Choď na obsah Choď na menu
 


<Späť na

Epizódy 890. - 909.

 EPIZÓDY 910. - 929.

Ďalej na >>

Epizódy 930. - 949.

 

EPIZÓDA 910

Emma (Ivanka Brekalo) a Felix (Martin Gruber) sú šokovaní z Rosaliinej (Natalie Alison) bezočivosti a Felix vyhodí svoj ex z bytu a dá jej zákaz pre vstup do Furstenhofu. Potom chce Emmu požiadať o ruku, a tak žiada Hildegard (Antje Hagen), aby do koláča zapiekla prsteň. Keď však Felix žiada, aby Emma srdcovitý koláč zjedla, nie je v ňom žiaden prsteň.

Po spoločnom výlete s Lukasom (Wolfgang Cerny) si je Annika (Ute Katharina Kampowsky) istá, že už nie je taký namyslený ako voľakedy. Nils (Florian Stadler) a Hendrik (Golo Euler) pochybujú, avšak nesmú dovoliť, aby sa Annika opäť v Lukasovi sklamala. Na večeru sú opäť dohodnutí a Annika nájde v koláči, ktorý je jej servírovaný, prsteň...

Keďže Wernerov (Dirk Galuba) a Andrého (Joachim Lätsch) plán stroskotal, vedia, že teraz má Charlotta (Mona Seefried) ešte väčší súcit pre Cosimu (Gabrielle Scharnitzky). Medzitým Charlotta rozpráva Michaelovi (Erich Altenkopf) o tom, že bola s Cosimou po pôrode zamenená, a on ju utešuje.

Rosalie sa len tak nenechá vyhodiť z Furstenhofu a kontaktuje svojho obchodného zástupcu Großwihlera, aby nadviazal kontakt s Wernerom a odkúpil od neho podiely.

 

EPIZÓDA 911

Lukas (Wolfgang Cerny) chce Annike (Ute Katharina Kampowsky) nedorozumenie so zásnubným prsteňom vysvetliť, avšak namiesto toho akože Anniku spontánne požiada o ruku. Ona to neberie vážne a potom sa stretáva s Emmou (Ivanka Brekalo), ktorá jej vysvetlí, že to nemal byť zásnubný prsteň pre Anniku, ale pre Emmu...

Aj Felixovi (Martin Gruber) je už jasné, že celá situácia sa zaplietla a Hildegard (Antje Hagen) tvrdí, že mu koláč v tvare srdca s prsteň vo vnútri nechala na tanieri. Konečne môže Emmu požiadať o ruku a ona jeho ponuku (taký spontánny rým xD) prijíma. Johann (Michael Zittel) dúfa, že Felix a Emma s ním odídu do Kanady. Emme sa úspešne rozbehol obchod s krojmi, takže jej Kanada nestojí v ceste... Felix chce teda predať podiely a Werner (Dirk Galuba) Großwihlerovi (guest star Christoph Wettstein) povie, že Felix mu urobí lukratívnu ponuku. To však ešte nevie, že Rosalie (Natalie Alison) a Großwihler sú spojenci.

Werner (Dirk Galuba) sleduje Charlottino (Mona Seefried) a Cosimino (Gabrielle Scharnitzky) zbližovanie sa s patričnou nedôverou a chce sa so Charlottou udobriť, avšak tá je neústupčivá. Cosima sa medzitým rozhodne, že z jej a Charlottinej zámeny už nebude robiť tajomstvo...

 

EPIZÓDA 912

Lukas (Wolfgang Cerny) sa pokúsi vyhovoriť sa zo situácie s prsteňom, ale Annika (Ute Katharina Kampowsky) to nevidí až tak ružovo a ukončí aféru s ním. Medzitým Cosima (Gabrielle Scharnitzky) oznámi svojmu synovi, že nemieni tolerovať jeho výdavky, ktoré musí teraz platiť ona. A tak Lukas predá svoje auto a z časti peňazí kúpi Annike prsteň. Tá ho neprijme, aj keď vie, že sa do Lukasa zaľúbila...

