Choď na obsah Choď na menu
 


<Späť na

Epizódy 930. - 949.

 EPIZÓDY 950. - 969.

Ďalej na >>

Epizódy 970. - 989.

 

EPIZÓDA 950

Sandra (Sarah Stork) je šťastná, že skleník je zachránený, avšak momentálne jej vŕta v hlave iná vec: Dostane sa ku knihe, v ktorej jej meno jedného muža príde povedomé a neskôr zistí, že to bol pilot lietadla, v ktorom sa nachádzal aj jej "údajný otec" a spôsobil nehodu lietadla. Na ďalší deň vypátra autora, ktorý je tak dojatý zo Sandrinej lásky k jej údajnému otcovi, že sa rozhodne prezradiť jej tajomstvo...

Keďže sa Ben (Johannes Hauer) a Helen (Miriam Krause) často hádajú, Alfons (Sepp Schauer) ich poverí uprataním vínnej pivnice. Ben odmieta pracovať, pretože si nevie predstaviť prítomnosť bláznivej Helen v uzavretom priestore s ním, ale Alfons si myslí, že sa chce len uliať z práce. Helen je nahnevaná, že ju Ben pokladá za bláznivú, a tak sa ho pokúsi odstrašiť: No a všetko dopadne tak, že sa Ben ľahko zraní...

Werner (Dirk Galuba) zabránil zničeniu skleníka, a tak sa chce Cosima (Gabrielle Scharnitzky) pomstiť a zavesí Wernerovi na krk kontrolórov účtovných kníh, aby zmarili plán golfového turnaju, ktorý Werner dlhšiu dobu plánuje. Medzitým má Charlotta (Mona Seefried) iné problémy: musí urovnať svoje spory s Michaelom (Erich Altenkopf).

Hendrik (Golo Euler) má stále depresiu zo smrti svojej sestry a po hádke s Lukasom (Wolfgang Cerny) už neberie vážne ani svoje tréningové termíny.

 

EPIZÓDA 951

Werner (Dirk Galuba) kontaktuje svojho starého priateľa z domovskej banky, aby mu neposielal žiadnu kontrolu účtovných kníh, avšak netuší, že Cosima (Gabrielle Scharnitzky) a Rosalie (Natalie Alison) jeho telefonát nahrali. Golfový turnaj je teda bankou zrušený a Werner vie, odkiaľ vietor fúka. Medzi ním a Cosimou príde k ďalším hádkam.

Sandra (Sarah Stork) sa od autora knihy dozvie, že jej otec je nažive. Astrid (Isis Krueger) panikári, pretože by sa jej dcéra mohla dozvedieť, kto je jej skutočným otcom. Sandrinou jedinou možnosťou je teda pátranie. André (Joachim Lätsch) považuje správanie Astrid za čudné, a preto rozpráva sa o tom s Wernerom. Potom sa stretne aj so Sandrou a príde na šokujúce zistenie.

Hendrik (Golo Euler) nevie, či je pre neho zmysluplné zostať vo Furstenhofe. Nechce pracovať ako tréner lukostreľby, pretože mu všetko pripomína Anniku. V noci sníva o Sandre, ktorá sa však v jeho sne javí ako Annika. Tak skonštatuje, že ak chce smútok zo smrti sestry prekonať, musí svojej depresii čeliť.

 

EPIZÓDA 952

André (Joachim Lätsch) sa od Astrid (Isis Krueger) dozvie, že Sandra (Sarah Stork) je naozaj Wernerova (Dirk Galuba) dcéra. Astrid má obavy, že jej dcéra bude celý život žiť v nepravde, a tak sa jej napokon rozhodne povedať pravdu.

Cosima (Gabrielle Scharnitzky) sa háda s Wernerom a  má opäť problémy so srdcom, a tak žiada Wernera o jej tabletky. Ten jej ich chce dať, avšak všetko skomplikuje príchod Lukasa (Wolfgang Cerny), ktorý odvedie svoju matku k Michaelovi (Erich Altenkopf) a myslí si, že Werner chcel nechať Cosimu zomrieť. Informuje o tom Sandru, ktorá je tiež zhrozená. Werner sa však s pravdou zdôverí Charlotte (Mona Seefried). 

