Choď na obsah Choď na menu
 


<Späť na

Epizódy 870. - 889.

 EPIZÓDY 890. - 909.

Ďalej na >>

Epizódy 910. - 929.

 

EPIZÓDA 890

Felix (Martin Gruber) pozve Emmu (Ivanka Brekalo) na noc k sebe, ale ona sa nemôže premôcť tým, že má spať v Rosaliinej (Natalie Alison) posteli, a tak z romantickej noci nebude nič. Na ďalší deň sa rozhodnú ísť na cyklistickú túru a prijdú k starému zámku. Cez okno sa dostanú do romantickej starodávnej spálne.

Felix dá Wernerovi (Dirk Galuba) prísľub na vybranie pôžičky od banky. Ten mu však nechce byť dlžný, a preto mu ponúkne časť podielov na odkúpenie. Ponuku si všimne aj Rosalie, ktorá sa chce votrieť do priazne Felixa a dostať sa do vedúcej spoločnosti Furstenhofu. Rozhodne sa preto odkúpiť časť podielov a spolupracuje so švajčiarskym bankárom Großwihlerom, ktorý jej má v pláne pomôcť.

Annikine (Ute Kampowsky) problémy s ramenom sa zlepšujú a môže opäť trénovať, avšak len veľmi jemne. Požiada Hildegard (Antje Hagen), aby ju zastúpila v službe v kuchyni. Neskôr sa však pri tréningu precení a opäť dostane bolesti.

 

EPIZÓDA 891

Annika (Ute Katharina Kampowsky) má opäť veľké bolesti ramena, a jej pokus o opätovný tréning stroskotal.V kuchyni stará André (Joachim Lätsch), kde je aj Hildegard (Antje Hagen), ktorá jej ponúkne lieky na utíšenie bolesti. Neskôr však zostane nepokojná, keď neohlásene príde dopingová kontrola a kontroluje ju aj Hendrika (Golo Euler).

Werner (Dirk Galuba) pochopí, že Rosaliin (Natalie Alison) spolupracovník Großwihler  je v jednaní neprekonateľný a stále nechce upustiť od odkúpenia 31% podielov. Charlotta (Mona Seefried) má obavy, aby Werner tento podiel nepredal a Emma (Ivanka Brekalo) sa rozhodne prehovoriť s Felixom (Martin Gruber) - s úspechom: Felix tiež vidí, že najlepší by bol pokoj v rodine.

Fanny (Lila Neil Gurmen) má plné ruky práce, pretože pre čínsku skupinu, ktorá príde na dovolenku do Furstenhofu musí upiecť "keksy šťastia", ktoré si vyžiadali. (Ide o koláče, ku ktorým sa pripája malý lístok s nejakým textom). Na lístok napíše vášnivé vyznanie pre Andrého, avšak to sa dostane k Alfosovým (Sepp Schauer) rukám a začína sa nedorozumenie...  

 

EPIZÓDA 892

Werner (Dirk Galuba) je tesne pred podpisom zmluvy s Großwihlerom, ale Felix (Martin Gruber) napokon zakročí a Charlotta (Mona Seefried) mu je za záchranu Furstenhofu vďačná. Rosalie (Natalie Alison) zúri, pretože jej plán nevyšiel. Už ďalej nemôže znásať Emminu (Ivanka Brekalo) a Felixovu lásku, a tak sa rozhodne opustiť Furstenhof. Avšak potom sa však Emma dozvie novinu, ktorá všetko zmení: Je tehotná.

Ben (Johannes Hauer) sa vracia zo svojho výletu z Thajska a od Fanny (Lila Neil Gurmen) sa dozvedá, že Emma a Felix tvoria pár. Tvári sa, že je mu to jedno a je s tým vyzrozumený, ale pri jeho stretnutí s Felixom je však všetko evidentne inak...