Felix (Martin Gruber) prekvapí Emmu (Ivanka Brekalo) spontánnymi prekvapením: Budú sa brať v deň Emminých narodenín v kaplnke, kde bola pokrstená a svadobná hostina bude v Rakúsku u jej otca. Keďže narodeniny sú už o dva dni, Felix už všetko zariadil. Viktoria (first appearance Susan Hoecke) sa vracia z New Yorku, aby pripravila pre snúbencov rozlúčku so slobodou a tú chcú pripraviť aj Hildegard (Antje Hagen), Simon (Rene Oltmanns), Marie (Annabelle Leip), Alfons (Sepp Schauer) a aj Johann (Michael Zittel). Vznikne tak obrovský zmätok a Emma a Felix sú zle navigovaní tam, kde sa majú dostaviť, a tak napokon sa dostanú do prázdneho bytu.

Hoci Werner (Dirk Galuba) vidí ich kšefty s miernou skepsou, Felix a Großwihler (guest star Christoph Wettstein) sa dohodnú. Rosalie (Natalie Alison) sa dozvie, že sa nejedná o Wernerove, ale Felixove podiely a tak je šokovaná: Jej pomstu pripravovala nadarmo.

 

EPIZÓDA 913

Napriek všetkým problémom sprevádzajúcich prípravu rozlúčky so slobodou sa podarí zorganizovať ju. Ben (Johannes Hauer) a Rosalie (Natalie Alison) len ťažko znášajú šťastie svojich expartnerov, ale narozdiel od Bena Rosalie neodíde bez pomsty: Keď sa Viktoria (Susan Hoecke) ohlási, že zabudla svadobné prstene, Rosalie vidí prichádzať svoju šancu:

S Benom a v luxusnom aute, ktoré odkúpila od Lukasa (Wolfgang Cerny) cestuje na svadbu a až keď sú obrúčky k dispozícií, môžu si Emma a Felix povedať "ÁNO". Rosalie sa na svadobnej hostine dozvie, že Viktoria, Simon (Rene Oltmanns) a Marie (Annabelle Leip) chcú uniesť nevestu, a tak Simon tancuje s Emmou a prosí ju, aby zostala na mieste, kým nepríde Viktoria s autom. Leeenže - Rosalie ju predbehne a natlačí Emmu do auta so zámienkou, aby sa poslednýkrát prehliadla po okolí. Emma je nedôverčivá, ale napriek tomu nastúpi. Rosalie vie, že bezpečnostný pás na spolujazdcovom sedadle nie je v poriadku, no napriek tomu o tom Emme nepovie...

Zatiaľ čo sa Werner (Dirk Galuba) snaží Cosimu (Gabrielle Scharnitzky) zastaviť v jej plánoch podmaniť si Furstenhof, tá kuje ďalšiu pomstu a do svojich špinavých plánov zatiahne Lukasa. Prosí ho, aby ju zavrel do výťahu a aby tam na chvíľu uviazla - a všetko má vyzerať tak, že ju, "úbohú ženu", tam schválne zavrel André (Joachim Lätsch), aby vyprovokoval jej ďalší srdcový záchvat.

 

EPIZÓDA 914

Emma (Ivanka Brekalo) sa zúfalo pokúsi vyslobodiť sa zo stojaceho auta a pri tom si spomenie, že počas predsvadobnej noci mala podobný sen o Rosalie (Natalie Alison), avšak v tom sne ju nezabila, ale zachránila. Rozpráva o tom svojej sestre a tú tieto slová trafia priamo do srdca. Zatiaľ čo Rosalie ľutuje všetko, čo Emme urobila, tá duchaprítomne vytiahne kľúč zo zapaľovania a obe sestry sa šťastne vrátia na svadbu, kde Emmu čaká Felix (last appearance Martin Gruber). Spoločne sa rozhodnú odísť s Johannom (Michael Zittel) do Kanady hneď na ďalší deň.