Hendrik (Golo Euler) zostáva vo Furstenhofe a jeho prvou žiačkou v tréningu lukostreľby je "náhodou" Rosalie (Natalie Alison), s ktorou však Hendrik nemá najlepšie vzťahy. Informuje sa u Marie (Annabelle Leip) o mieste čašníka, avšak tá mu odporúči, aby lukostreľbu nenechal tak.

Hildegard (Antje Hagen) sa dozvie, že medveď bol odstrelený. Rosi (Veronika Marie von Quast) však o tom pochybuje, keďže medveď opäť napáchal škody v blízkosti jej stodoly.

 

EPIZÓDA 953

Sandra (Sarah Stork) sa dozvie, že Astrid (Isis Krueger) mala s Wernerom (Dirk Galuba) v minulosti aféru a robí jej výčitky. Medzitým chce ísť na večeru s Wernerom, aby ho lepšie spoznala, avšak za zámienkou, že sa mu chce poďakovať za uskutočnenie rehabilitácie. Charlotta (Mona Seefried) upozorňuje Wernera, aby bol opatrný a nemal žiadne vedľajšie úmysly, čo Werner čiastočne nedodrží, keď nesprávne pochopí Sandru, ktorá sa mu snaží povedať pravdu...

Hildegard (Antje Hagen) je presvedčená, že život medveďa - ktorý sa medzičasom ukázal aj v dedine - treba chrániť. Zatiaľ čo jej Alfons (Sepp Schauer) prisľúbi podporu, Pachmeyer (Philipp Sonntag) presvedčí obyvateľov dediny na lov na medveďa - so zbraňami. Hildegard sa to nepáči, a chce obecnú radu aj všetkých obyvateľov získať na svoju stranu. Chce, aby išli do lesa a omráčili medveďa uspávacím šípom, ale za žiadnu cenu ho nechce zabiť.

Rosalie (Natalie Alison) je Hendrikova (Golo Euler) prvá žiačka v lekciách lukostreľby, avšak všetko skončí fiaskom, keď Hendrik na Rosalie zabudne, a tá sa naňho nahnevá. Namiesto toho hrá tenis s Lukasom (Wolfgang Cerny), z čoho sa stane zábavná hodina. Medzitým sa Cosima (Gabrielle Scharnitzky) rozhodne zo seba urobiť reprezentatívnu dámu na čele Furstenhofu.

 

EPIZÓDA 954

Werner (Dirk Galuba) nesprávne pochopí Sandrine (Sarah Stork) narážky a vníma ju ako ďalšiu "potencionálnu milenku", za čo si od Sandry vyslúži facku, ktorá sa potom vyrozpráva Lukasovi (Wolfgang Cerny). Ani Astrid (Isis Krueger) nezostane dlho čakať a aj ona vlepí Wernerovi ďalšiu preventívnu facku. Od Andrého (Joachim Lätsch) sa chudák Werner dozvie, že Sandra je jeho dcéra! Tak pozve Sandru aj Astrid na udobrovaciu večeru, na ktorej kraľuje napätá atmosféra...

Hildegard (Antje Hagen) vyšle do lesa pátraciu čatu a chce bojovať proti Pachmeyerovi (Philipp Sonntag). Ten sa tam tiež schoval, a keď spozoruje čudné zvuky blížiacej sa čaty, naľaká sa a vystrelí... Dopadne to tak, že nechtiac zastrelí medveďa. Ben (Johannes Hauer) neskôr nájde náboj z pušky v poľovníckej rozhľadni, a tak podozrieva Pachmeyera, že medveďa zastrelil schválne. Pachmeyer sa bráni, čo mu je tak na dve veci, pretože ani Hildegard (Antje Hagen) mu to neverí. A rozhodne sa kandidovať proti nemu v obecným voľbám.

Helen (Miriam Krause) sa prihlási u Michaela (Erich Altenkopf) ako zdravotná sestra v ambulancii. Charlotte (Mona Seefried) sa to nezdá ako najlepší nápad, a rozpráva Michaelovi o Heleninej krimi-minulosti. Ten jej reči neberie vážne a rozhodne sa zamestnať ju.

Cosima (Gabrielle Scharnitzky) sa dozvie, že Sandra je Wernerova dcéra, a tak radí Lukasovi (Wolfgang Cerny), aby sa na Sandru naviazal, a aby tak ona mala ľahšiu cestu k bohatstvu Saalfeldovcov.

