Choď na obsah Choď na menu
 


<Späť na

Epizódy 910. - 929.

 EPIZÓDY 930. - 949.

Ďalej na >>

Epizódy 950. - 969.

 

EPIZÓDA 930

Rosi Zwicková (Veronika Marie von Quast) tuší, že medzi Charlottou (Mona Seefried) a Michaelom (Erich Altenkopf) niečo je, čo Charlotta dementuje a dovolí Zwickovej, aby si "privlastnila" Michaela ako tanečného partnera. Charlotta je rada, že po nevydarených vzťahoch s Hansom Blankenfelsom a Andrém (Joachim Lätsch) našla v Michaelovi dobrého priateľa. Avšak ten jej prizná niečo viac...

Lukasovi (Wolfgang Cerny) sa nepáči, že Rosalie (Natalie Alison) zasahuje do jeho vzťahu s Annikou (Ute Katharina Kampowsky). Annika je zase rada, že sa všetky nedorozumenia vysvetlili, ale bojí sa Lukasovi dôverovať a tak si obaja zoberú čas na premyslenie. Hendrik (Golo Euler) ich vzťahu nedáva veľké šance, ale Annika si ironické poznámky svojho brata nevšíma.

Fanny (Lila Nil Gurmen) sa dozvie, že André nie je neplodný a to všetko bola len milosrdná lož, a tak sa odsťahuje k Sonnbichlerovcom. André od Hildegard (Antje Hagen) vyzvedá, kde Fanny je a večer príde k Sonnbichlerovcom aj s kyticou kvetov. Avšak Fanny je neoblomná.

 

EPIZÓDA 931

Annika (Ute K.Kampowsky) je šťastná, že sa rozhodla pre Lukasa (Wolfgang Cerny) a ten takisto. Cosima (Gabrielle Scharnitzky) je zhrozená, keď sa o ich vzťahu dozvie, pretože si myslí, že Rosalie (Natalie Alison) by bola lepšia partnerka pre svojho syna. Lukas ju presviedča, že Anniku naozaj miluje a má len strach, aby neurobil staré chyby, avšak Cosima je naďalej skeptická a pred Annikou sa tvári nadšene.

Charlotta (Mona Seefried) sa po Michaelovom (Erich Altenkopf) vyznaní lásky ocitá v chaose a navrhuje mu priateľstvo, avšak on chce niečo viac. Rosi (Veronika Marie von Quast) a Alfons (Sepp Schauer) si myslia, že medzi nimi bude niečo viac.

André (Joachim Lätsch) opäť pohorel u Fanny (Lila N.Gurmen) po tom, čo jej predniesol báseň a tak sa snaží "spracovať" Hildegard (Antje Hagen), ktorá je však tiež neústupčivá.

 

EPIZÓDA 932

Annika (Ute K.Kampowsky) nemôže uveriť, ako môže Cosima (Gabrielle Scharnitzky) tak zle hovoriť o svojom jedinom synovi... Hoci Annika už nechce ďalej klamať, medzi ňou a Lukasom (Wolfgang Cerny) to opäť škrípe. Na tanečnej súťaži vo Furstenhofe sú už však opäť udobrení. Na ďalší deň Lukas v aute vyčíta svojej matke, čo Annike nahovorila a ich rozhovor prerastie do takej hádky, že Lukas nezbadá Anniku na bicykli a takmer ju zrazí...

Charlotta (Mona Seefried) je zmätená z Michaelovho (Erich Altenkopf) vyznania lásky a pokusu o spontánny bozk, a tak sa rozhodne neísť na tanečný večer. Neskôr to oľutuje a objaví sa tam, avšak odmietne Michaelovu ponuku na tanec a tak sa ten musí venovať Rosi Zwickovej (Veronika Marie von Quast). Neskôr večer ju Michael navštívi a nedôjde len k tancu, ale aj k náruživému bozku.

André (Joachim Lätsch) sa od Fanny (Lila Nil Gurmen) dozvie, že chce odísť z Furstenhofu. On s ňou však chce žiť aj bez svadby, a tak musí zabrániť, aby Fanny z dediny odišla.

