Choď na obsah Choď na menu
 


<Späť na

Epizódy 790. - 809.

 EPIZÓDY 810. - 829.

Ďalej na >>

Epizódy 830. - 849.

 

EPIZÓDA 810

Keďže spor medzi Simonom (Rene Oltmanns) a Evelyn (Heike Trinker) prerástol do väčších rozmerov, Evelyn si chce zobrať právnika. Aj Rosalie (Natalie Alison) jej radí tipy na súdne pojednávanie. Jedine Felix (Martin Gruber) zostane skeptický.

Zatiaľ čo sa Werner (Dirk Galuba) a Sylvia (Nicola Tiggeler) musia rozhodnúť, či je ich láska silnejšia ako nezhody ohľadne peňazí, André (Joachim Lätsch) neverí, že Ben (Johannes Hauer), spálil 2 milióny eur v hore. Jeho domnienka sa aj potvrdí, keď uvidí Bena, ako veľkoryso pozýva Emmu (Ivanka Brekalo) na večeru s 500 eurovou bankovkou. Obviňuje ho, že si peniaze uložil do vlastnej tašky a skryl.

Xaver stále pracuje na recepcii a Nils (Florian Stadler) pozve Marie (Annabelle Leip) pred Xaverovými (Jan van Weyde) očami do kina, a Alfons (Sepp Schauer) dumá nad tým, či ho Xaver naozaj nechce z miesta recepčného vyhnať. Táto jeho domnienka zosilnie, keď  Xaver objedná PC experta, aby Alfonsa zaučil v novom rezervačnom systéme. Aj sama Hildegard (Antje Hagen) premýšľa, či Xaver nechce jej muža podraziť... 

 

EPIZÓDA 811

Emma (Ivanka Brekalo) sa od Felixa (Martin Gruber) dozvie, že Viktoria (Susan Hoecke) utrpela náhly septický šok. Felix však vyhľadáva samotu a tak sa mu Emma nechce pliesť do cesty. Na druhý deň sa dozvedia, že Viktoria je mimo ohrozenia života. Nadšene Emma skočí Felixovi do náruče, ale ten odchádza do nemocnice s Rosaliou (Natalie Alison). Emma zostáva opustená v izbe. Iba Ben (Johannes Hauer) ju upokojuje.

Evelyn (Heike Trinker) zachrái Viktoriu v nemocnici, avšak nechce, aby sa o tom Simon (Rene Oltmanns) dozvedel. Simon je tiež v nemocnici a obáva sa o Viktoriin život. André (Joachim Lätsch) ho utešuje, a vie, že Evelyn zachránila Viktorii život a preto sa snaží udobriť matku a syna.

Medzitým po kine a večere sa Nils (Florian Stadler) s Marie (Annabelle Leip) lúči. Xaver (Jan van Weyde) však urobí Marie pozvánku, ktorá nešťastne skončí u Nilsa. A tak sa obaja muži stretnú v apartmáne v županoch, kde dôjde k ďalšej hádke. Alfons (Sepp Schauer) zakročí a povie, že bude dobré, keby obaja dali prsty od Marie preč.

 

EPIZÓDA 812

 Marie (Annabelle Leip) sa nevie rozhodnúť medzi Xaverom (Jan van Weyde) a Nilsom (Florian Stadler). Medzitým má Alfons (Sepp Schauer) iné problémy a má pocit, že mu niekto chce podkopať jeho autoritu. Preto vyvodí dôsledky...

Medzi Emmou (Ivanka Brekalo) a Benom (Johannes Hauer) dôjde ku krátkemu bozku, a Ben si začne zase namýšľať, že by oni dvaja mohli byť spolu. Rosalie (Natalie Alison) nahovára Emmu, aby podpísala zmluvu s módnou firmou, ale Ben jej radí, aby zmluvu ešte skontrolovala. Emma však vyhlási, že viac ako priateľstvo medzi nimi byť nemôže, ale Ben o ňu chce bojovať.

Viktoria (Susan Hoecke) sa má po septickom šoku oveľa lepšie a dozvie sa, že Simonov (Rene Oltmanns) transplantát bol jej telom prijatý. Evelyn (Heike Trinker) sa jej prizná, že z obavy o Simona mu zatajila, že môže byť potencionálnym darcom. Viktoria je šokovaná.