Lukas (Wolfgang Cerny) si spomenie, že Cosima (Gabrielle Scharnitzky) vo výťahu nemá lieky na srdce a v panike sa s ňou snaží skontaktovať. Cosima nereaguje a nakoniec je vyslobodená technikom. Zatiaľ čo sa o "chorú" Cosimu Lukas a Annika (Ute Katharina Kampowsky) starajú, Lukas si uvedomuje, že sa naozaj nechce na Anniku viazať a radšej ich vzťah ukončí.

 

EPIZÓDA 915

Werner (Dirk Galuba) odmieta Charlottine (Mona Seefried) obvinenia, že chcel Cosime (Gabrielle Scharnitzky) navodiť hrôzu a vyhodiť ju z hotela, avšak Charlotta mu neverí ani slovo. Medzitým má Werner iné problémy: Rosalie (Natalie Alison) je teraz majiteľkou podielov vo Furstenhofe a požaduje peňažné zúčastnenie na obchodoch a nejakú reprezentatívnu funkciu v špici hotela. Werner jej povie, že pokiaľ má on a Charlotta väčšinu podielov, nič jej nedá. Avšak potom sa dorúti Charlotta s hroznou správou...

Annika (Ute Katharina Kampowsky) je zronená z Lukasovho (Wolfgang Cerny) ťahu späť a myslí si, že Lukas sa vôbec nezmenil. Neskôr sa zrúti na tréningu lukostreľby a Hendrik (Golo Euler) aj Nils (Florian Stadler) sa o ňu musia postarať. Keď na seba Hendrik a Lukas vyskočia, a nielen slovne, snaží sa Annika zachrániť situáciu, ale nešťastne spadne na rameno. Michael (Erich Altenkopf) má pre ňu ďalšie nešťastné správy - nebude sa môcť zúčastniť šampionátu v lukostreľbe.

 

EPIZÓDA 916

Stále nerozhodnutá Fanny (Lila Nil Gurmen) musí pred Simonom (Rene Oltmanns) a Andrém (Joachim Lätsch) tajiť, že randia s tou istou ženou. Medzitým tí dvaja zistia, že ich "ctiteľky" majú veľa spoločného a Simon privedie svojho otca na myšlienku, že mu ukáže jeho novú priateľku cez kuchynské okienko. Avšak v tom správnom momente tam nestojí Fanny, ale Marie (Annabelle Leip)... Celé nedorozumenie sa razom vyrieši.

Werner (Dirk Galuba) je šokovaný zo Charlottinho (Mona Seefried) rozhodnutia prepísať podiely na Cosimu (Gabrielle Scharnitzky). Medzitým však počuje Rosalie (Natalie Alison) a Cosimu pri konšpiračnom rozhovore, čo privedie Charlottu do váhania. Wernerovi sa tak načas podarí zastaviť katastrofu a Charlotta sa musí rozhodnúť, pretože ju súri notársky termín.

Annika (Ute K.Kampowsky) nechce veriť Michaelovej (Erich Altenkopf) diagnóze, a tak trénuje ďalej, aj keď má teraz bolesti ramena a už aj kolena. Hendrik (Golo Euler) sa rozhodne, že keď jeho sestra nebude štartovať na šampionáte, vzdá sa aj on...

 

 

EPIZÓDA 917

Annika (Ute Katharina Kampowsky) sa snaží presvedčiť Hendrika (Golo Euler), aby súťažil aj bez nej. Medzitým sa do veci zapletie Lukas (Wolfgang Cerny), ktorý prosí Michaela (Erich Altenkopf), aby Annike vybavil vyšetrenie u špecialistu. Annika sa dozvie o tejto možnosti - že operácia by možno pomohla, a tak cestuje priamo na Starnbergsee. Tam sa však od lekára dozvie, že ani operácia by na jej stave nič nezmenila a šampionátu sa jednoducho musí vzdať. Neskôr pri jazere Starnberg vidí Lukasa aj s kyticou ruží a pomyslí si, že sú určite pre jeho ďalšiu tajnú ctiteľku. Avšak zdanie niekedy klame...