Keď sa Hildegard (Antje Hagen) dozvie, že jej tablety viedli u Anniky (Ute Kampowsky) k pozitívnemu dopingovému testu, je zarazená. Annika teraz nemôže štartovať na šampionáte. Zatiaľ čo ju Emma utešuje, rozhodnú sa Alfons (Sepp Schauer) a Hildegard vziať veci do vlastných rúk a vysvetliť dopingovej kontrole nedorozumenie.

 

EPIZÓDA 893

Emma (Ivanka Brekalo) je mimo z Rosaliinho (Natalie Alison) tehotenstva a tá ju prosí, aby Felixovi (Martin Gruber) nič neprezradila, pretože mu to vo vhodnú chvíľu chce oznámiť sama. Emma sa s týmto zverí Annike (Ute Katharina Kampowsky), ktorá je názoru, že Felix by mal vedieť, že bude otcom. Felix sa rozhodne zistiť niečo u lekára Michaela (Erich Altenkopf), ale ten je viazaný mlčanlivosťou, a tak si chce pohovoriť s Emmou...

Charlotta (Mona Seefried) počuje časť Wernerových (Dirk Galuba) telefonátov a obáva sa, že Werner zase robí nečestné obchody. Túto správu jej Werner dementuje, ale keď ona kontroluje bankové výpisy, príde k čudným číslam. Werner sa jej napokon prizná, že podplatil vedenie golfových klubov Nemecka (v súvislosti s golfovým ihriskom vo Furstenhofe), čo Charlottu veľmi sklame. Keďže vidí, že Werner sa zo svojich chýb nepoučil, snaží sa ho priviesť k rozumu...

Simon (Rene Oltmanns) sa vracia z Austrálie a stará "mágia" medzi ním a Fanny (Lila Nil Gurmen) je späť a tí dvaja strávia spolu noc. Fanny však netuší, že Simon pracuje vo Furstenhofe tiež.

 

EPIZÓDA 894 

Korbinian Niederbühl (special guest star Rolf Schimpf) príde do Furstenhofu na oslavu otvorenia ambulancie svojho syna Michaela (Erich Altenkopf) aj s jeho sprievodom - osobnou opatrovateľkou Cosimou Zastrow (Gabrielle Scharnitzky). Charlotta (Mona Seefried) je rada, že sa s Korbinianom opäť stretne, keďže bol dobrý kamarát s jej otcom. Všimne si, že Cosima je akási zvláštna a o tejto domnienke informuje Wernera (Dirk Galuba), ktorý to však považuje za nezmysel. Neskôr Korbianian rozpráva svojmu synovi, že sa chce s Cosimou oženiť, aj keď v hre nie je žiadna láska. Michael si je istý, že jeho otec tejto žene niečo dlží...

Hoci Emme (Ivanka Brekalo) príde ťažké nepovedať nič Felixovi (Martin Gruber) o Rosaliinom (Natalie Alison) tehotenstve, nakoniec mlčí, ale súri svoju sestru, aby mu povedala pravdu čo najskôr. Emma má neskôr stretnutie s Benom (Johannes Hauer), ktoré pre ňu tiež nie je ľahké a Ben s ňou už nič nechce mať spoločné. Felix vyzná Emme lásku - vie si s ňou predstaviť všetko. Aj deti.

Fanny (Lila Nil Gurmen) rozpráva Marie (Annabelle Leip), v akej ťažkej situácií medzi dvoma mužmi sa ocitla a chce z nej rýchlo vycúvať. Rozhodnutie medzi Simonom (Rene Oltmanns) a Andrém (Joachim Lätsch) však vôbec nie je ľahké...

 

EPIZÓDA 895

Emma (Ivanka Brekalo) už neznesie mlčanie a povie Felixovi (Martin Gruber), že Rosalie (Natalie Alison) je tehotná. Emma ho žiada, aby o tom Rosalii nič nehovoril, ale on ju konfrontuje so svojimi podozreniami. Chce vedieť viac, ale keďže mu Rosalie dáva len strohé odpovede, vyhlási, že ona svoje tehotenstvo len hrá, aby zničila jeho vzťah s Emmou. Rosalie mu však potom predloží dôkaz...