Sylvia (Nicola Tiggeler) dostane od Paula rozvodové papiere. Jej svadbe s Wernerom (Dirk Galuba) už nič nestojí v ceste.

 

EPIZÓDA 813

Rosaliine (Natalie Alison) narodeniny sú pred dverami a tak chce túto príležitosť využiť nato, aby odprezentovala kroje a usporiadala malú módnu prehliadku. Medzitým do Furstenhofu nečakane príde Felixov (Martin Gruber) otec Johann Gruber (návrat - Michael Zittel), ktorý prišiel usporiadať menšiu spomienkovú slávnosť na počesť Elisabeth. Je však svedkom rozhovoru medzi Rosaliou a Sonjou (Verena Zimmermann), z ktorého zistí, že všetko je pripravené na podpis zmluvy, ktorú musí Emma (Ivanka Brekalo) podpísať. Je však v jej neprospech, čo Johann Emme tlmočí. Jej obavy však vyprchajú na oslave, keď Rosalie odprezentuje zmluvu v čo najpozitívnejšom zmysle a tak ju Emma podpíše. Až kým nezasiahne Ben (Johannes Hauer)...

Ben sa rozhodne o Emmu bojovať a tak pre ňu chce nahrať pieseň. Alfons (Sepp Schauer) to neberie dramaticky a myslí si, že jeho snaženie je zbytočné.

Zatiaľ čo Simon (Rene Oltmanns) nechce Evelyn (Heike Trinker) odpustiť, Viktoria (Susan Hoecke) ju vyhľadá a urobí tak. Nahovára Simona, aby sa aj on s matkou udobril. Nakoniec sa tak stane, ale je neskoro: Štátny prokurátor totiž vo veci zamlčania údajov už prišiel...

 

EPIZÓDA 814

 Emma (Ivanka Brekalo), je Benovi (Johannes Hauer) vďačná, že odhalil Rosaliin (Natalie Alison) pokus o podvod s podpisom zmluvy. Už nechce mať s Rosaliou a nejakou podivnou firmou nič spoločné. Medzitým je nešťastná aj Rosalie a vyrozpráva Felixovi (Martin Gruber) svoju verziu, čo jej ten uverí. Rosalie si však je istá, že sa Emma ukľudní a opäť bude chcieť spolupracovať.

Johann (Michael Zittel) dostane ponuku kúpiť farmu v Kanade. Nevie však, že podiely Furstenhofu, ktoré prepísal na Felixa po smrti Elisabeth sú zapožičané. Felix má pre svojho otca riešenie.

Svadobné plány Wernera (Dirk Galuba) a Sylvie (Nicola Tiggeler) vrcholia. Tá poprosí Emmu, aby jej pomohla so šatami. Vidí však, že Emma sa pri nej správa čudne. Potom sa od Bena zistí, že Emma vie, kto Sylvia v skutočnosti je. Dúfa, že Emma bude mlčať, ale potom má zrazu prvú spomienku na minulosť...

Viktoria (Susan Hoecke) sa má tak dobre, že môže byť prepustená z nemocnice. Medzitým radí André (Joachim Lätsch) Evelyn (Heike Trinker), aby si aj ona zaobstarala právnika vo veci zamlčania údajov.

 

EPIZÓDA 815

Alfons (Sepp Schauer) je z posledných udalostí nešťastný a tak by si od práce chcel oddýchnuť. Hildegard (Antje Hagen) sa hneď u Wernera (Dirk Galuba) prihovorí za jeho výpoveď. Alfonsa však nahnevá, že sa do toho Hildegard zamiešala a nakoniec prosí Wernera, aby mu miesto opätovne dal.

Felix (Martin Gruber) navrhne Johannovi (Michael Zittel) možnosť, že predá svoj byt s Rosaliou (Natalie Alison). Tá ho však prehovára, ale bez úspechu. Nakoniec sa Johann rozhodne, že sa nechce starať mladým ľuďom do života a tak sa svojho plánu kúpiť farmu vzdá. Felix si myslí, že ho Rosalie prehovorila a že sa pohádali. Keď Johann nedopatrením na Elisabethinej spomienkovej slávnosti rozbije vázu vo Felixovom byte, kde sa nachádza vysoká suma peňazí, je mu jasné, že Rosalie Felixa nahovorila na takýto honosný život.