Cosima (Gabrielle Scharnitzky) je zhrozená zo Charlottinho (Mona Seefried) kroku späť, čo u Charlotty zase vyvolá zlé svedomie. Cosima využije Lukasa, aby sa v rozhovore so Charlottou dostala k téme prevádzkový riaditeľ a doslova nanúti Charlotte myšlienku, aby ním bol Lukas. Charlotta sa pred Wernerom za Lukasa zasadí, avšak potom vidí, že Cosima má úplne iné problémy: Jej najstarší syn Markus zomrel pred desiatimi rokmi.

Simon (Rene Oltmanns) aj André (Joachim Lätsch) sa dozvedia pravdu o ich vzťahoch s Fanny (Lila N.Gurmen) a André navrhne svojmu synovi, aby ju úplne ignorovali. Simon však potom spozoruje, že jeho otec sa s ním zahráva: André sa stále stretáva s Fanny, aby si ju získal pre seba a tvrdí, že Simon je homosexuál.

 

EPIZÓDA 918

Annika (Ute Katharina Kampowsky) vidí Lukasa (Wolfgang Cerny) inými očami, keď sa dozvie o jeho smútku zo smrti brata Markusa. Od Michaela (Erich Altenkopf) sa dozvie, že Markus bol Cosimin (Gabrielle Scharnitzky) najstarší syn a zomrel pri plachtení na vode, keď Lukasovi zachránil život. Medzitým sa Lukas musí činiť ako nový prevádzkový vedúci a podarí sa mu dokázať Wernerovi (Dirk Galuba), že o toto miesto naozaj stojí. Urobí zo svojej matky "Hausdámu", čo Cosima neprijme s takým nadšením. Príde k hádke, pri ktorom začne Cosima porovnávať Lukasa s jej obľúbeným Markusom...

Hendrik (Golo Euler) chce, aby s ním Marie (Annabelle Leip) išla na kvalifikáciu do Hamburgu, avšak tá má podmienku - pôjde, ak Hendrik 20 krát za sebou trafí presne do stredu terča. Nils (Florian Stadler) a Annika vidia túto požiadavku bledo, avšak Hendrik súhlasí.

Simon (Rene Oltmanns) sa snaží získať si opäť Fanny (Lila Nil Gurmen) a tak jej tvrdí, že bol bisexuál, kým ju nestretol a teraz chce len ju. Na Fanny to naozaj zapôsobí, až kým nenatrafí na Bena (Johannes Hauer), ktorý je "akože" Simonov exmilenec a ten jej povie, že André (Joachim Lätsch) aj Simon dlhšie vedeli o tom, že randia s tou istou ženou. Medzitým sa medzi synom a otcom začne boj o Fanny.

 

EPIZÓDA 919

Lukas (Wolfgang Cerny) sa cíti dotknutý po rozhovore so svojou matkou a Annika (Ute Katharina Kampowsky) ho utešuje. Rozpráva mu o svojej matke Susanne, ktorá trpela závislosťou a doteraz sa z toho nedostala. Lukas v tomto dostane novú nádej a aj Annika ho vidí inými očami - avšak všetko pokazí, keď sa Anniku pokúsi pobozkať. A tá je už úplne odrovnaná, keď ho na druhý deň vidí pred Furstenhofom s novou ženou (first appearance Marijam Agischewa). Keď sa však žena otočí, je to pre Anniku veľké prekvapenie...

Fanny (Lila Nil Gurmen) oznámi Andrému (Joachim Lätsch) a Simonovi (Rene Oltmanns), aby jej dali ešte týždeň čas na rozhodnutie. Kvôli nej sa teraz otec a syn stále hádajú, a tak sa Fanny rozhodne urobiť s obomi koniec.