 

EPIZÓDA 955

Zatiaľ čo Werner (Dirk Galuba) je prekvapený zo spontánneho Astridinho (Isis Krueger) bozku, Charlotta (Mona Seefried) sa dozvie, že Sandra (Sarah Stork) je Wernerova dcéra, a príde medzi nimi k hádke, ktorá kulminuje, keď Werner Charlotte vyzná svoju úprimnú lásku. Napriek tomu strávi noc s Astrid. Charlotta sa dozvie, že Michael (Erich Altenkopf) má dcéru, avšak chcel by ďalšie deti a preto si myslí, že je preňho pristará.

Vzhľadom k tomu, že Astrid a Werner prespali v Sandrinej izbe, tá je nútená ubytovať sa u Lukasa (Wolfgang Cerny), ktorý má v noci zmätené sny, o ktorých rozpráva Sandre. Hildegard (Antje Hagen) Sandre poradí, že vie, kde sa nachádza miesto, o ktorom Lukas sníval, a tak sa tam Sandra sama - napospas osudu vyberie. Všetci o ňu majú strach, a tak sa ju Lukas rozhodne hľadať - v noci v lese.

Alfons (Sepp Schauer) nie je celkom vyzrozumený s Hildegardinými plánmi stať sa starostkou, zatiaľ čo tá sa rozhodne jej kandidatúru potvrdiť. Napätie medzi tými dvomi je také veľké, že sa Marie (Annabelle Leip) rozhodne dať im ultimátum: Buď sa prestanú hádať alebo Marie sa odsťahuje.

Cosima (Gabrielle Scharnitzky) a Rosalie (Natalie Alison) majú záujem o prázdny byt vo Furstenhofe. Ani jedna z nich však nechce ustúpiť, a tak Lukas navrhne, aby sa o byt losovalo...

 

EPIZÓDA 956

Lukas (Wolfgang Cerny) si poraní nohu a nemôže sa dostať späť do údolia, a preto sa so Sandrou (Sarah Stork) rozhodnú kempovať v lese. Medzitým sa Marie (Annabelle Leip) a Hendrik (Golo Euler) opäť zblížia a Hendrik prvýkrát po smrti svojej sestry nemusí myslieť iba na jedno. Astrid (Isis Krueger) si robí starosti o svoju dcéru, a tak sa Sandru a Lukasa vydávajú hľadať Nils (Florian Stadler) a Hendrik. Našťastie sa však všetci vrátia opäť do Furstenhofu.

Werner (Dirk Galuba) popiera Charlotte (Mona Seefried) vzťah s Astrid, avšak tá o tom vie svoje, a radšej od neho nechce nič ďalšie vedieť. Zatiaľ čo sa chce Werner s Astrid rozprávať, strávi tá večer pri bare so Charlottou a napodiv si dobre rozumejú. Keď sa napokon chce Charlotta udobriť s Michaelom, na jednom faxe nájde poznámku adresovanú na Helen (Miriam Krause), ktorá ju šokuje: Je Helen matkou Michaelovej dcéry?

Rosalie (Natalie Alison) si nakoniec rozdelí byt s Cosimou (Gabrielle Scharnitzky), a tak objednáva stôl do obývačky. A keď Cosima, zhodou okolností objedná taký istý, obe ženy si uvedomia, že k sebe pasujú viac ako si mysleli.

 

EPIZÓDA 957

Rosalie (Natalie Alison) sa stane svedkyňou Hendrikovho (Golo Euler) slovného útoku na Lukasa (Wolfgang Cerny). Ten sa však pokúsi získať pre Hendrika voľné miesto na štart na šampionáte v lukostreľbe aj bez kvalifikácie. S Rosalinou pomocou sa mu to aj podarí. Hendrik jeho veľkorysú ponuku spočiatku odmieta, potom ju však prijme. Rosalie sa medzitým dozvie, že Lukas chce dať "zelenú" svojim citom k Sandre (Sarah Stork), čo ju dvakrát nepoteší, pretože ona sama má u neho ambície. Lukas je však nútený odvolať rande so Sandrou kvôli ochutnávke vín s Rosalie. Sandra sa to náhodou dozvie a je zo všetkého zmätená.