Zatiaľ čo Marie (Annabelle Leip) ide večer do novootvorenej diskotéky do susednej dediny, stretnú sa Xaver (Jan van Weyde) a Nils (Florian Stadler), kde sa pri kartách nudia.

Sylvia (Nicola Tiggeler) zatají Wernerovi svoje spomienky na časy Barbary, dozvie sa o tom jedine Ben (Johannes Hauer), ktorý si robí výčitky.

 

EPIZÓDA 816

Ben (Johannes Hauer) prehovára Emmu (Ivanka Brekalo), aby svoj kšeft s krojmi ťahala sama - bez Rosalie (Natalie Alison). Keď sa tá chce so svojou sestrou udobriť, zostane Emma pri svojom rozhodnutí, že s ňou už nič nechce mať spoločné. Medzitým Rosalie kroje "drobne" upraví, o čom Emme nepovie a dohodne si termín s kupujúcim - pánom Kloserom. Keď sa Emma objaví na stretnutí s kupujícim aj s modelkou Marie (Annabelle Leip), ktorá predvádza jej kroje, Marie začne náhle svrbieť pokožka...

Sylvia (Nicola Tiggeler) ponúkne Benovi (Johannes Hauer) ponuku, aby bol jej svedkom na svadbe. Ten však nakoniec s ťažkým srdcom odmietne. Keď Sylvia s Wernerom (Dirk Galuba) a Felixom (Martin Gruber) dohadujú priebeh svadby, náhle si spomenie Sylvia na Felixov únos...

Felix je zúfalý, pretože nevie, na koho strane má stáť. Či Rosaliinej, alebo Johannovej (Michael Zittel). Aj keď sú si tí dvaja vrcholne nesympatický, rozhodne sa Johann ospravedlniť Rosalii, čo tá nedobrovoľne príjme.

 

EPIZÓDA 817

 Sylvia (Nicola Tiggeler) rozpráva Benovi (Johannes Hauer) o svojom sne s Barbarou. Ten sa pokúsi svoju matku upokojiť, ale Sylvia medzitým váha, či neodvolať svadbu. V noci si opäť spomína na všetky Barbarine skutky: v sne vidí Barbaru, ktorá ju nahovára, aby sa Wernerovi (Dirk Galuba) pomstila a zničila ho...

Keď padne kšeft s kupujúcim Kloserom, je Emma (Ivanka Brekalo) nešťastná a pýta sa sama seba, ako mohlo dôjsť k Mariinej (Annabelle Leip) alergickej reakcii. Benovi je jasné, že s tým má niečo spoločné Rosalie (Natalie Alison), čo tá samozrejme poprie. Emma nakoniec odmietne Benovu ponuku na finančnú pomoc.

Alfons (Sepp Schauer) sa doma nudí a rozhodne sa Hildegard (Antje Hagen) pomôcť pri praní. Nechtiac však zničí jeden jej sveter. Ako zareguje Hildegard? Xaver (Jan van Weyde) sa po všetkom rozruchu na recepcii rozhodne, že už nechce robiť prácu recepčného.

 

EPIZÓDA 818

Keď Emma (Ivanka Brekalo) nevie, ako má ísť ďalej so svojím biznisom s krojmi, rozhodne sa Ben (Johannes Hauer) pre malú milosrdnú lož. Ubezpečí sa, že jeho priateľ z Mníchova má záujem o Emmine kroje. Medzitým však chce Emma odkúpiť svojimi peniazmi a tí dvaja vyhrajú tanečnú súťaž na svadbe Wernera (Dirk Galuba) a Barbary (Nicola Tiggeler) a spolu s tým aj jednu noc v kniežacom apartmáne. Nedopadne to však najlepšie...

 

Barbara už nemá pri sobáši žiadnu vôľu hrať dobrú Sylviu (predchádzajúca rola - Nicola Tiggeler). Aj Werner s Benom vedia, že sa s ňou niečo deje. Nakoniec sa Barbara rozhodne s Wernerom prežiť svadobnú noc.