Charlotta (Mona Seefried) ponúka Cosime (Gabrielle Scharnitzky) pravidelnú apanáž (niečo ako dôchodok), aby nemusela pracovať. Tá sa medzitým rozhodne zobrať miesto "Hausdámy" a aj vydierať Charlottu ďalej.

Aj keď Hendrik (Golo Euler) netrafil posledný šíp presne, rozhodne sa Marie (Annabelle Leip) ísť s ním na kvalifikáciu do Hamburgu. Možno z ich vzťahu bude aj niečo viac...

 

EPIZÓDA 920

Annika (Ute K.Kampowsky) je všetko len nie nadšená, keď uvidí svoju matku Susanne (guest star Marijam Agischewa) vo Furstenhofe a obáva sa, že by opäť mohla skĺznuť do závislosti, z ktorej sa lieči. Ďalšie problémy sa na ňu hneď valia, keď sa dozvie, že Susanne neberie lieky a Hendrik (Golo Euler) o tom vedel. Ten si myslí, že to s ich matkou nie je až také zlé, ale obaja súrodenci sa presvedčia o opaku...

Simon (Rene Oltmanns) a André (Joachim Lätsch) sa rozhodnú zmieriť a už zo seba nechcú robiť pred Fanny (Lila N.Gurmen) opice. Ale keď André vidí Fanny opäť v práci, uvedomí si, že jeho city k nej sú pravé a nechce ju nechať odísť z Furstenhofu. Potom si to uvedomí aj Fanny a na Andrého nešťastie si uvedomí aj to, že je zaľúbená do Simona.

Lukas (Wolfgang Cerny) v účtovníctve objaví diery a dozvie sa aj to, že peniaze išli ako úplatok pre golfových funkcionárov vo veci golfového turnaju. Werner (Dirk Galuba) pochopí, že Lukas je ťažký súper, a tak sa mu to snaží vyhovoriť, aj keď vie, že je to pravda...

 

EPIZÓDA 921

Hendrik (Golo Euler) musí uznať, že Susanne (guest star Marijam Agischewa) potrebuje profesionálnu pomoc. Predtým ako ide Susanne na kliniku však natrafí na Lukasa (Wolfgang Cerny), s ktorým vedie naozaj milý rozhovor a Annika (Ute Katharina Kampowsky) sa dozvie, že Lukas dal jej matke prácu v práčovni - od Michaela (Erich Altenkopf) sa dozvedel, že pravidelná štruktúra dňa je pre ľudí s touto diagnózou dôležitá. Annika z toho nie je nadšená.

Fanny (Lila Nil Gurmen) chce Andrému (Joachim Lätsch) vysvetliť, že od od neho nič nechce a miluje Simona (Rene Oltmanns), avšak André opäť všetko zle pochopí. Všetko mu dôjde až potom, keď vidí intímny rozhovor Fanny a jeho syna.

Werner (Dirk Galuba) pripravuje Charlottine (Mona Seefried) narodeniny, ktoré sa majú oslavovať vo veľkom štýle. Medzitým Lukas prezradí Cosime (Gabrielle Scharnitzky), že kauzu úplatky v golfovom turnaji nikomu neprezradí, pretože si chce získať Wernerovu dôveru. Cosima z toho nie je nadšená a jej nálada sa zhoršuje ďalej, keď sa dozvie, že Charlottine narodeniny sa budú oslavovať vo veľkom. Charlotta sa to dozvie a vysvetľuje Wernerovi, že chce len malú privátnu oslavu. Werner to však odmieta.

