Choď na obsah Choď na menu
 


<Späť na

Epizódy 830. - 849.

 EPIZÓDY 850. - 869.

Ďalej na >>

Epizódy 870. - 889.

 

EPIZÓDA 850 

Felix (Martin Gruber) je otrasený Rosaliiným (Natalie Alison) priznaním, avšak súhlasí s tým, že Emme (Ivanka Brekalo) nič neprezradí. Rosalie má medzitým strach, že by Emma mohla prezradiť pravdu o krádeži, keď sa to dozvie, a tak radšej prehovára Emmu, aby s otcom odišla. Medzitým sa Emma dozvie, že jej otec Karl (guest star Werner Haindl) nie je na tom od jej odchodu finančne najlepšie a preto potrebuje nejakú podporu. Je šťastná, že Ben (Johannes Hauer) nemá problémy s tým, peniaze požičať. A tak sa Emma rozhodne dať výpoveď, ale...

Evelyn (Heike Trinker) je z Johanna (Michael Zittel) rozčarovaná a po článku v novinách sa od nej odhlásilo mnoho pacientov. Andrého (Joachim Lätsch) plán vyšiel a tak chce poprosiť Evelyn, aby spoločne odkúpili kaviareň Alten Wirt.

Alfons (Sepp Schauer) a Nils (Florian Stadler) sa snažia vymyslieť na Sonju (Verena Zimmermann) plán, ako by sa mohla priznať. Medzitým si však Sonja padne do oka so Schollom (Antonio di Mauro).

 

EPIZÓDA 851

Werner (Dirk Galuba) sa teší, že sa Barbara (Nicola Tiggeler) vrátila z Peru. Tá mu narozpráva, že bola u kamarátky - vdovy, ktorá po smrti manžela ostala finančne na dne. Werner sa preto rozhodne zmeniť svoj testament a Barbara si tajne mädlí ruky - avšak je viac ako sklamaná, keď zistí, že Werner testament nezmenil tak, ako by si to ona želala. Preto sa rozhodne vydobiť si svoje drastickými metódami.

Felix (Martin Gruber) prosí Emmu (Ivanka Brekalo), aby z hotela neodišla, no jej otec Karl (Werner Haindl) je rozhodnutý - jeho dcéra aj Ben (Johannes Hauer) s ním majú odísť do Rakúska. Felix sa preto rozhodne vyjednávať a keďže si Rosalie (Natalie Alison) odmietne sadnúť za jeden stôl so svojím otcom, obviní Karla z toho, že Rosalie vydiera.

Johann (Michael Zittel) a Evelyn (Heike Trinker) sa pohádajú kvôli Johannovej bitke s Andrém (Joachim Lätsch). Johann sa preto odsťahuje od Evelyn a prichádza bývať k Sonnbichlerovcom. Hildegard sa však rozhodla vytvoriť "plán domácnosti", v ktorom jasne zdôrazňuje, kto má robiť aké domáce práce. Johann ani Alfons (Sepp Schauer) plánom domácich prác nie sú nadšení...

 

EPIZÓDA 852

Barbare sa podarí upokojiť Wernerove vášne a ten sa rozhodne spísať s ňou berlínsky testament. Barbara sa tak cíti byť tesne pred cieľom, a aby svoje dielo dokonala, pridáva Wernerovi do nápojov jed. Keď odchádza na prechádzku ešte netuší, že pohár nevypije Werner, ale Ben...

Emma je sklamaná zo svojej sestry keď sa dozvie, že ich matke mohla pomôcť, no neurobila tak. Nevidí teda žiaden iný dôvod na to, aby musela stále zodpovedať za Rosalinu krádež. Keď chce Emma Felixovi konečne povedať pravdu, Rosalie ju však rýchlo zastaví a snaží sa ju citovo vydierať.

Hildegard je spokojná s plánom domácnosti, no Nils a Alfons až tak nie... Nils sa preto rozhodne kúpiť lacnú umývačku riadu, aby si uľahčil prácu. Po vybratí umytého riadu z umývačky však utrpí šok - zničil Hildegardin zlatý svadobný servis.