 

EPZIÓDA 933

Zatiaľ čo Annika (Ute K.Kampowsky) vyšla z nehody takmer bez jediného škrabanca, Cosima (Gabrielle Scharnitzky) utrpela opäť srdcový záchvat. Lukas (Wolfgang Cerny) trvá na tom, aby sa Annika dala vyšetriť, avšak ani Michael (Erich Altenkopf) nepotvrdí žiadne viditeľné zranenia, ale preventívne ju pošle na ďalšie vyšetrenia. Annika to berie na ľahkú váhu a keď sa Lukas dozvie, že po troch dňoch stále nebola u lekára, rozhodne sa, že ju tam silou-mocou odvezie. Avšak motor auta nešťartuje a to sa Annike stane osudným...

Rosi Zwicková (Veronika Marie von Quast) básni o Michaelovi v najlepších lichôtkach, čo Charlotte (Mona Seefried) už trochu prekáža a rozhodne sa vybudovať si od neho odstup. To sa jej však (ne)podarí, a tak všetko skončí nadmieru romanticky...

Fanny (Lila Nil Gurmen) prijme Andrého (Joachim Lätsch) ponuku na sobáš. André rozpráva svojmu synovi (Rene Oltmanns), že si Fanny znova podmanil a naozaj si ju chce zobriať. Keď to však rozpráva Charlotte, opäť sa objaví neistota. A tú spozoruje aj Fanny.

 

EPIZÓDA 934

Lukas (Wolfgang Cerny) sa pokúsi vykliesniť Anniku (last appearance of Ute K.Kampowsky) z auta -  bez úspechu. Annika je prevezená do nemocnice, kde sa nakrátko prebudí z bezvedomia, avšak zomrie Lukasovi v náručí. Zatiaľ čo Hendrik (Golo Euler) smúti vo Furstenhofe, Lukas sa v nemocničnom parku stretáva so Sandrou (first appearance of Sarah Stork). Neskôr je Hendrik konfrontovaný s otázkou, či poskytne Annikine orgány pre transplantáciu. Spočiatku odmieta, až kým sa nestretne so Sandrou...

Michael (Erich Altenkopf) si tiež robí výčitky z Annikinej smrti, keďže ju mal poslať k lekárovi hneď a neotáľať. Medzitým Werner (Dirk Galuba) opäť intriguje a zanechá cynické poznámky na záznamníku telefónu na adresu Charlotty (Mona Seefried) a Michaela. Ten si to však nevšíma a stále bojuje o Charlottinu lásku.

Annikina smrť zmení aj ďalšie okolnosti: André (Joachim Lätsch) a Fanny (Lila N.Gurmen) sa rozhodnú zrušiť svadbu a rozísť sa v dobrom.

 

EPIZÓDA 935

Hendrik (Golo Euler) a Lukas (Wolfgang Cerny) smútia za Annikou a Lukas nemá odvahu povedať jej bratovi, že to bol práve on, ktorý ju takmer zrazil autom. Cosima (Gabrielle Scharnitzky) by tiež bola rada, keby sa celá kauza ututlala a je o to prekvapenejšia, keď sa dozvie, že existuje istý svedok tejto nehody: Rosalie (Natalie Alison). Obe sú však za jedno a Rosalie vie, že keď bude "držať hubu", môže z toho profitovať. Medzitým Lukas navštívi Sandru (Sarah Stork) na nemocničnom lôžku a prosí o odpustenie, čo Sandra počuje v polospánku.

Keď sa Werner (Dirk Galuba) vráti z Mallorcy, dozvie sa, že Charlotta (Mona Seefried) si začala aféru s o niečo mladším lekárom Michaelom Niederbuhlom (Erich Altenkopf), čo sa mu, samozrejme, nepáči. A preto hľadá riešenia...

Nils (Florian Stadler) vidí, že Hendrik len ťažko naškrabe peniaze na Annikin pohreb, a tak sa s Benom (Johannes Hauer) rozhodnú urobiť verejnú zbierku vo Furstenhofe. A Werner sa prejaví veľmi solidárne.