 

EPIZÓDA 922

Werner (Dirk Galuba) sa pokúsi odpratať Cosimu (Gabrielle Scharnitzky) a Lukasa (Wolfgang Cerny) do opery, aby nerušili Charlottinu (Mona Seefried) oslavu. Keď sa Cosima dozvie o jeho plánoch od Fanny (Lila Nil Gurmen), povie o tom Charlotte, ktorá je zhrozená, pretože Wernerovi jasne povedala, že chce malú oslavu. Charlotta tak príjemne strávi čas s Michaelom (Erich Altenkopf). Keď Fanny privedie na párty "oslávenkyňu", všetkých prítomných tam čaká prekvapenie: Namiesto Charlotty prišla Cosima.

Annika (Ute Katharina Kampowsky) má stále problémy so Susanne (guest star Marijam Agischewa), ktorá si nechce zobrať jej lieky, ktoré jej Michael predpísal. Potom situáciu vyrieši Lukas, ktorý Susanne hrozí, že ju prepustí zo zamestnania, ak si lieky nezoberie.

Fanny trávi čas s Andrém (Joachim Lätsch) v reštaurácií a dozvie sa, že je hľadaná náhradná chyžná za Emmu. Prihlási sa na toto miesto, ale po prvom skúšobnom dni v tejto funkcii to radšej odriekne.

 

EPIZÓDA 923

Susanne (guest star Marijam Agischewa) prisľúbi, že si pravidelne vezme lieky, ak Annika (Ute K.Kampowsky) pôjde na rande s Lukasom (Wolfgang Cerny), v ktorom Susanne vidí pravého muža pre jej dcéru. Annika sa na to teda nechá nahovoriť a dopadne to lepšie, ako očakávala - až do chvíle kým musí ísť Lukas za Cosimou (Gabrielle Scharnitzky), ktorá má opäť problémy so srdcom. Keď sa na ďalší deň chce u Anniky ospravedlniť, dozvie sa od Susanne, aby Annike prečítal časť nejakého z jej románov o detstve a dospievaní jej dcéry, avšak Annika to pokladá za hlúpe a strhne sa boj o stránky knihy - s romantickým koncom.

Cosima využije Wernerom (Dirk Galuba) pozvaných novinárov, aby im prerozprávala všetky jej "ťažké životné údely" a tvári sa ako chúďatko. Werner je zúrivý a myslí si, že Michael (Erich Altenkopf) odpratal Charlottu zámerne, aby mala Cosima voľný priestor. Charlotta sa ospravedlní Wernerovi a chce hovoriť s Cosimou. Neskôr sa Michaela pýta, či to tak naozaj bolo.

Hendrik (Golo Euler) sa stretne s Marie (Annabelle Leip), zatiaľ čo má jeho sestra rande s Lukasom. Avšak plánované romantické stretnutie dopadne inak, ako by si Hendrik prial - Marie zorganizuje večer s Alfonsom (Sepp Schauer) a Hildegard (Antje Hagen), aby sa aj Hendrik spoznal s jej rodinou.

 

EPIZÓDA 924

Charlotta (Mona Seefried) je zmätená z Michaela (Erich Altenkopf), ktorý je zas sklamaný z nej a Cosima (Gabrielle Scharnitzky) mu povie, že on je povinný pomáhať jej napraviť krivdu, ktorá jej bola spáchaná počas života Korbiniana. Michael to nakoniec aj urobí, avšak nie pre Cosimu, ale aby bola nespravodlivosť zažehnaná a prosí Charlottu, aby prepísala dedičstvo na Cosimu.

Annika (Ute Katharina Kampowsky) po romantickom rande musí uznať, že sa do Lukasa (Wolfgang Cerny) zaľúbila. Michael jej rozpráva, že je naozaj prvou ženou, ktorá pre Lukasa niečo znamená, pretože predtým mal len krátkotrvajúce aféry.

André (Joachim Lätsch) poradí Wernerovi (Dirk Galuba), aby sa stali Rosaliinými (Natalie Alison) spojencami a tak sa aj stane: Werner na druhý deň vymenuje Rosalie za druhú prevádzkovú riaditeľku.