 

Zatiaľ čo je Alfons (Sepp Schauer) šťastný, že Xaver (Jan van Weyde) vzdal prácu recepčného, Marie (Annabelle Leip) sa s ním po niekoľkých menších nezhodách opäť udobrí. Xaver medzitým nadobudne myšlienky, že by mohol byť s Marie opäť spolu, ale nevie, že tá sa rozhodla pre Nilsa (Florian Stadler).

 

Rosalie (Natalie Alison) nemôže zniesť, že Johann (Michael Zittel) u nich doma rozvešal svoje, podľa nej, staré spráchnivené veci a tak dôjde k ďalším nezhodám. Medzitým sa tá dozvie, že Felix (Martin Gruber) sa po jednej svadbe do druhej už neženie. Sklame ju to, ale predstiera, že ani ona sa nechce vydávať...

 

EPIZÓDA 819

Z nenávisti k Wernerovi (Dirk Galuba) sa rozhodne Barbara (Nicola Tiggeler) kontaktovať traviča, ktorý by mal pre ňu poskytnúť jed na otrávenie Wernera. Zatiaľ čo ten si užíva blízkosť svojej manželky, Barbara sa mu vyhýba. Vo Furstenhofe natrafí na Johanna (Michael Zittel) a Wernerovi tvrdí, že Johann na ňu pôsobil, ako keby mal silné samovražedné chúťky, čo ani nie je tak ďaleko od pravdy, keďže Johann Barbaru stretne prvýkrát po jej "návrate".

 

Zatiaľ čo sa Emma (Ivanka Brekalo) snaží vo svojich citoch vyznať spolu s Marie (Annabelle Leip), Ben (Johannes Hauer) vysvetľuje Jimmymu (guest star Joseph M´Barek) plán: Má sa Emme predstaviť ako majiteľ butiku a odkúpiť kroje. Jimmy pochopí, že Ben je do Emmy zaľúbený, a keď sa s ňou zoznámi, je mu tiež viac než sympatická a tak robí na Bena nátlak...

 

Xaver (Jan van Weyde) je úplne mimo, keď uvidí Marie a Nilsa (Florian Stadler) spolu, pretože pre Marie vybavil špeciálne pracovné miesto. Potom povie Alfonsovi (Sepp Schauer), aby sa rozhodlo, kto je lepší recepčný. Nakoniec svoj návrh však zmení a chce sa však Nilsovi pomstiť. Ten sa nedá zastrašiť a otvorí Alfonsovi oči s pravými dôvodmi, čo chce Xaver dosiahnuť...

 

EPIZÓDA 820

Rosalie (Natalie Alison) sa chce s Johannom (Michael Zittel) udobriť a tak mu uvarí večeru. Johann to ale odmietne pod výhovorkou. Aj Emma (Ivanka Brekalo) sa zastane svojej sestry a Felix (Martin Gruber) sa so svojím otcom opäť poháda. Rosalie to však už nevydrží a dá Felixovi jedno ultimátum.

Ben (Johannes Hauer) vidí, že Emma a Jimmy (guest star Joseph M´Barek) si dobre rozumejú. Medzitým sa Emma Benovi prizná, že sa jej city k nemu zmenili, ale nie je si istá, či by si mohli začať vzťah.

Alfons (Sepp Schauer) si myslí, že jeho otvorený rozhovor s Xaverom (Jan van Weyde) medzi štyrmi očami bol to najlepšie a tí dvaja sa opäť znášajú. Zatiaľ čo Nils (Florian Stadler) sa tomu diví, Xaver si uvedomuje, že boj o Marie (Annabelle Leip) prehral.

Barbara (Nicola Tiggeler) sa v posledný moment ovládne a zákerne fyzicky nenapadne Wernera (Dirk Galuba). Konečne sa spojí s človekom, ktorý jej má poskytnúť jed, a ten býva v exotickom Peru. Werner je nadšený z Barbarinho nápadu svadobnej cesty.

 

EPIZÓDA 821

Emma (Ivanka Brekalo) pozve Bena (Johannes Hauer) na večeru, avšak nanešťastie to však skončí tak, že Ben dostane alergickú reakciu z istej zmesi korenín. Emma je potom celý večer nešťastná, a rovnako aj Ben, ktorý vypadne z boja o Emmu a uvedomuje si, že Jimmy (guest star Joseph M´Barek) má cestu voľnú. Nenechá na nič však dlho čakať a tak predstaví Emme svoje túžby...