 

EPIZÓDA 936

Zatiaľ čo Werner (Dirk Galuba) od Charlotty (Mona Seefried) požaduje vysvetlenie, prečo si začala s Michaelom (Erich Altenkopf), Rosi Zwicková (Veronika Marie von Quast) má so Charlottou konšpiračný rozhovor o praní špinavých peňazí, s čím má Pachmeyer (Philipp Sonntag) problémy. Charlotta si spomenie na Michaela, ktorý zdedil ilegálne peniaze po svojom otcovi vo Švajčiarsku, a tak ho prosí, aby ich čo najskôr zlegalizoval, čo Michael spočiatku odmieta, pretože o tom vie iba on, Charlotta a Cosima (Gabrielle Scharnitzky). Avšak netuší, že Rosi touto myšlienkou privedie na stopu Wernera...

Cosime sa podarí presvedčiť Lukasa (Wolfgang Cerny) od myšlienky udať sa polícií, a ten sa pre výčitky svedomia aspoň rozhodne prevziať práce s Annikiným pohrebom od Hendrika (Golo Euler). Medzitým Rosalie (Natalie Alison) vidí, že jej šanca prichádza, a tak sa snaží ochotne pomôcť Lukasovi ako "dobrá kamarátka". Hendrik sa rozhodne navštíviť Sandru (Sarah Stork). 

Keďže je Rosalie rozhádaná s Wernerom a Charlottou, tí jej povedia, že v jej terajšej pozícií nemôže proti nim nič zmôcť. Rosalie je rozzúrená a opäť kuje nemilé plány. Keď Zastrowovci získajú Charlottine podiely, sú si so Saalfeldovcami rovní...

 

EPIZÓDA 937

Prešiel ďalší týždeň a Hendrik (Golo Euler) sa stýka so Sandrou (Sarah Stork) pravidelne. Zároveň to radí aj Lukasovi (Wolfgang Cerny), pretože Sandra je vďačná za Annikine srdce a teší sa zo života. Sandra v Lukasovi spozná muža, ktorý ju môže po operácií podporovať a hneď sa do neho zaľúbi. Hendrik má smútočnú reč na Annikinom pohrebe a Lukas sa rozhodne odísť z Furstenhofu.

Charlotta (Mona Seefried) márne prehovára Michaela (Erich Altenkopf), že ona Wernerovi (Dirk Galuba) o ilegálnych peniazoch nič nepovedala. Obaja sa pohádajú, ale čoskoro opäť udobria - nanešťastie Wernerovi.

Rosi (Veronika Marie von Quast) má falošné podozrenie, že ju jej Alois (Philipp Sonntag) podvádza s inou ženou, a tak sa ubytuje vo Furstenhofu a snaží sa nadviazať kontakt s nejakým atraktívnym mužom, aby sa mu odplatila...

  

EPIZÓDA 938

Po Lukasovom (Wolfgang Cerny) priznaní, že on zapríčinil Annikinu nehodu v ňom Hendrik (Golo Euler) vidí vraha svojej sestry. Lukas chce odísť z Furstenhofu, pretože je tam stále veľa vecí, ktoré mu Anniku pripomínajú.

Rosalie (Natalie Alison) opäť vidí, že jej šanca prichádza, a tak cez Charlottu (Mona Seefried) prosí Lukasa, aby vo Furstenhofe zostal. Medzitým Hendrik v nemocnici počas reči so Sandrou (Sarah Stork) pobáda, že ona obraňuje "vraha jeho sestry".

Pachmeyer (Philipp Sonntag) zasvätí svojho synovca Bena (Johannes Hauer) do "tajných záležitostí": Helen Marinelliová - žena, s ktorou mal v časoch dávno minulých aféru - utiekla z psychiatrie a nikto nevie, kde je. Pachmeyer však netuší, že sa Helen (first appearance of Miriam Krause) medzitým ukázala vo Furstenhofe. A hneď sa dala do reči s Rosi Zwickovou (Veronika Marie von Quast), ktorá v nej vidí svoju "morálnu pomoc". Rosi však zároveň netuší, že Helen je bývalou milenkou jej manžela Aloisa.

 

EPIZÓDA 939

Po Hendrikovej (Golo Euler) výčitke, že Sandra (Sarah Stork) profituje z Annikinej smrti, sa tá rozhodne prerušiť s ním a Lukasom (Wolfgang Cerny) všetky kontakty. Zatiaľ čo Lukas netuší, prečo nemá Sandru navštevovať, Hendrik jej napíše dojímavý list.