Hendrik (Golo Euler) sa dozvie o pripravovanom Schnitzeljagde, a tak prosí Nilsa (Florian Stadler), aby mu pomohol pri rozvešaní indícií. Avšak hneď druhú nápovedu Nils schová na takmer neodhaliteľné miesto vysoko na strome a Hendrik pochopí, že Nils nebol ten pravý, ktorý by mu pomohl v jeho zbližovaní sa s Marie (Annabelle Leip).

 

EPIZÓDA 925

Annika (Ute Katharina Kampowsky) si nevie Lukasa (Wolfgang Cerny) vyhodiť z hlavy a keď s ním chce hovoriť, spozoruje jeho rozhovor s Rosalie (Natalie Alison) a myslí si, že medzi tými dvomi niečo je. Medzitým Cosima (Gabrielle Scharnitzky) fantazíruje pred Lukasom, aby zmanipuloval Rosalie a aby ona mala voľnú cestu k Furstenhofu. Lukasovi sa to nepáči a snaží sa Annike dokázať, že medzi ním a Rosalie a nič nie je. Avšak Annika rezignuje a radšej už nechce veriť ničomu.

Michael (Erich Altenkopf) dá Charlotte (Mona Seefried) ponuku - prepíše jej svoje dedičstvo, ak Charlotta prepíše podiely na Cosimu. Ona o tom nechce ani počuť a je rada, že Cosime nepredala svoje podiely, keď sa dozvie, ako neslušne zaobchádza Cosima s Fanny (Lila Nil Gurmen).

Hendrik (Golo Euler) a Marie (Annabelle Leip) musia vyliezť na strom, aby sa dostali k ďalšej indícií pri "Schnitzeljagde" a Hendrik prosí telefonicky Nilsa (Florian Stadler) a Bena (Johannes Hauer), aby priviezli rebrík. To však trvá dlhšie, a tak skončia Hendrik a Marie v tráve a užívajú si prvé romantické chvíle.

 

 

EPIZÓDA 926

Hoci sa Lukas (Wolfgang Cerny), Annike (Ute K.Kampowsky) priznal, že ona je prvá žena, ktorá preňho niečo znamená, Annika nevie, či mu má opäť plne dôverovať. Lukas sa jej to snaží dokázať a tak jej povie, aby pripravila večeru pre veľmi dôležitý zaľúbený pár. Zatiaľ čo Rosalie (Natalie Alison) flirtuje s Lukasom, Annika zistí, že večera je vlastne pre ňu a Lukasa. Susanne (guest star Marijam Agischewa) medzitým vysadí svoje tabletky, aby mohla rozvíjať svoju kreativitu v písanom románe. Neskôr Rosalie prezradí Annike indiskrétne informácie o Lukasovi...

Cosima (Gabrielle Scharnitzky) si konečne prestane vybíjať svoju zlú náladu na Fanny (Lila N.Gurmen) a André (Joachim Lätsch) sa zasadí za Fanny a pred Cosimou ju podporuje. Neskôr mu Alfons (Sepp Schauer) vysvetľuje, na čo musí chyžná v práci dohliadať a tak André povrchne "poupratuje" jednu z izieb po Fanny.

Marie (Annabelle Leip) sa Hendrikovi (Golo Euler) odvďačí za krásny deň vlastnoručne vymyslenou básňou, z ktorej Hendrik zistí, že ukrýva nejakú hádanku. A tak celý deň háda, čo Maria básňou chcela povedať...

Rosi Zwicková (Veronika Marie von Quast) sa dozvie, že Michael (Erich Altekopf) je prvotriedny tanečník, a tak ho chce požiadať, aby s ňou išiel na tanečnú súťaž. Michael má však záujem ísť tam so Charlottou (Mona Seefried)...