Felix (Martin Gruber) upokojí Rosaliu (Natalie Alison) aj Johanna (Michael Zittel), ktorý svojmu synovi sľúbi, že sa s Rosaliou udobrí. Pri ďalšej príležitosti to však dopadne presne naopak a Rosalie z toho vyvodí dôsledky - počas Johannovej návštevy bude bývať v hosťovskej izbe.

Barbara (Nicola Tiggeler) už nemá žiadnu chuť pracovať v ambulancii u Evelyn (Heike Trinker) a tak z práce odstúpi. Ani na Wernera (Dirk Galuba) už nemá takú dobrú náladu. Keď sa však dozvie o Benovej alergickej reakcii, je preňho ochotná urobiť všetko.

Marie (Annabelle Leip) sa sťažuje u Hildegard (Antje Hagen), že pozvala Nilsa (Florian Stadler) na rodinnú večeru, ale ten to bez okolkov odmietol. Keď sa dozvie ten, je sklamaný...

 

EPIZÓDA 822

Emmine (Ivanka Brekalo) a Benove (Johannes Hauer) nežnosti vyruší telefonát Jimmyho (guest star Joseph M´Barek). Ben potom pre Emmu a neho zarezervuje noc v apartmáne. Avšak ich rande opäť vyruší Jimmy so zámienkou, že Emma musí stále šiť, pretože na druhé ráno s ňou Jimmy odchádza na prezentáciu do Benátok a vyhráža sa Benovi, že Emme povie o jeho malých výmysloch - pláne s Jimmym.

 Felix (Martin Gruber) po hádke s Johannom (Michael Zittel) ho vyhodí z bytu a Rosalie (Natalie Alison) sa víťazoslávne nasťahuje späť. Johann sa medzitým spriatelí s Evelyn (Heike Trinker), s ktorou ide k znalcovi s plastikou, ktorú jej daroval. Ten zistí, že predmet má veľkú hodnotu.

Evelyn má medzitým pocit, že Barbara je od svadby napätá a tak ju nabáda k skorej svadobnej ceste. Barbara (Nicola Tiggeler) však plánuje svoje plány na otrávenie Wernera (Dirk Galuba).

 

EPIZÓDA 823

Barbarin (Nicola Tiggeler) človek, ktorý má sprostredkovať jed na otrávenie Wernera (Dirk Galuba) sa prihlási znova a požaduje viac peňazí, ako bolo dohodnuté. Tá nevie, kde ich zoženie a dopočuje sa o tom, že Ben (Johannes Hauer) chce Emme (Ivanka Brekalo) finančne pomôcť. Tak Barbara zostrojí klamstvo, že potrebuje zaplatiť dlhy po Paulovi, a Ben vykope peniaze v lese, ktoré tam pred krátkym časom zakopal. Správa sa dostane k Wernerovi a tomu je už jasné, prečo je jeho manželka v poslednom čase taká napätá. Ben chce Barbare peniaze dať, ale pristihne ju v pamätihodnom momente...

Emma (Ivanka Brekalo) je z Bena sklamaná, ale nakoniec uzná, že Jimmy (guest star Joseph M´Barek) bol len Benova dosadená "bábka", aby si ju získal a tí dvaja prežijú spoločnú noc v apartmáne.

Viktoria (Susan Hoecke) je pozvaná na večer k Felixovi (Martin Gruber) a Rosalii (Natalie Alison). Zatiaľ čo Simon (Rene Oltmanns) je brzda ich zábavy a snaží sa, aby sa Viktoria veľmi nepresilila, navrhne jej Rosalie spoločné nákupy.

Evelyn (Heike Trinker) vráti Johannovi (Michael Zittel) cennú plastiku späť. Ten sa rozhodne sochu predať, aby uhradil Felixove dlhy. Felix je proti.