Medzitým sa Sandrina matka Astrid (Isis Krüger) vo Fürstenhofe stretne s Wernerom Saalfeldom (Dirk Galuba) - a to po tridsiatich rokoch. V minulosti mali totiž menšiu aféru, ktorá nezostala bez následkov - je Sandra Wernerova dcéra?

Pachmeyer (Philipp Sonntag) sa od Bena (Johannes Hauer) dozvie, že Helen (Miriam Krause) a Rosi (Veronika Marie von Quast) sú dobré kamarátky, a tak sa snaží Helen kryť. Keď sa tie dve ženy však opäť stretnú, vyjde na javo, že hovoria o jednom a tom istom mužovi. V nasledujúcu noc Alfons (Sepp Schauer) stretne Helen...

 

EPIZÓDA 940

Charlottu (Mona Seefried) irituje láskavý prístup Wernera (Dirk Galuba) k Astrid (Isis Krueger), a tak ju Michael (Erich Altenkopf) radšej prehovorí na večer v divadle. Aj keď Werner s Astrid otvorene flirtuje, chce zabrániť techtlom-mechtlom medzi Charlottou a Michaelom, a tak na druhý večer prehovorí Charlottu, aby išla na večeru s ním a dvomi bankármi. To opäť vyvolá hádky medzi ňou a Michaelom.

Lukas (Wolfgang Cerny) s ťažkým srdcom akceptuje Sandrino (Sarah Stork) želanie, aby sa odteraz nestýkali, aj keď ani ona sama naňho nemôže zabudnúť. Medzitým chce Astrid zabrániť tomu, aby sa Sandra mohla dozvediť, že Werner je jej otec, a tak nechce, aby jej dcéra začala rehabilitáciu vo Furstenhofe. Hendrik (Golo Euler) počuje ich rozhovor a rozpráva o tom Sandre.

Alfons (Sepp Schauer) je rád, keď zistí, že Helen (Miriam Krause) nemá nič za lubom. Medzitým Pachmeyer (Philipp Sonntag) dá svojmu synovcovi Benovi (Johannes Hauer) špeciálnu úlohu: má sa snažiť upnúť sa na Helen, aby si všímala jeho a aby sa jej Pachmeyer konečne zbavil.

 

EPIZÓDA 941

Cosima (Gabrielle Scharnitzky) sa s nepriazňou prizerá na vyvíjajúci sa vzťah Charlotty (Mona Seefried) a Michaela (Erich Altenkopf) a opäť má šancu na pomstu: Charlotta tlačí na Michaela v súvislosti s ilegálnymi peniazmi v Švajčiarsku a prosí ho, aby to čo najskôr urovnal. Aj Werner (Dirk Galuba) sa o tom náhodou dozvie. Keď sa však Charlotta a Michael objavia vo Furstenhofe, majú tam nečakanú návštevu... - políciu, ktorú privolala Cosima.

Sandra (Sarah Stork) prehlási, že sa sama rozhodne, či rozbehne svoju rehabilitáciu vo Furstenhofe. Stretne sa s Wernerom, s ktorým si napodiv dobre rozumie. Lukas (Wolfgang Cerny) má však iný problém - bolo by preňho lepšie, ak by Sandra vo Furstenhofe rehabilitáciu nezačala.

Ben (Johannes Hauer) nemá šťastie zvádzať Helen (Miriam Krause) a tá sa stále zaujíma o Pachmeyera (Philipp Sonntag). V rozhovore so Simonom (Rene Oltmanns) mu však prezradí, že nemá za lubom nič zlé. Chce sa len vyrovnať s minulosťou.

 

 

EPIZÓDA 942

Marie (Annabelle Leip) a Hildegard (Antje Hagen) sa práve vracajú z Kielu, keď Rosi (Veronika Marie von Quast) prestrašene hovorí o medveďovi, ktorý sa pohybuje v okolí hotela a zničil včelie úle v blízkosti jej stodoly. Zatiaľ čo Alfons (Sepp Schauer) a Pachmyer (Philipp Sonntag) chcú medveďa odstreliť, Hildegard a Marie vyrazia do lesa s videokamerou, aby medveďa natočili a pásku poskytli médiám, a tak verejne protestovali proti odstrelu. Lenže oba tími "pátračov" sa stretnú a Pachmeyer s Alfonsom namiesto medveďa postrelia uspávacím šípom Hildegard.