Cosima (Gabrielle Scharnitzky) sa od Korbiniana (special guest star Rolf Schimpf) dozvie, že aj ona je v skutočnosti Saalfeldová. Ludwig Saalfeld ju krátko po pôrode nechal zameniť so Charlottou (Mona Seefried) kvôli jej poruchám srdca. Keď sa to Cosima dozvie, chce zo seba urobiť právoplatnú saalfeldovskú dedičku, ale Corbinian tvrdí, že na dedičstvo nemá žiadny nárok. Keď potom utrpí mozgovú porážku, Cosima mu schválne nepodá prvú pomoc.

Fanny (Lila Nil Gurmen) žiada Marie (Annabelle Leip), aby si s ňou mohla rozdeliť služby, avšak pri tejto príležitosti sa dozvie, že Simon (Rene Oltmanns) a André (Joachim Lätsch) sú otec a syn.

 

EPIZÓDA 896

Felixa (Martin Gruber) trápia výčitky svedomia, keď mu Rosalie (Natalie Alison) predloží dôkaz jej tehotenstva - obrázok z ultrazvukového vyšetrenia. Emma (Ivanka Brekalo) sa cíti osamotená, keď sa Rosalie stále stará len o Felixa a nevie, čo ďalej v jej vzťahu bude. Ben (Johannes Hauer) vie, že Rosalie si chce takto Felixa získať späť a odcudziť jeho vzťah s Emmou. O svojom podozrení jej aj povie.

Cosima (Gabrielle Scharnitzky) počká, kým je Korbinian (special guest star Rolf Schimpf) mŕtvy a potom "akože" zavolá na pomoc Michaela (Erich Altenkopf). Zatiaľ čo je Charlotta (Mona Seefried) jeho smrťou otrasená, rozhodne sa v nej Cosima vzbudiť ľútosť a pripravuje pomstu.

Hendrik (Golo Euler) chce, aby si s Annikou (Ute Katharina Kampowsky) našli spoločné bývanie v okolí, ale Annika si ešte nie je istá, pretože vo Furstenhofe pracuje zatiaľ len v skúšobnej dobe. Neskôr nájdu Hendrik a Nils (Florian Stadler) starú Annikinu fotku so zubným strojčekom, na čo sa dobre zabávajú, avšak Annika sa urazí a v kuchyni robí jednu chybu za druhou. André (Joachim Lätsch) ju napokon prepustí...

Fanny (Lila N.Gurmen) sa rozhodla opýtať sa hviezd, ktorý z mužov k nej pasuje lepšie. Rozhodne sa pre Simona (Rene Oltmanns), a tak s ťažkým srdcom ukončí románik s Andrém. Potom však zistí, že Andrému dala niekoľko rokov menej a Simonovi niekoľko rokov viac, a preto jej astrologický výpočet nesedí.

 

EPIZÓDA 897

Annika (Ute Katharina Kampowsky) je nešťastná zo straty práce, avšak nechce požiadať Charlottu (Mona Seefried), aby jej ona dala miesto v kuchyni späť. Chce to dokázať sama a čoskoro sa jej to aj podarí. Medzitým prichádza do Furstenhofu syn Cosimy (Gabrielle Scharnitzky) - Lukas Zastrow (first appearance Wolfgang Cerny), ktorý prichádza svojej matke pomôcť pri prípravách s pohrebom Korbiniana a dozvie sa, že Cosima a Charlotta boli zamenené a jeho matka sa chce pomstiť. Natrafí na Anniku, ktorú hneď spozná...