 

EPIZÓDA 853

Emma je naďalej rozhodnutá kryť Rosalinu krádež, avšak požaduje protislužbu: Rosalie si má sadnúť za jeden stôl s Karlom a udobriť sa. Ich stretnutie sa naozaj vyvíja prekvapujúco sľubne. Ben medzitým tvrdí, že Rosalie nechala jej a Emminu matku zomrieť naschvál. Emma to spočiatku považuje za nemiestne, no keď má v noci zlý sen, rozhodne sa s Rosalie prehovoriť. A chce, aby jej povedala pravdu.

Narozdiel od prípadu s Larsom má Barbara už pripravený protijed. Ten rýchlo podá Benovi, ktorý ani netuší, v akom nebezpečenstve sa ocitol. André si však Barbarino zúfalstvo všimne a začne spájať súvislosti - z Larsových zdravotných záznamov sa dozvie, že Barbara ho otrávila a má kontakty s farmakológom Dr. Kohlerom. Preto už vie, koľká bije a vidí v Barbare travičku.

Alfons a Nils sa snažia pravdu o zlatom svadobnom servise pred Hildegard zatajiť. Preto na klasický riad namaľujú tenké zlaté kruhy tak, ako vyzeral zničený riad. Čoskoro však zistia, že im to nejde, a tak sa prácu rozhodnú zveriť profesionálovi. Ich práca však vyjde navnivoč a Hildegard sa dozvie pravdu.

 

EPIZÓDA 854

Emma je šokovaná z Rosalinho priznania, no vidí, že jej sestra má stále pocit viny na smrti ich matky. Rosalie si však dá predsavzatie byť "lepším človekom" a snaží sa angažovať na Charlottinej dobročinnej akcii. Ben sa medzitým rozhodne Emminho otca finančne sponzorovať a Emma sa čuduje, odkiaľ má Ben toľko peňazí. Ten sa jej rozhodne povedať pravdu: Peniaze z Barbarinej životnej poistky nespálil, ale zakopal v lese. Keď jej ich však chce ísť ukázať, už tam nie sú...

Barbara dá Andrému jasne najavo, že sa zahráva so silným súperom. Aj ten pochopí jej výzvu na boj a dozvie sa, že Werner s ňou chce odísť z Furstenhofu, pretože Charlotta príde už čoskoro. André tomu chce zabrániť a zhromažďuje genetický materiál Barbary aj Bena, ako aj všetky indície, ktoré proti nej svedčia. Požaduje, aby s Wernerom ostala v hoteli.

Hildegard sa zabáva na príbehu so zničeným riadom a musí uznať, že jej plán domácich prác má isté diery... Preto sa rozhodne vytvoriť nový a pri jeho vytváraní sa pohádajú všetci obyvatelia domu.

 

EPIZÓDA 855

Barbara sa rozhodne pristúpiť na Andrého požiadavky ostať vo Furstenhofe a Wernerovi tvrdí, že André ju vydiera. Okrem toho mu povie, že jediný skutočný dôkaz proti nej - telefonát s Felixovým únoscom - musia zničiť, aby André nemal čím vydierať. Podarí sa jej Wernera presvedčiť, aby odcestoval sám a ona sa zatiaľ tajne snaží stiahnuť Andrého na svoju stranu.

Emma je na Bena nahnevaná kvôli záležitosťou s peniazmi - avšak pri spoločnom obede s Karlom je všetko prekvapivo harmonické. Ben sa snaží nájsť zmiznuté milióny a nájde ich v izbe hotelového hosťa - tam ho prekvapí Hildegard.

Marie vidí, že vzťah jej rodičov ide dolu vodou - preto pre nich spolu s Nilsom pripraví romantický večer, aby sa znova udobrili.

 

EPIZÓDA 856

Emme sa podarí upokojiť počiatočné Hildegardine a Alfonsove vášne a očistiť Benovo meno v ich očiach - podozrievali ho totiž z krádeže peňazí hotelového hosťa. Ten sa napokon nedozvie nič o celej záležitosti. Z vďaky Ben pripraví pre Emmu romantickú večeru v stajni. Rosalie, ktorá sa vracia zo Švajčiarska (kde uložila peniaze na bankový účet), však spôsobí ďalšie problémy: Kvôli jej nevšímavosti takmer zrazí Emmu.