Sandra (Sarah Stork) konfrontuje Lukasa (Wolfgang Cerny) s otázkou, prečo mu prekáža jej prítomnosť. Lukas sa však odpovedi vyhýba, a tak sa Sandra rozhodne ísť mu z cesty. Medzitým rozbehne svoju rehabilitáciu vo Furstenhofe a oslní Wernera (Dirk Galuba) svojimi znalosťami v japonskom umení kvetov Ikebana.

Charlotta (Mona Seefried) a Michael (Erich Altenkopf) sa ocitajú vo vyśetrovacej väzbe kvôli podozreniu pre spreneverenie daní a Werner ponúka Charlotte svoju výpoveď na polícií, aby ju zachránil. Medzitým spolu s Lukasom rozmýšľajú, kto má celý incident na svedomí. A Cosima (Gabrielle Scharnitzky) sa tvári ako neviniatko...

 

EPIZÓDA 943

Charlotta (Mona Seefried) a Michael (Erich Altenkopf) sú prepustení z vyšetrovacej väzby a Werner svedčí na polícií, aby očistil Charlottine meno, avšak tak nechtiac očierni Michaela. Obaja potom prosia Cosimu (Gabrielle Scharnitzky), aby povedala pravdu, avšak tá to odmietne pod výhovorkou. A keď Werner presvedčí Charlottu, že on Michaela neudal, príde Charlotta na škandalózne odhalenie...

Pachmeyer (Philipp Sonntag) a Alfons (Sepp Schauer) sa nechcú Hildegard (Antje Hagen) zmieniť o tom, že streľba na medveďa uspávacím šípom skončila tak, že to nechtiac schytala ona sama... Keď sa Hildegard prebudí, nič si nepamätá, čo je Alfonsovi povôli. Helen (Miriam Krause) sa tiež nepáči Pachmeyerovo a Alfonsovo správanie, ale rozhodne sa Hildegard nič nepovedať. Všetko by bolo pekné až na to, že Hildegard s Marie (Annabelle Leip) nájdu kameru aj s nahrávkou v lese.

Nils (Florian Stadler) sa stane Sandriným (Sarah Stork) trénerom v rehabilitácií a tá sa medzitým viac a viac vyhýba Lukasovi (Wolfgang Cerny) a snaží sa venovať práci v skleníku. Nils aj Hendrik (Golo Euler) sú však názoru, že by sa nemala namáhať a opäť príde k hádkam.

 

EPIZÓDA 944

Zatiaľ čo Sandra (Sarah Stork) nájde v okolí skleníka vzácnu rastlinu, Lukas (Wolfgang Cerny) vyjde z obvinenia z dopravnej nehody s peňažnou pokutou a verejno-prospešnými prácami. To však nepomôže a stále sa cíti vinný za Annikinu smrť. Sandra medzitým navštívi Annikin hrob, kde sa jej poďakuje za šancu na nový život - a jej ďakovnú pohľadnicu nájde Hendrik (Golo Euler)...

Charlotta (Mona Seefried) sa nenechá len tak vydierať a Cosima (Gabrielle Scharnitzky) vie, že to s ňou bude mať ťažké. Rosalie (Natalie Alison) jej preto poradí, aby vytiahla zbrane najväčšieho kalibru - a tak Cosima sfalšuje list starého Ludwiga Saalfelda, v ktorom ten zanecháva všetok svoj majetok Charlotte. Tá teraz dostane "nové znenie" listu a je šokovaná z toho, že jej otec zanechal všetok majetok Cosime.

Hildegard (Antje Hagen) vyčíta Alfonsovi (Sepp Schauer) a Pachmeyerovi (Philipp Sonntag) ich nemožné správanie, no veci sa hneď obrátia na dobré - Sandre a Marie sa podarí Sonnbichlerovcov opäť udobriť.