 

EPIZÓDA 824 

Zatiaľ čo je Marie (Annabelle Leip) nerozhodná a nevie sa rozhodnúť medzi Nilsom (Florian Stadler) a Xaverom (Jan van Weyde), posiela si s Xaverom veľmi milé, až premilé emaily, z ktorých jeden sa dostane k Nilsovi. Medzitým Xaver zoberie od Felixa (Martin Gruber) prácu postarať sa o stálu dôležitú hosťku Catherine d´Oultremont  a Emma (Ivanka Brekalo) nabáda Marie, aby sa už konečne rozhodla, pretože Catherine robí Xaverovi rôzne návrhy ohľadom práce vo Švajčiarsku, kde ona tiež pracuje.

Emma (Ivanka Brekalo) a Ben (Johannes Hauer) sú napriek všetkým veciam šťastní a rozhodnú sa urobiť si výlet do Benátok. Ešte predtým však Ben zistí, že Barbara (Nicola Tiggeler) sa správa čudne a tak jej peniaze radšej nedá. Aj Evelyn (Heike Trinker) sa o ňu zaujíma, a Barbara dá výpoveď v ordinácií. André (Joachim Lätsch) zase Barbaru uvidí, ako "nechtiac" zničí jeden obraz, ale ona ho presviedča že sa to stalo naozaj "nechtiac".

 

EPIZÓDA 825

Werner (Dirk Galuba) neverí rečiam Andrého (Joachim Lätsch), že by sa Barbara (Nicola Tiggeler) mala vrátiť a tak jej poskytne peniaze on. Medzitým sa tá rozhodne pozvať Andrého na večeru, aby si upokojila jeho stranu a bola si istá, že on nič nevytára. Ale André najal súkromného detektíva, ktorý zistil, že Paul nemá žiadne dlhy. Aj Werner konečne príde na koreň veci...

Marie (Annabelle Leip) nechce, aby Xaver (Jan van Weyde) odišiel do Ženevy za prácou, ktorú mu ponúkla Cathérine d´Oultremont. Potom sa však rozhodne: pre Xavera! Ten od šťastia odriekne miesto v Ženeve, ale Catherine ponúkne lukratívne miesto aj Marie. Nils (Florian Stadler) sa rozhodne tento čin sabotovať a to tak, že pred touto švajčiarskou hoteliérkou prezentuje Marie v čo najhoršom svetle.

Zatiaľ čo sú Emma (Ivanka Brekalo) a Ben (Johannes Hauer) v Benátkach, Felix (Martin Gruber) sa od Rosalie (Natalie Alison) dozvie, že Ben a Emma tvoria pár.

Rosalie zatiaľ privedie Viktoriu (Susi Hoecke) na myšlienku ísť spoločne snowboardovať. Viktoria je šťastná, avšak Simon je "brzda zábavy" a má o Viktoriu obavy.

 

EPIZÓDA 826

Felix (Martin Gruber) prichytí Jimmyho (guest star Joseph M´Barek) pri tom, ako Furstenhof sprejuje grafitmy. Ten tvrdí, že tak urobil na Benove (Johannes Hauer) požiadanie. Celá situácia sa skomplikuje a keď na ďalší deň daruje Emma (Ivanka Brekalo) Felixovi dar z Benátok a ten ju z radosti objíme, Ben žiarli...

André (Joachim Lätsch) popiera, že by mal fyzicky napadnúť Barbaru (Nicola Tiggeler), ale tá hrá úbohú obeť. Werner (Dirk Galuba) svojej žene uverí a prepustí Andrého. Zatiaľ čo si je André istý, že Barbara sa vrátila, Werner o tom nechce ani počuť. Potom chce André kúpiť kaviareň v dedine - Alten Wirt, ale potrebuje peniaze - od Wernera...

Zatiaľ čo Marie (Annabelle Leip) už nechce mať s Nilsom (Florian Stadler) nič spoločné, ten musí znášať dôsledky po tom, keď sa odhalí o jeho sabotovaní Marie a Catherine d´ Oultremont už pre Marie nemá miesto. Aj Xaver (Jan van Weyde) tak ostane vo Furstenhofe.

 

EPIZÓDA 827

Simona (Rene Otmanns) irituje Viktoriin (Susan Hoecke) nový životný štýl, ale nakoniec sa nechá nahovoriť na spoločné snowboardovanie. Viktoria sa potom dovzie, že Nils (Florian Stadler) tiež dáva kurzy snowboardingu. Keď však Simon prichytí Viktoriu s Rosaliou (Natalie Alison) pri ochutnávke vína, je na ňu nahnevaný.