André nepristúpi na Barbarine požiadavky a nechce sa spolupodieľať na odstránení svojho brata. Narozdiel od Wernera - ten dá totiž Felixovi telefonicky jasne najavo, aby Andrého do hotela nevpustil. Ten s Evelyn zvažuje ďalšiu možnosť podnikania - dedinskú kaviareň Alten Wirt. Evelyn má však výhrady, André je pod tlakom a napokon Barbarinmu plánmu podľahne.

 

EPIZÓDA 857

Ben zachráni Emmu, ktorá takmer skončila pod kolesami Rosalinho auta. V tej chvíli si uvedomí, že Emma je to najcennejšie, čo má a nechce ju stratiť. Preto sa pohráva s myšlienkou požiadať ju o ruku. Prvý pokus nevyjde podľa jeho predstáv, pretože Emma je prechladnutá, a tak radšej ostane v posteli. Ben sa tak odhodlá k druhému, úspešnejšiemu, pokusu.

Barbara sa snaží vybaviť, aby André mohol opäť pracovať v hoteli ako šéfkuchár. Charlotta však prichádza do Furstenhofu a na Wernerovu "novú ženu" je viac ako zvedavá. Barbara sa jej najskôr snaží vyhýbať, no potom uzná za vhodné, že bude najlepšie predstierať "dobrú Sylviu".

 

EPIZÓDA 858

Benov druhý pokus požiadať Emmu o ruku je síce úspešnejší, no Emma si aj tak potrebuje vziať čas na premyslenie, pretože stále niečo cíti k Felixovi. Ben je sklamaný, a tak zásnubný prsteň nahnevane odhodí na ulici, kde ho nájde Nils. Ten je už právoplatne rozvedený so Sonjou a keď Marie nájde prsteň v Nilsovej skrinke, myslí si, že aj ona sa bude vydávať.

Charlotta je šokovaná z podoby "Sylvie" a "Barbary", no snaží sa k nej správať milo a od Felixa sa dozvedá, že Sylvia a Barbara naozaj nie sú jedna a tá istá osoba.

Johann sa snaží opäť sa zblížiť s Evelyn, ktorej ambulancia stále stráca pacientov - keď sa u nej dokonca odmietne dať vyšetriť hosť z hotela, Evelyn, musí uznať, že ambulanciu musí predať.

 

EPIZÓDA 859

Rosalie sa teší, že môže moderovať Charlottino charitatívne podujatie, no Charlotta neskôr uzná za vhodné, že by si akciu mala odprezentovať sama. Nepáči sa jej totiž Rosalin štýl, akým chce podujatie uvádzať. Rosalie sa urazí a sťažuje sa u Felixa. Ten u Charlotty však nič nevybaví, a tak sa Rosalie rozhodne pomstiť: Vypije viac pohárov šampanského, ako by bolo vhodné a urobí na podujatí trápny hysterický výstup.

Nils netuší, prečo je Marie sklamaná a pravdu sa dozvie až od Alfonsa: Keď našla prsteň, robila si falošné nádeje, že by ju Nils mohol požiadať o ruku. Preto sa mu podarí udobriť sa s ňou, no Marie chce, aby spolu začali bývať.

Evelyn je rozhodnutá predať ordináciu a keď sa dozvie, že Johann musí čoskoro odísť do Kanady, rozhodne sa konať: Pobozká ho a opäť tak medzi nimi preskočí iskra.


EPIZÓDA 860

Po charitatívnej akcii, ktorú moderovala Rosalie (Natalie Alison) a vyrobila tam naschvál riadny trapas, sa to Charlotta (Mona Seefried) snaží zachrániť, ale aj tak je na ňu nahnevaná. Medzitým Felix (Martin Gruber) prehovorí svoju priateľku, aby sa u Charlotty ospravedlnila, ale Charlotta nadobudne dojem, že Rosalie počas jej neprítomnosti Felixa úplne zmenila. Nakoniec sa rozhodne zostať vo Furstenhofe dlhšie, aby mohla opäť spravovať svoje podiely. Rosalie sa teší na výlet s Felixom do Frankfurtu, ale je sklamaná, keď sa dozvie, že tam chce ísť on sám.