Rosalie (Natalie Alison) opäť odmieta Felixove (Martin Gruber) podozrenia, že svoje "tehotenstvo" používa len ako prostriedok ako zničiť jeho vzťah s Emmou (Ivanka Brekalo). Emma nevie, čo si má o Felixových podozreniach myslieť, a tak dôjde k hádke medzi nimi o Rosaliinom správaní.

Fanny (Lila Nil Gurmen) sa Andrému (Joachim Lätsch) ospravedlní, zatiaľ čo má však André iné problémy: Vzhľadom k tomu, že Hildegard (Antje Hagen) je na služobnej ceste, on musí jedlo na smútočnú slávnosť pripraviť sám. Aj keď proti svojej vôli, musí požiadať o pomoc Anniku...

 

EPIZÓDA 898

Aby medzi Felixom (Martin Gruber) a Emmou (Ivanka Brekalo) spôsobila ešte väčšie konflikty, rozhodne sa Rosalie (Natalie Alison) otráviť samú seba mydlom. Zatiaľ čo sa Emma o svoju sestru stará, dozvie sa Felix od Michaela (Erich Altenkopf), že Rosalie hrozí, že by o dieťa prišla. Keď Emma vidí, že Rosalie sa vo Felixovej spoločnosti cíti lepšie, s ťažkým srdcom sa rozhodne: chce sa s ním aspoň na čas rozísť.

Annika (Ute K.Kampowsky) sa hrá na detinskú potvoru a chce sa Lukasovi (Wolfgang Cerny) pomstiť. Ako malú ju raz vymkol v telocvični, a preto ho ona chce zavrieť do vínnej pivnice. Hendrik (Golo Euler) pokladá jej správanie spočiatku za príliš trúfalé, ale potom sám zamkne arogantného Lukasa v pivnici. Keď sa ten odtiaľ dostane, rozhodne sa, že si Annikino srdce získa späť.

Lukas má neskôr dôležité obchodné stretnutie, pretože jeho firma môže skrachovať, a tak ho Cosima (Gabrielle Scharnitzky) upokojuje a dúfa, že bude spomenutá v Korbinanovom testamente. Na jej nešťastie tam však jej meno nefiguruje a jediný dedič je Michael. Ten obdrží od Pachmeyera (Philipp Sonntag) podklady k bankovému kontu jeho otca a iné potrebné materiály. Cosima medzitým hľadá v Korbinianových zdravotných záznamoch nejaký dôkaz o zámene novorodencov, avšak nič nenájde, a tak sa rozhodne dokumenty sfalšovať.

 

EPIZÓDA 899

Felix (Martin Gruber) nechce akceptovať Emmino (Ivanka Brekalo) rozhodnutie rozísť sa a chce o ňu bojovať. Aj Emme to nepríde ľahké, ale nedokázala by si odpustiť, ak by Rosalie kvôli nej prišla o dieťa. V rozhovore s Felixom Rosalie (Natalie Alison) predstiera, že je z ich rozchodu nešťastná a neskôr povie Emme, že dieťa nechce.

Cosima (Gabrielle Scharnitzky) prezradí Michaelovi (Erich Altenkopf), že jeho otec Korbinian sa nie veľmi legálne dostal k peniazom od daňových úradov v zahraničí, aby mu zabezpečil lepšiu budúcnosť. Michael chce dať všetko do poriadku a peniaze úradom vrátiť, ale Cosima ho prosí, aby tak neurobil, pretože potom by ona ako spolupáchateľka mohla skončiť za mrežami.

Pachmeyer (Philipp Sonntag) dá svojmu synovcovi Benovi (Johannes Hauer) jasne najavo, že obhajoba Barbary ho niečo bude stáť. Ben sa zúfalo pokúša peniaze zohnať, keď objaví nové skutočnosti, ktoré spochybňujú Rosaliino tehotenstvo.