Hildegard (Antje Hagen) a Alfons (Sepp Schauer) obdržia telefonát od Tanje (first appearance of Judith Hildebrandt), ktorá je na ceste ich navštíviť. Avšak príde bez svojho malého syna a oznámi Sonnbichlerovcom, že sa rozhodla vrátiť sa, aby našla otca svojho dieťaťa.

Helen (Miriam Krause) zháňa darček pre Michaelovu (Erich Altenkopf) dcéru, čo Charlotte (Mona Seefried) prijde prehnané a privedie ju k myšlienke, že Helen je matkou Michaelovej dcéry. Napriek tomu sa rozhodne darček obstarať aj ona sama.

Simon (Rene Oltmanns) a Ben (Johannes Hauer) majú už po krk "single" života a obaja sa zhodnú, že sú pripravení na nový vzťah. Simon pokladá Benov návrh - prihlásiť sa do ľudového spolku tanca - za šialený, avšak napokon sa nechá prehovoriť.

 

EPIZÓDA 958

Lukas (Wolfgang Cerny) sa Sandre (Sarah Stork) prizná, že sa pri nej stále necíti najlepšie, pretože uňho hneď vyvoláva spomienky na Anniku. Sandru to samozrejme neteší, avšak má aj iné problémy: Werner (Dirk Galuba) ju prosí o ospravedlnenie za jeho nevhodné správanie a presviedča ju, aby ostali vo Furstenhofe a lepšie sa spoznali. Okrem toho sa Sandra dozvedá aj to, že Werner od Lukasa žiadal, aby sa Lukas od nej držal ďalej...

Rosalie (Natalie Alison), ktorá stále verí, že má u Lukasa aké-také šance, nahovára svojej komplicke Cosime (Gabrielle Scharnitzky), že bez nej by nič nedokázala, aj keď vidí, že Cosime sa tiež nepáči fakt, že jej syn a Sandra spolu chodia. Werner sa púšťa do nového projektu - chce nakrútiť propagačnú reklamu na Furstenhof, a to je pre Rosalie veľká šanca. Cosimu čaká nemilé prekvapenie...

Tanja (Judith Hildebrandt) navštívi svojho starého kamaráta Bena (Johannes Hauer) a spoznáva sa s Nilsom (Florian Stadler), s ktorým si padne do oka. Ani Nils, ani Hendrik (Golo Euler) však netušia, že Tanja si myslí, že Hendrik je otcom jej dieťaťa...

Na zasadnutí obecnej rady Hildegard (Antje Hagen) rupnú nervy, a tak sa natruc Pachmeyerovi (Philipp Sonntag) vyhlási za kandidátku do volieb a jej účasti už nič nebráni...

 

EPIZÓDA 959

Sandra (Sarah Stork) sa nechá prehovoriť, aby vo Furstenhofe zostala a zbližuje sa s Wernerom (Dirk Galuba) aj naďalej: Ten jej prezradí dôvody, prečo sú preňho Cosima (Gabrielle Scharnitzky) s Lukasom (Wolfgang Cerny) nevítaní hostia vo Furstenhofe. Napriek tomu sa Sandrine city k Lukasovi nemenia. Aj Werner sa premôže a zverí Lukasovi úlohu, aby mohla Sandra pracovať v skleníku. Tá je šťastná z novej práce, avšak skleník musí prejsť niekoľkými zmenami. Sandra a Lukas si užívajú spoločne strávený čas - kým opäť nepríde intrigovať Rosalie (Natalie Alison).

Rosalie s Lukasom do noci pracujú na koncepte propagačného reklamného spotu na Furstenhof a Rosalie si myslí, že sa tak Lukasovi môže viac priblížiť. Vidí svoju ďalšiu šancu, avšak osud to chce inak a Lukas od vyčerpania zaspí nad papiermi. Rosalie zúri.

Charlotta (Mona Seefried) sa dozvie, že Michael (Erich Altenkopf) a jeho dcéra sú zarytými fanúšikmi joggingového behu, a že Michael prisľúbil svojej dcére účasť na budúcoročnom newyorskom maratóne. Charlotta sa teda tiež nechce dať zahanbiť a začne trénovať - avšak hneď narazí na svoje hranice.