Potom čo Ben (Johannes Hauer) požiadal Emmu (Ivanka Brekalo) o ruku, vládne medzi nimi napätá atmosféra a návrh medzičasom zrušili. Emma sa aj potešila, pretože môže ísť na pár dní do Rakúska za svojim otcom.

Johann (Michael Zittel) reaguje žiarlivo, keď uvidí Evelyn (Heike Trinker) a Andrého (Joachim Lätsch) spolu. Medzitým si Marie (Annabelle Leip) a Nils (Florian Stadler) hľadajú spoločné bývanie, ale Marie vôbec nemá dojem, že Nils s ňou chce bývať.

 

EPIZÓDA 861

Barbara (Nicola Tiggeler) si všíma konflikt medzi Charlottou (Mona Seefried) a Rosaliou (Natalie Alison) a tak sa rozhodne pridať olej do ohňa. Schválne sa Rosalii vtiera do priazne a nakoniec si získa jej dôveru. Neskôr jej Barbara rozpráva svoj plán, aby obe mohli získať Charlottu na svoju stranu.

Potom čo Evelyn (Heike Trinker) povie Johannovi (Michael Zittel) po jeho žiarlivostnej scéne, aby sa jej už neplietol do života, pochopí Johann jej prosbu. Avšak keď sa dozvie, že Evelyn chce ordináciu predať Dr.Greiferovi, zasiahne do veci.

Od Simona (Rene Oltmanns) sa Nils (Florian Stadler) dozvie, že Marie (Annabelle Leip) v podstate ani nechce, aby spolu bývali, ale napriek tomu hľadá Nils najvhodnejší byt pre nich.

 

EPIZÓDA 862

Vzhľadom k tomu, že jej otcovi je už lepšie, rozhodne sa Emma (Ivanka Brekalo) prísť do Furstenhofu späť, ako bolo prvotne plánované a nepredvídala, že Ben (Johannes Hauer) sa rozprával s Barbarou (Nicola Tiggeler) o svojom strachu, že Emmu nechce stratiť. Napriek tomu si obaja padnú šťastne do náruče.

Barbara so zadosťučinením registruje, že Charlotta (Mona Seefried) upustila od podozrievavých príbehov na jej osobu a snaží sa niečo podniknúť proti Rosalii (Natalie Alison), ktorá predtým pokazila celú charitatívnu akciu. Medzitým Rosalie objaví niečo, čo Charlottu dostane do tiesne.

Evelyn (Heike Trinker) je vďačná Johannovi (Michael Zittel), že jej nakoniec zabránil predať ordináciu. Má však chaos vo svojich citoch, keď ju Johann pobozká. Ten však stále nie je zmierený so smrťou Elisabeth a tak mu Evelyn dá pár dní na rozhodnutie vo vzťahu.

 

EPIZÓDA 863

Evelyn (Heike Trinker) je šťastná a má plno nových plánov. Johann (Michael Zittel) nemá odvahu sa jej opýtať, či by s ním nechcela ísť do Kanady. Aj André (Joachim Lätsch) vidí, že sa medzi tými dvomi niečo deje. Keď to chce Johann konečne urobiť, prekvapí ho Evelyn svojimi plánmi odkúpenia novej ambulancie, ktorá nie je tak ďaleko od Furstenhofu.

Charlotta (Mona Seefried) má myšlienky, že všetky intrigy splietla Barbara (Nicola Tiggeler) a Rosalie (Natalie Alison). S touto domnienkou ide za Wernerom (Dirk Galuba), ktorý však o tom nechce nič počuť. Charlotta si však stojí za svojim a rozhodne sa chrániť Wernera pred Barbarou. Potom však počuje rozhovor medzi ním a Andrém...

Ben (Johannes Hauer) a Emma (Ivanka Brekalo) sa dohodnú na svadbe. Medzitým si Nils (Florian Stadler) všimne, že Marie (Annabelle Leip) si spisuje zoznam vecí, ktoré budú potrebovať vo svojom novom spoločnom bývaní a tak má skvelý nápad: V sklade v Mníchove má veci zo svojho predchádzajúceho bytu. Na svoje prekvapenie tu Marie nájde aj tzv. Pin-up figúru zo 60-tych rokov.