EPIZÓDA 945

Po tom, čo Sandra (Sarah Stork) počula Hendrikovo (Golo Euler) vyznanie lásky nad Annikiným hrobom, snaží sa ho presvedčiť, že si svoju zamilovanosť k nej len namýšľa, pretože Sandra má srdce jeho sestry. To, že je zaľúbená do Lukasa (Wolfgang Cerny) mu však neprezradí. Lukas sa medzitým angažuje u Hildegard (Antje Hagen) ohľadne verejno-prospešných prác.

Na prechádzke s Hildegard sa Lukas a Sandra stretnú. Sandra si myslí, že Lukasovi je jej spoločnosť nepríjemná. Medzitým má Marie (Annabelle Leip) iné problémy, keď nechce nechať Hendrika po smrti jeho sestry samého. Hendrik sa s ňou však rozíde so zámienkou, že je zamilovaný do Sandry.

Charlotta (Mona Seefried) zasvätí Wernera (Dirk Galuba) do tajov prepísania podielov Cosime (Gabrielle Scharnitzky), ktorá sa medzitým vytešuje, že je konečne pred cieľom. Werner a Charlotta sa pohádajú a neskôr sa Werner dozvie, že Cosima chce zbúrať skleník a postaviť na jeho mieste luxusný bazén. Spočiatku je proti, avšak André (Joachim Lätsch) mu dá najavo, aby sa radšej novej majiteľke podielov nevzpriečil a udržiaval dobré profesionálne vzťahy. Charlotta a Sandra sa zblížia, pretože ich spája spoločné hobby - láska ku kvetom. A obe sú zhrozené, keď sa dozvedia, čo sa chystá so skleníkom...

 

EPIZÓDA 946

Sandra (Sarah Stork) a Charlotta (Mona Seefried) sa pokúsia Wernera (Dirk Galuba) presvedčiť, avšak bezvýsledne. Werner je tiež proti Cosiminmu (Gabrielle Scharnitzky) plánu, avšak chce Charlotte ukázať, čo spôsobila prepísaním podielov. Medzitým Sandra zistí, že Hildegard (Antje Hagen) je zaangažovaná v obecnej politike, a tak chce s jej pomocou v obecnej rade presadiť názor, že les a celkové okolie za skleníkom je chránené územie. Pomôže jej k tomu aj fakt, že v blízkosti skleníka nájde takmer vyhynutú vzácnu rastlinu, ktorá je pravdepodobne zákonom chránená.

Medzi Charlottou a Wernerom príde k ďalším hádkam, až Charlotta v zápale roztržky vykričí Wernerovi Sandrin plán do očí. Tá sa medzitým hneď realizuje a nafotí kvetinu, kde sa stretne s Lukasom (Wolfgang Cerny). Zistí, že aj Lukas má k tejto rastline hlboký vzťah (akože nie že ju miluje, ale že sa s ním nejak spája xDD)

Zatiaľ čo sa Hendrik (Golo Euler) vyrozpráva o svojich problémoch Benovi (Johannes Hauer), Marie (Annabelle Leip) je nešťastná zo svojho skrachovaného vzťahu a Ben ju "veľmi milo" utvrdí v tom, že Hendrik sa zaľúbil do "nejakej inej". Do koho, to však Ben netuší... Cosima (Gabrielle Scharnitzky) ako nová majiteľka podielov realizuje svoje plány a vzdá sa práce "Hausdámy", a dá Charlotte jasne najavo, že teraz by túto prácu mala robiť ona. Charlotta tuší, že si musí urgentne nájsť prácu. Ben a Helen (Miriam Krause) majú záujem o tento post.

 

EPIZÓDA 947

Werner (Dirk Galuba) nemôže vystáť vzťah Charlotty (Mona Seefried) a Michaela (Erich Altenkopf), a tak musí Charlotta ustúpiť a sľúbi mu, že sa s Michaelom nebude stretávať v ich byte. Zatiaľ čo sa Michael postaví na Charlottinu stranu v jej boji proti Cosime (Gabrielle Scharnitzky), André (Joachim Lätsch) vyhlási, že Werner má stále city pre Charlottu, čo ten striktne odmieta. Keď Michael na druhý deň prespí v byte u Saalfeldovcov, pretože v jeho byte nemôže, Wernerovi rupnú nervy...