 

EPIZÓDA 927

André (Joachim Lätsch) sa rozhodne kontrolovať prácu Fanny  (Lila N. Gurmen), no Cosima (Gabrielle Scharnitzky) je rýchlejšia: rozhodne sa povedať Wernerovi (Dirk Galuba), že André chce zabrániť prepusteniu Fanny. Tá sa napokon rozhodne odísť sama, pretože Cosima ju neustále provokuje. Marie (Annabelle Leip) časom dostáva pocit, že André si chce Fanny vziať.

Annika (Ute Katharina Kampowsky) je šokovaná Rosalinou (Natalie Alison) otvorenosťou a Rosalie naďalej prehlasuje, že s Lukasom (Wolfgang Cerny) už nechce nič mať. Annika má však aj iné problémy: Zistí, že jej matka Susanne (Marijam Agischewa) už neberie predpísané lieky a spôsobila miernu katastrofu s pracovnými uniformami.

Michael (Erich Altenkopf) chce ísť na tango-večierok radšej so Charlottou (Mona Seefried) ako s Rosi Zwickovou (Veronika - Marie von Quast), a tak dostáva Alfons (Sepp Schauer) podozrenie, že Michael a Charlotta sú viac ako len taneční partneri. 

 

EPIZÓDA 928

Po katastrofe s uniformami je Annika (Ute K.Kampowsky) nahnevaná na svoju matku (guest star Marijam Agischewa) a chce, aby odišla z jej bytu. Zatiaľ čo je Annika v kuchyni, dohliada na Susanne Lukas (Wolfgang Cerny), avšak nie tak pozorne a Susanne utečie na Rosaliinom (Natalie Alison) aute z Furstenhofu.

André (Joachim Lätsch) si od Fanny (Lila N.Gurmen) vypýta čas na rozmyslenie "svadby" a tak na čas odchádza a prosí ju, aby o tom nikomu nehovorila. To sa však zvrtne a Fanny sa sťahuje opäť k Saalfeldovcom, čo znepokojí Charlottu (Mona Seefried). Keď sa André vracia, polovica Furstenhofu mu gratuluje k "svadbe". André hľadá radu u Wernera (Dirk Galuba).

 

EPIZÓDA 929

Lukas (Wolfgang Cerny) zachráni Susanne (guest star Marijam Agischewa) pred nákladným autom a prehovorí ju, aby išla na liečenie na kliniku. Medzitým sa Annika (Ute K.Kampowsky) dozvie o pokuse o samovraždu svojej matky a je Lukasovi veľmi vďačná. Avšak informácie, ktoré jej o Lukasovi prezradila Rosalie (Natalie Alison) medzi nimi stále stoja a Lukas nevie, prečo je Annika taká nesmelá. Rosalie sa prejaví ako schopná prevádzková vedúca, keď nielen uhladzuje hádky medzi Annikou a Hendrikom (Golo Euler), ale urobí im aj dobrú ponuku na vyrovnanie, keďže jej auto Susanne zdemolovala.

André (Joachim Lätsch) nevie, čo má robiť: Nechce si Fanny (Lila N.Gurmen) zobrať, ale nechce ju ani stratiť. Medzitým Hildegard (Antje Hagen) privedie Fanny na myšlienku "deti", o čo sa Fanny hneď zaujíma. Od Wernera (Dirk Galuba) sa dozvie ďalšiu lož - že André je neplodný, avšak keď sa to ten dozvie, je skutočne nazlostený a rozhodne sa jej povedať pravdu.

Plánovaná tango súťaž sa nakoniec neuskutoční a Michael (Erich Altenkopf) tak už nemá žiadny iný dôvod stretávať sa so Charottou (Mona Seefried). Avšak len vďaka prezieravosti Rosalie a Rosi Zwickovej (Veronika Marie von Quast) sa podarí súťaž zachrániť a rozhodnú sa ju usporiadať vo Furstenhofe.

 

<Späť na

Epizódy 890. - 909.

 EPIZÓDY 910. - 929.

Ďalej na >>

Epizódy 930. - 949.