Lukas (Wolfgang Cerny) sa ospravedlňuje u Anniky (Ute Katharina Kampowsky) kyticou kvetov a chce sa s ňou znova stretnúť, avšak ona je neodbytná. Avšak jej brat Hendrik (Golo Euler) si myslí, že Annikine sympatie k Lukasovi rastú, čo ona popiera.

 

EPIZÓDA 900

Emma (Ivanka Brekalo) šokovane prosí Rosalie (Natalie Alison), aby nešla na potrat a Felix (Martin Gruber) tiež nechápe jej náhlemu rozhodnutiu, pretože dieťa chcela. Zatiaľ čo sa Emma a Felix naďalej hádajú, Ben (Johannes Hauer) konfrontuje Rosalie s jej falošnými snímkami z ultrazvuku a ona mu dáva na výber: Zaplatí všetky nemalé poplatky v súvislosti s obhajobou Barbary, ak bude Ben držať jazyk za zubami. Ben váha, ale napokon súhlasí.

Cosima (Gabrielle Scharnitzky) manipuluje so starými zdravotnými stavmi Korbiniana tak, aby bolo jasné, že krátko po pôrode boli ona a Charlotta (Mona Seefried) zamenené. Potom záznamy schová medzi staršie a odovzdá ich Michaelovi (Erich Altenkopf). Okrem toho chce Cosima získať prácu niečoho, čomu sa v Nemecku hovorí Hausdame, u Saalfeldovcov (v preklade niečo ako dáma starajúca sa o domácnosť, niečo ako slúžka, aj keď to je honosné slovo). Tento nápad však cez Charlottu neprejde...

Fanny (Lila Nil Gurmen) stále nie je rozhodnutá medzi Simonom (Rene Oltmanns) a Andrém (Joachim Lätsch), a tak sa rozhodne ísť s obomi na rande. Na jej zdesenie je však Simon tak zvedavý, s kým má jeho otec rande, a tak sa "náhodou" objaví v kaviarni Alten Wirt, kde majú André a Fanny romantickú večeru.

 

EPIZÓDA 901

Charlotta (Mona Seefried) je prekvapená, keď dostane ponuku na záchranu Furstenhofu od siete hotelov Klinker Emden, avšak Werner (Dirk Galuba) rieši iné starosti: Do rúk sa mu dostanú staré zdravotné záznamy, ktoré Cosima (Gabrielle Scharnitzky) sfalšovala a podľa ktorých Charlotta nie je skutočná Saalfeldová. Práve keď sa dokumenty snaží zneškodniť, príde do miestnosti Charlotta. A samozrejme chce vedieť, čo jej Werner skrýva...

So zlým svedomím si nechá Ben (Johannes Hauer) pred Emmou (Ivanka Brekalo) pravdu o Rosaliinom namýšľanom tehotenstve pre seba. Zatiaľ čo Emma stále túži po Felixovi a snaží sa pohnúť ďalej s jej obchodom s krojmi (preto si zajedná termín v Mníchove), Rosalie (Natalie Alison) využíva Emminu neprítomnosť, aby sa ďalej s Felixom (Martin Gruber) zbližovala.

Fanny (Lila Nil Gurmen) zachraňuje situáciu tak, že z toalety v kaviarni Alten Wirt odvolá svoju schôdzku s Andrém (Joachim Lätsch) v poslednej chvíli. Simon (Rene Oltmanns) chce s Fanny tiež tráviť svoj čas, ale ona sa mu vyhýba. Keď Fanny nájde vo svojej skrinke škatuľku praliniek, myslí si, že sú od Simona, avšak netuší, že ich tam dal niekto úplne iný...

 

EPIZÓDA 902

Rosalie (Natalie Alison) využíva Felixa (Martin Gruber) a stále viac sa v ňom snaží prebudiť jeho otcovské pudy. Neskôr Rosalie využije Felixovu starostlivosť a chce od neho, aby jej sľúbil väčšiu istotu. V domnení, že to Rosalie myslí s Felixom naozaj úprimne sa napokon rozhodne oženiť sa s ňou...