Sandra (Sarah Stork) a Lukas (Wolfgang Cerny) sa pobozkajú. Zatiaľ čo Sandra je šťastná, že si svoje city nenamýšľa, Lukas si od nej opäť vybuduje odstup. Medzitým Werner vysvetľuje Cosime, čo majú Charlotta a Sandra v pláne. Cosima chce dať les za skleníkom vyrúbať, aby tak zabránila jeho vyhláseniu za chránenú oblasť. Spoločne s Hendrikom (Golo Euler), Charlottou a Hildegard (Antje Hagen) chce Sandra za svoj cieľ bojovať. Avšak Cosima, ktorá medzičasom vytvorila tandem s Rosalie (Natalie Alison), sa tak ľahko nevzdá...

Helen (Miriam Krause) a Ben (Johannes Hauer) majú skúšky pre ich pracovný post "kto by sa viac hodil na miesto "haudámy"". Avšak obaja sa pri práci pohádajú, a tak smoliarsky nezíska prácu ani jeden z nich...

 

EPIZÓDA 948

Sandra (Sarah Stork) je zhrozená zo zničených kvetín v skleníku a musí uznať, že prehrala. Okolie za skleníkom je teraz úplne zničené. Rosalie (Natalie Alison) sa medzitým triumfálne vytešuje z víťazstva a svoju radosť dá najavo aj na poslednej orchidei, ktorá sa "akože náhodou" stratí. Keď sa to Lukas (Wolfgang Cerny) dozvie, Rosalie tvrdí, že so zmiznutím orchidee nemá nič spoločné, avšak jej plán nevyjde tak, ako by si to predstavovala, keďže Lukas kvet nájde. Cosima (Gabrielle Scharnitzky) musí žehliť Rosaliin trapas a navrhuje Lukasovi, aby sa jej, ako novej majiteľke podielov, radšej nevzpriečoval.

Charlotta (Mona Seefried) nemôže veriť, že Werner (Dirk Galuba) ju vyhodil z bytu a tak sa presťahuje do hosťovskej izby. Neskôr si však Werner uvedomí, že reagoval podráždene a chce svoje slová vziať späť. Dôvod jeho konania je jasný - stále niečo cíti k Charlotte, a preto ju prosí, aby sa opäť nasťahovala do Saalfeldovského bytu.

Marie (Annabelle Leip) oznámi svojim rodičom, že sa s ňou Hendrik (Golo Euler) rozišiel. Nevie však, do koho je zaľúbený a na(ne)šťastie jej to dôjde, keď zistí, s kým trávi Hendrik najviac času po smrti svojej sestry...

 

EPIZÓDA 949

Michael (Erich Altenkopf) nie je nadšený Charlottiným (Mona Seefried) plánom odísť z Furstenhofu, avšak akceptuje jej návrh odísť do Hamburgu. Charlotta sa medzitým od Wernera (Dirk Galuba) dozvedá, že hotel je v problémoch a v noci sa jej sníva, že jej odchodom by sa pomery v hoteli zmenili. Rozhodne sa teda zostať, pod jednou podmienkou: Werner musí zachrániť skleník.

Sandra (Sarah Stork) je šťastná, že Lukas (Wolfgang Cerny) sa jej rozhodol pomôcť so záchranou poslednej rastliny v skleníku. Avšak na druhý deň je všetko inak: André (Joachim Lätsch) ju odtrhol ako prísadu do jeho jedla pre Charlottu, a tak si Sandra uvedomuje, že skleník je úplne zničený.

Cosima (Gabrielle Scharnitzky) má problémy s Lukasom a obáva sa, že by dôveru svojho syna mohla stratiť. Okrem toho sa Marie (Annabelle Leip) háda so Sandrou, pretože jej zamlčala, že Hendrik (Golo Euler) je zaľúbený do nej. Avšak svoje slová vezme späť, keď sa dozvie, že Sandra miluje Lukasa a nie Hendrika.

 

<Späť na

Epizódy 910. - 929.

 EPIZÓDY 930. - 949.

Ďalej na >>

Epizódy 950. - 969.