplexnejšie informácie, ktoré dostanete len u nás. Preto sa zo štvrtku budeme snažiť urobiť obsahovo silný deň, zatiaľ čo pondelok a streda ostanú čisto informatívne. Utorok je Fotoreport, čiže ten je tiež "foto-informatívny" a piatok je Téma týždňa - takže piatok by sme mohli nazvať napríklad "hodnotiaci". Na víkend mi momentálne napadá len pomenovanie "dodatkový", alebo "súhrnný".

 

- No a posledným dôležitým "predsavzatím" je udržovať si vysoký štandard (ktorý tu, dovolím si tvrdiť, do istej miery určite je, bol aj bude) a stále prinášať nové a nové veci... problém je v tom, že už Alex, Bety a Zuzka nastavili latku dosť vysoko, a teda je ťažké ju prekonávať.

V závere mi dovoľte za celú administratívu stránky, popriať vám úspešné prežitie Silvestra bez ujmy na zdraví a hlavne šťastný nový rok 2011, ktorý bude (snáď) lepší ako tento. Vidíme sa tu aj o týždeň!