Charlotta (Mona Seefried) nechce veriť, že ona nie je Saalfeldová, avšak je ňou Cosima (Gabrielle Scharnitzky). Cosima si medzitým všíma, že jej plán vychádza bez ďalšieho pričinenia sa k tomu a chce sa zmocniť Furstenhofu. Werner (Dirk Galuba) neskôr navrhne Charlotte urobiť genetický test. Avšak ukáže sa strach pred poznaním pravdy...

Hoci sú už Fanny (Lila Nil Gurmen) a André (Joachim Lätsch) dohovorení, teraz je André ten, ktorý zruší André, pretože mu hádka s Wernerom leží v žalúdku. Keď potom Fanny natrafí na Simona (Rene Oltmanns), strávi s ním romantickú noc a ráno sa od Simona dozvie, že tuší o tom, že Fanny má ďalšieho nápadníka.

 

EPIZÓDA 903

Emma (Ivanka Brekalo) nechce uveriť tomu, že si Felix (Martin Gruber) chce zobrať Rosalie (Natalie Alison) za ženu. Chce sa s ním teda rozprávať, ale nemôže ho nájsť, pretože Felix sa z nešťastnej lásky opíja so Simonom (Rene Oltmanns) v bare. Emma si myslí, že Felix je s Rosalie. Na ďalší deň však Felix vyzná Emme lásku, do čoho sa zapletie Rosalie...

Cosima (Gabrielle Scharnitzky) sa približuje k svojmu cieľu keď vidí, ako je Charlotta (Mona Seefried) naozaj vynervovaná z toho, že nemusí byť skutočnou Saalfeldovou. Werner (Dirk Galuba) chce, aby Cosima z Furstenhofu čo najskôr zmizla, a tak jej ponúkne prácu u jedného svojho kamaráta. Cosima pred svojim synom (Wolfgang Cerny) hrá obeť a tvrdí, že Werner a Charlotta chcú kauzu zamiesť pod stôl. Neskôr však náhle utrpí srdcový záchvat počas hádky s Wernerom a Lukas je jediný, kto môže svojej matke pomôcť...

Síce sa Fanny (Lila Nil Gurmen) rozhodla nevyspať sa so žiadnym z jej nápadníkov skôr ako sa rozhodne, z noci so Simonom má zlé svedomie. Keď chce ukončiť svoju aféru s Andrém (Joachim Lätsch), narazí na ďalšiu dilemu: Nie je pre ňu Simon mladý?

 

EPIZÓDA 904

Rosalie (Natalie Alison) sa podarí rozdeliť Emmu (Ivanka Brekalo) a Felixa (Martin Gruber). Zatiaľ čo sa Emma rozhodne proti svojmu srdcu, Felix je rozhodnutý oženiť sa s Rosalie z povinnosti. Emma chce odísť z Furstenhofu a Felix zatiaľ prijme Rosalie opäť vo svojom byte.

Lukas (Wolfgang Cerny) zachráni svojej matke život, keď privolá Michaela (Erich Altenkopf). Cosima (Gabrielle Scharnitzky) z celej situácie profituje: Charlotta (Mona Seefried) ju navštívi v nemocnici a chce konečne poznať pravdu. Cosima hrá úbohú obeť, na čo jej Charlotta skočí.

Annikine (Ute Katharina Kampowsky) plece sa uzdravuje čoraz rýchlejšie a jej aféra s Lukasom naberá na obrátkach. Lukas sa rozhodne Anniku si úplne podmaniť. Avšak vie, že to nebude také ľahké...

 

EPIZÓDA 905

Felix (Martin Gruber) ostáva pri svojom rozhodnutí vziať si Rosalie (Natalie Alison) z povinnosti voči dieťaťu, avšak je smutný z rozchodu s Emmou (Ivanka Brekalo). Medzitým sa Emma rozhodne viesť obchod s krojmi - Prinzess Dirndl ďalej sama, čo naštve Rosalie. Tá sa dozve ďalšiu správu, ktorá je pre ňu nepredstaviteľná - Felix s ňou chce ísť do Kanady a tam založiť hotel.