Emma (Ivanka Brekalo) dá Felixovi (Martin Gruber) najavo, že ľúbi Bena (Johannes Hauer), aj keď je niekedy detinský. Medzitým sa jej Ben ospravedlní za svoju žiarlivosť a Rosalie sa snaží sestru presvedčiť, že ona je tá najlepšia manažérka Emminých krojov. Emma jej chce dať druhú šancu, ale Ben to nevie pochopiť.

Keďže je dom Sonnbichlerovcov s Xaverom (Jan van Weyde), Marie (Annabelle Leip), Emmou a ešte aj Johannom (Michael Zittel) trochu plný, rozhodne sa Johann nájsť nové bývanie. A ponúkne sa mu Evelyn (Heike Trinker), s ktorou sa nakoniec dohodne.

 

EPIZÓDA 828

Ben (Johannes Hauer) je sklamaný, keď sa dozvie, že Emma (Ivanka Brekalo) ho nechce počúvať vo veci Rosalie (Natalie Alison) a chce jej dať ďalšiu šancu. Medzitým ich oboch Barbara (Nicola Tiggeler) pozve na večeru, aby urobila dobrý dojem. Na večeri si skočia Ben a Werner (Dirk Galuba) do vlasov. Keď chce Barbara na ďalší deň hovoriť s Benom, príde do jeho bytu a natrafí na Jimmyho (guest star Joseph M´Barek), ktorý sa tam vlámal. Pri úteku zabudol na tašku, v ktorej Barbara obajví pušku a teší sa zlodejsky... Nečaká však, že ju niekto pri stajniach s koňmi uvidí...

Simon (Rene Oltmanns) citovo vydiera Viktoriu (Susan Hoecke) s tým, že on jej daroval kostnú dreň a nechce, aby sa to s ňou skončilo zle. Potom pochopí, že so svojimi výčitkami zašiel priďaleko a chce sa jej ospravedlniť. Viktoria reaguje nesmelo.

Všetci si myslia, že Johann (Michael Zittel) a Evelyn (Heike Trinker) majú nejaký vzťah. Johann sa nepokúsi to ani vysvetliť, ale na cintoríne pri Elisabethinom hrobe natrafí na Felixa (Martin Gruber), a Johann tvrdí, že jeho srdce už nikdy nebude pripravené na ďalší vzťah.

 

EPIZÓDA 829

Zatiaľ čo Viktoria (Susan Hoecke) leží opäť v nemocnici na vyšetreniach, rozhodne sa Emma (Ivanka Brekalo) jej ušiť kroj na mieru. Keď vidí, ako v ňom Viktoria super vyzerá, dohodne sa s ňou na fotení kampane. Viktoria nakoniec súhlasí. Keď však Simon (Rene Oltmanns) vidí, ako si Viktoria s fotografom (guest star Florian Odendahl), začne v ňom kypieť žiarlivosť.

Šokovane vidí Werner (Dirk Galuba) Barbaru (Nicola Tiggeler) so zbraňou. Tá mu však vraví, že má zbraň len zo strachu k Paulovi. Werner jej uverí, ale prehovorí ju, aby zbraň uzavreli do trezora. Tam ju nájde Felix (Martin Gruber), ale Werner si rýchlo nájde výhovorku.

Johann (Michael Zittel) najskôr odmietne pozvanie Evelyn (Heike Trinker) na koncert, avšak po rozhovore s Alfonsom (Sepp Schauer) usúdi, že je to veľmi milé pozvanie a tak nakoniec súhlasí. André (Joachim Lätsch) sa len čuduje, ako si Evelyn a Johann dobre rozumejú.

Marie (Annabelle Leip) má náhle zorganizovať kabaretný program popri besede vo Furstenhofe. Xaver (Jan van Weyde) chce do toho angažovať jedného svojho priateľa, ale ten sa oneskorí. Xaver si potom láme hlavu, keď Marie pomôže Nils (Florian Stadler).

 

<Späť na

Epizódy 790. - 809.

 EPIZÓDY 810. - 829.

Ďalej na >>

Epizódy 830. - 849.