 

EPIZÓDA 864

Evelyn (Heike Trinker) netuší, že Dr.Klein (guest star Florian Simbeck) je len Andrého (Joachim Lätsch) bábka v pláne a myslí si, že Klein jej naozaj ponúka ordináciu v blízkosti Mníchova. Keď sa to Barbara (Nicola Tiggeler) dozvie, vie, ako zatlačiť Andrého k múru.

Emma (Ivanka Brekalo) si je istá svadbou s Benom (Johannes Hauer) a povie to aj Felixovi (Martin Gruber), ktorý sa medzičasom vrátil z Frankfurtu a rozísť sa s Rosalie (Natalie Alison). Tá hľadá utešenie u Emmy. Emma ich rozchod však vôbec neberie tragicky, ale zneistí ju zlý sen v noci.

Potom čo Charlotta (Mona Seefried) počula rozhovor Wernera (Dirk Galuba) a Andrého, dá Wernerovi jasne najavo, ako veľmi je z neho sklamaná a tak sa rozhodne odísť na pár dní preč.

 

EPIZÓDA 865

Emma (Ivanka Brekalo) a Ben (Johannes Hauer) zháňajú finančné prostriedky na ich svadbu. Ben je zadĺžený, takže žiadna banka by mu pôžičku nedala, ale Emma si medzitým požičia peniaze od Felixa (Martin Gruber) a s Rosaliinou (Natalie Alison) pomocou Benovi povie, že peniaze má od svojho otca.

Barbara (Nicola Tiggeler) chce pokračovať vo svojom pláne zničiť Wernera (Dirk Galuba) pomocou jedu a dostať ho na úplné dno. O tomto svojom dlhoočakávanom pláne informuje aj Andrého (Joachim Lätsch).

Marie (Annabelle Leip) a Alfons (Sepp Schauer) chcú už spomínanú povestnú Pin-Up-figúru dostať z ich domu preč a tak tá pristane v odpade u Sonnbichlerovcov.

 

EPIZÓDA 866

Nils (Florian Stadler) tvrdí Marie (Annabelle Leip), že Pin-Up-figurína je darček pre jeho sestru. Marie nevedela, že Nils má sestru a uvedomuje si, že vie málo o jeho minulosti. Medzitým Alfons omylom rozbije figuríne hlavu a v tajnom úkryte vo figuríne nájde Nils zvinuté plátno s maľbou. Marie si myslí, že je to originál od Franza Marca, ale Nils si myslí, že je to kópia. Aj znalec obrazov potvrdí, že sa jedná o kópiu. Marie je skeptická, keď Nils ukáže Benovi (Johannes Hauer) dielo, Marie má pocit akoby videla iný obraz. Keď si ho opäť prehliadne, príde na šokujúcu vec. Farba na obraze je ešte čerstvá.

Emma (Ivanka Brekalo) v poslednej chvíli Benovi zabráni, aby zavolal jej otcovi ohľadne peňazí. Nakoniec sa rozhodne ponuku od Felixa odmietnuť, aby ich manželstvo nezačalo klamstvom.

Barbara (Nicola Tiggeler) otrávi Wernera (Dirk Galuba) jedom, a ten omdlie. André (Joachim Lätsch) ho zachraňuje, zatiaľ čo Barbara chystá ďalšiu dávku.

Evelyn (Heike Trinker) a Johann (Michael Zittel) sa rozhodli pre spoločný vzťah a odchádzajú do Kanady. Medzitým Simon (Rene Oltmanns) spoznáva v kaviarni Alten Wirt sympatickú čašníčku Fanny (Lila Neil Gurmen.)