Hendrik (Golo Euler) varuje Anniku (Ute K.Kampowsky) pred Lukasom (Wolfgang Cerny), o ktorom si myslí, že je sukničkár. Annika neskôr odchádza s Lukasom na krátku jazdu v jeho Porsche a musí mu požičať peniaze na benzín. Lukas jej neskôr daruje drahé hodinky - avšak Annika ich stratí pre tréningu s Nilsom (Florian Stadler).

Zatiaľ čo je Charlotta (Mona Seefried) ťažko zasiahnutá Cosiminým (Gabrielle Scharnitzky) osudom, tá sa vytešuje na nemocničnej posteli z jej nového plánu - bude Charlottu manipulovať dovtedy, kým jej nepredá podiely vo Furstenhofe.

Fanny (Lila Nil Gurmen) počuje súkromný rozhovor medzi Charlottou a Andrém (Joachim Lätsch) a Marie (Annabelle Leip) jej povie, že kedysi mali títo dvaja aféru. O Andrého zapletení sa do kauzy "Vražda Obote" jej však nepovie. Fanny sa teda rozhodne zostať so Simonom (Rene Oltmanns).

 

EPIZÓDA 906

Felix (Martin Gruber) si stojí za svojim rozhodnutím odísť do Kanady, z čoho je Rosalie (Natalie Alison) rozčarovaná. Do Furstenhofu prichádza Felixov otec Johann (first appearance Michael Zittel), ktorý chce svojmu synovi vyhovoriť plán oženiť sa s Rosalie. Felix však neustúpi. Rosalie z Emminho (Ivanka Brekalo) projektu s krojmi neodíde bez pomsty, a tak schválne neobjedná dodávku látok.

Charlotta (Mona Seefried) sa pýta sama seba, čo má pre Cosimu (Gabrielle Scharnitzky) urobiť. Werner (Dirk Galuba) jej radí, aby Cosime ponúkli peniaze, avšak tá ich odmietne a tak jednoducho sa odbiť nenechá. Lukas (Wolfgang Cerny) upozorňuje svoju matku, aby bola radšej spokojná - aj kvôli jej chorému srdcu.

Zdanlivo veľkoryso odpustí Lukas Annike (Ute Katharina Kampowsky) stratu hodiniek, ktoré jej daroval. Hendrik (Golo Euler) však vie, že "drahé hodinky" sú v skutočnosti len lacné fejky (fejk - napodobenina originálu, pochádza z anglického slova fake). Annika je z Lukasovho klamstva nešťastná a požaduje od neho skúšku odvahy.

 

EPIZÓDA 907

Emma (Ivanka Brekalo) je sklamaná z Rosaliinej (Natalie Alison) podlosti a chýbajúce látky musí rýchlo zaobstarať. Medzitým Lukas (Wolfgang Cerny) vidí šancu zabodovať u Anniky (Ute Katharina Kampowsky) ako záchranca Emminho projektu krojov. Vivien, Lukasova bývalá spoločníčka, zaobstará kimono-látku. Zatiaľ čo Marie (Annabelle Leip) snaží zabrániť tomu, aby si Rosalie svadobné šaty zobrala so sebou do Kanady, háda sa Emma s Felixom (Martin Gruber) ďalej a z impulzu pobozká Lukasa...

Cosima (Gabrielle Scharnitzky) hrá na Charlottine (Mona Seefried) city a Charlotta nie je ďaleko od toho, aby jej plne dôverovala. Werner sleduje ich zbližovanie s patričnou dávkou nedôvery, a tak tomu chce zabrániť: S Andrém (Joachim Lätsch) zinscenuje hádku, ktorú keď Cosima bude vidieť, bude si myslieť, že André by pre ňu mohol byť vhodný komplic.

