Choď na obsah Choď na menu
 


EVA KRENDLINGER

Uta KargelObrázok Eva Krendlingerová je milá a dobrosrdečná osoba s optimistickým pohľadom na svet. Do hotela Fürstenhof sa dostala po tom, čo prišla o miesto v materskej škôlke v dedine, kde bola vychovávateľkou.

V hoteli sa hneď zamestná ako čašníčka v reštaurácií, keďže potrebuje stály príjem. Tam sa po prvýkrát stretáva s Robertom Saalfeldom, ktorý si z nej hneď nemiestne uťahuje. Eva však na jeho narážky nemá náladu, a tak sa ich prvé stretnutie nekončí idylicky.

Dočasnú strechu nad hlavou jej poskytnú Sonnbichlerovci. Eva pri upratovaní nájde starú fotku a pri tejto príležitosti sa dozvedá, že Alfonsovo dvojča Gustl je jej otec.

Po čase sa otvára ďalšie tajomstvo - Cosima zisťuje, že Eva mala vzťah s jej zosnulým synom Markusom a veľmi ho milovala. Inokedy chladná a intrigánska Cosima si tak začína s Evou budovať vzťah na novej úrovni.

Po tom, čo Robert stratil svoju veľkú lásku - Miriam Saalfeldovú, sa o neho Eva snaží starať, ale Robert všetko odmieta. Vie sa vcítiť do jeho situácie a je trpezlivá - a to dokonca i vtedy, keď sa Robert pred vopred ohlásenou kontrolou z úradu pre mládež opije a ona musí toto faux-pas kryť. Všetko však robí z lásky k Valentine a, povedzme si pravdu, aj tak trochu z lásky k Robertovi. 

V čase, keď do hotela prichádza jej brat Jacob, ktorý ukončil štúdium v Hamburgu, si Eva stále robí nádeje, že by s Robertom niekedy mohla tvoriť pár. A tak sa aj stane - i keď len na chvíľku. Počas výletu do talianskej Verony sa Eva a Robert prvýkrát pobozkajú.

To čaro, ktoré medzi nimi bolo v Taliansku však pomerne rýchlo opadne - Robert začne vnímať Evu skôr ako kamarátku a časom si začne románik s Lenou Zastrowovou, i keď ani tá nevie, na čom je. Eva však medzičasom pochopí, na čom je a medzi ňou a Lenou dôjde k nezhodám.

Všetko sa však zrazu zdá vyriešené, keď Eva zistí, že je tehotná. A otcom jej dieťaťa je Robert. Ten sa k situácií opäť nepostaví ako chlap - po smrti Miriam má stále traumu a o ďalšom dieťati nechce ani len počuť.

Robertov vzťah s Evou tak stále ostáva na bode mrazu. Keď sa Eva dozvie, že jej veľká láska z minulosti - Markus Zastrow v skutočnosti nie je mŕtvy, jej staré city sú späť: Ocitá sa pred rozhodnutím - Robert alebo Markus?

Markus pochopí, že Eva si žije svoj život, ktorý je dosť odlišný od toho, ktorý žila s ním. Je tehotná a miluje Roberta. Robert však nemiluje ju. Markus sa preto rozhodne Evu za každú cenu získať späť a nikto o jeho krátkom romániku s Barbarou von Heidenbergovou nič netuší.

Medzi Markusom a Robertom tak dôjde k niekoľkým nezhodám a Robert je rozhodnutý riešiť to ručne - stručne. O bitky však Markus nemá žiadny záujem. Oboch ich však prekvapí nečakaná správa: Eva omdlela na prechádzke v lese a musí byť prevezená do nemocnice.

Až tam sa všetci dozvedajú, že dieťa potratila. Robert si po chvíli uvedomí, čo všetko stratil, a tak sa o Evu rozhodne starať - tá stále veľmi trpí stratou dieťaťa. A i keď sa veci po istom čase opäť vrátia do starých koľají, Robert si stále nie je istý svojimi citmi k Eve. Dokonca si myslí, že Eva miluje Markusa.

A v podstate má pravdu. Eva a Markus sa na romantickej prechádzke po dlhých desiatich rokoch opäť pobozkajú. Robert si uvedomí, že nemôže žiť s Evou pod jednou strechou, a tak sa rozhodne prepustiť ju z práce.

Eva sa cíti dotknutá, no Werner sa jej zastane: Keďže Robert po niekoľkých dňoch pochopí, aké ťažké je starať sa o Valentinu, je nútený prijať Evu späť, i keď tá sa už obzerá po inej možnosti: Pachmeyer jej opäť ponúka miesto vychovávateľky v novootvorenej škôlke.