 

EPIZÓDA 867

Emma (Ivanka Brekalo) sa rozhodne oživiť svoje obchodovanie s krojmi a urobí špeciálne zľavy, aby získala viac peňazí na svadbu. Medzitým sa Ben (Johannes Hauer) dozvie, že Emma si chcela požičať peniaze od Felixa (Martin Gruber) a žiarli, a tak mu Barbara (Nicola Tiggeler) navrhne plán: Ben napíše Emme list, v ktorom sa podpíše ako Felix a prosí ju o stretnutie na ďalšie ráno ešte za úsvitu. Emma ide za Felixom a dozvie sa, že on za listom nestojí, preto ráno ide na dohodnuté stretnutie a tam sa stretne s Benom...

Nils (Florian Stadler) sa zamotal vo svojich klamstvách a nepresvedčil Marie (Annabelle Leip) o svojej pravde. Tá si je istá, že pri prvom raze vyzeral obraz úplne inak, a tak podozrieva Nilsa z krádeže.

Barbara (Nicola Tiggeler) denne podáva Wernerovi (Dirk Galuba) dávky jedu a jeho zdravotný stav sa radikálne zhoršuje. Keď sa André (Joachim Lätsch) dozvie o Wernerovom odpadnutí, má zlé svedomie.

Fanny (Lila Neil Gurmen) má narodeniny a tak ju Simon (Rene Oltmanns) pozve na oslavu do Furstenhofu. Pri tom to medzi nimi iskrí a strávia spolu noc.

 

EPIZÓDA 868

Keď sa Charlotta (Mona Seefried) opäť vráti do Furstenhofu, ospravedlní sa Barbare (Nicola Tiggeler) za svoje správanie. Barbara však neverí jej ponuke na mier a vie, že za tým niečo stojí. Charlotta medzitým dostáva informácie o smrti Paula Wielandera a taktiež jej niečo nesedí s Wernerom (Dirk Galuba)...

Emma (Ivanka Brekalo) vysvetľuje Benovi (Johannes Hauer), že Felix (Martin Gruber) bude v jej živote hrať vždy dôležitú rolu a Ben si uvedomuje, že ju nadovšetko miluje a nechce ju stratiť. Preto ju nahovára na to, aby po svadbe odišli z Furstenhofu.

Nils (Florian Stadler) odmieta Marie (Annabelle Leip) povedať, čo s obrazom urobil. Keď je v médiách správa, že anonym opäť vrátil obraz majiteľovi, myslí si, že sa s ním Marie opäť udobrí. Ale Marie je tajnostkárska.

Simon (Rene Oltmanns) si poznačil tel.číslo na Fanny (Lila Neil Gurmen) a tak prosí Bena, aby jej nechal list, skôr ako odíde do Austrálie.


 

EPIZÓDA 869

Vzhľadom k tomu, že Rosalii (Natalie Alison) padol nápad s usporiadaním manažment-semináru, snaží sa dokázať Felixovi (Martin Gruber), že nie je žiadná luxusná fiflena a preto sa angažuje v oblasti kuchyne. Keď sa dozvie, že André tam potrebuje pomoc, nezaľáha a aj Hildegard (Antje Hagen) a Alfons (Sepp Schauer) sa čudujú nad jej pracovným nasadením. Emme (Ivanka Brekalo) sa však prizná, že táto práca je pre ňu strašná drina.

Barbaru (Nicola Tiggeler) napadne šialená myšlienka a chce zabiť Charlottu (Mona Seefried). V lese ohrozuje zbraňou nielen ju, ale aj Andrého (Joachim Lätsch). Charlotta však v lese omdlie, a keď si potom nič nepamätá, presvedčí André Barbaru aby predstierala, že jej práve zachránila život. Jej plán vyjde a aj Werner (Dirk Galuba) pokladá Barbaru za záchrankyňu života Charlotty.

Nils (Florian Stadler) je nešťastný z odlúčenia s Marie (Annabelle Leip). Do Furstenhofu medzitým prichádza profesionálny tréner lukostreľby Hendrik Bruckner (Golo Euler), ktorý háďže okom po Marie, čo Nilsovi začína prekážať.

Emma (Ivanka Brekalo) má s Benom (Johannes Hauer) konflikt, pretože nechce odísť do Berlína a odísť z Furstenhofu. A tak sa Ben musí vzdať tejto myšlienky.

 

<Späť na

Epizódy 830. - 849.

 EPIZÓDY 850. - 869.

Ďalej na >>

Epizódy 870. - 889.