Rosalie uzná, že Felix je jej posledná šanca na život v bohatstve, a tak sa snaží udržať si ho, aj keď Felix otvorene vyznáva lásku Emme. Rosalie zatiaľ musí prehltnúť niekoľko faktov - svadba sa bude konať len z pocitu povinnosti, v značne malých pomeroch a s jej neobľúbeným budúcim svokrom Johannom (Michael Zittel) ako jediným hosťom.

 

EPIZÓDA 908

Johann (Michael Zittel) nemôže zabrániť Felixovmu (Martin Gruber) nešťastiu, a tak sa obráti na Rosalie (Natalie Alison): ponúka jej peniaze za dieťa, ak po jeho narodení zmizne z Felixovho života. Rosalie nesúhlasí a ďalej sa teší zo svadby, čo sa nedá povedať o Felixovi, ktorý žiali za Emmou (Ivanka Brekalo). Tesne pred svadbou sa rozhodne nezobrať si Rosalie za svoju ženu.

Emma upokojí Annikine (Ute Katharina Kampowsky) starosti a vysvetlí jej, že Lukasa (Wolfgang Cerny) pobozkala len zo žiaľu k Felixovi. Neskôr sa koná módna prehliadka, na ktorej sa podieľa aj Annika a je úspešná - Emma sa však nemôže tešiť, keď si predstaví, že Felix si v tom momente berie Rosalie.

Werner (Dirk Galuba) je šokovaný, keď sa dozvie, že Charlotta (Mona Seefried) chce Cosimu (Gabrielle Scharnitzky) naozaj odškodniť podielmi Furstenhofu a tak z nej spraviť právoplatnú dedičku. Medzitým sa André (Joachim Lätsch) Cosime ponúka ako jej komplic, ale ona sa len tak ľahko odbiť nenechá a utrpí ďalší srdcový záchvat. Pri milom stretnutí sa Michael (Erich Altenkopf) vyjadrí, že obdivuje Charlottino nasadenie pre Afriku.

 

EPIZÓDA 909

Rosalie (Natalie Alison) je šokovaná z Felixovho (Martin Gruber) rozhodnutia a ten sa opäť vráti k Emme (Ivanka Brekalo). Rosalie je viac než nahnevaná, a tak vydiera Felixa: Bude môcť vidieť svoje dieťa iba vtedy, ak sa neožení s Emmou. Rosalie teraz robí naozaj všetko preto, aby otehotnela a Ben (Johannes Hauer) a Hendrik (Golo Euler) od nej dostanú  priame pozvanie k sexu. Ben váha, či sa má stať Rosaliiným komplicom.

André (Joachim Lätsch) navrhne Cosime (Gabrielle Scharnitzky) nasledovné: Ak by mu dobre zaplatila, bude pred súdom falošne vypovedať, že Cosima má skutočne nárok na saalfeldovské dedičstvo. Neskôr si ho Cosima zavolá k sebe a André sa teší, že je takmer pred cieľom svojho plánu: Avšak nevie, že Cosima zariadila všetko tak, aby Charlotta (Mona Seefried) počula ich rozhovor.

Náhodou sa Ben stane svedkom ľúbostných radovánok Simona (Rene Oltmanns) a Fanny (Lila Nil Gurmen) a Fanny sa obáva o Benovu diskrétnosť. Simon chce zase vedieť, prečo Fanny nechce na verejnosti priznať, že tvoria pár. Medzitým sa Nils (Florian Stadler) snaží opäť sa zblížiť s Annikou (Ute Katharina Kampowsky), avšak Lukas (Wolfgang Cerny) prekazí jeho plány a pozve Anniku na piknik k jazeru.

 

<Späť na

Epizódy 870. - 889.

 EPIZÓDY 890. - 909.

Ďalej na >>

Epizódy 910. - 929.