Tanja (Judith Hildebrandt) sa snaží tráviť čo najviac času s Hendrikom (Golo Euler), aby zistila, či je otcom malého Fabiena. Pri tom sa dozvie, že Marie (Annabelle Leip) a Hendrik spolu nedávno chodili, a tak vie, od koho čerpať informácie.

 

EPIZÓDA 960

Rosalie (Natalie Alison) uštedrí vzťahu medzi Lukasom (Wolfgang Cerny) a Sandrou (Sarah Stork) ďalšie malé klamstvo, aby ich rozdelila. To jej však nevyjde tak, ako by si predstavovala, keďže musí zabezpečiť natáčanie propagačnej reklamy na Furstenhof a má predstavu, že ona bude hrať princeznú a Lukas princa. Jej predstavy sa však nezhodujú s predstavami režiséria Philippa Octoira, ktorý by v tejto role radšej videl Sandru. Rosalie tak zúri a musí sa krotiť, aby do Sandry nehodila svoju topánku. 

Alfons (Sepp Schauer) stále nevie stráviť, že jeho žena Hildegard (Antje Hagen) sa rozhodla kandidovať do obecných volieb a prehlási, že aj tak nemá veľkú šancu... Aj Marie (Annabelle Leip) s ním súhlasí, keďže Pachmeyer (Philipp Sonntag) má vysoké preferencie široko-ďaleko.

Po tom, čo Charlotta (Mona Seefried) takmer od vysilenia odpadla na joggingovom tréningu, chce ju Nils (Florian Stadler) zobrať na ošetrenie k Michaelovi (Erich Altenkopf), čo Charlotta odmieta, aby sa pred ním nestrápnila. Na druhom tréningu však tiež odpadne, a tak ju musí Michael zachraňovať. Našťastie je jej "diagnóza" iná: Jej zdravotné problémy spočívajú v alergickej reakcie na nový druh raňajkového müsli menu.

 

EPIZÓDA 961

Medzi Sandrou (Sarah Stork) a Lukasom (Wolfgang Cerny) už nie sú žiadne iné prekážky, a tak spolu obaja strávia noc, bez toho, aby si všimli, že ich bozk videla Rosalie (Natalie Alison), ktorý kypí zlosťou a chce sa pomstiť. Odreaguje sa tak na tréningu lukostreľby s Hendrikom (Golo Euler) a dopočuje sa o tom, že Tanja (Judith Hildebrandt) pokladá Hendrika za otca svojho dieťaťa. A tak zosnová ďalšie nepekné klamstvo - keďže vie, ako Hendrik nenávidí Lukasa, nahovorí Hendrika, aby pred všetkými - a hlavne pred Sandrou - prehlásil, že videl Tanju a Lukasa na indiskrétnej večeri...

Alfons (Sepp Schauer) sa pokúša prehovoriť Pachmeyera (Philipp Sonntag) na kandidatúru v obecných voľbách, avšak ten váha. Pachmeyer chce napokon na kandidatúru nahovoriť Wernera (Dirk Galuba).

Zatiaľ čo Ben (Johannes Hauer) je nadšený z hodín ľudového tanca, Simon (René Oltmanns) si vynachádza stále nové výhovorky, aby tam nemusel chodiť. Avšak to sa zmení, keď sa dozvie, že známa nemecká pivná firma sponzoruje folkoristov a jednému tanečnému páru ponúka výlet do Japonska na odprezentovanie nového výrobku. A práve Ben a jeho partnerka vyhrajú. Simon žiarli...

 

EPIZÓDA 962

Hildegard (Antje Hagen) sa páči predstava byť starostkou stále viac a viac, a tak musí Alfons (Sepp Schauer) zakročiť. Na nálade mu nepridá ani karikatúra v obecných novinách, v ktorej si z neho autor uťahuje. Pachmeyer je tiež frustrovaný, keďže vie, že čoskoro nebude mať v dedine žiadnu moc.A  tak sa Alfons rozhodne vytvoriť alianciu s Pachmeyerom (Philipp Sonntag).

Rosalie (Natalie Alison) musí uznať, že jej intrigy neprinášajú želané výsledky, keďže Sandra (Sarah Stork) na jej milosrdné klamstvo nenaletela. Tanja (Judith Hildebrandt) je nešťastná a pýta sa samej seba, či má hľadanie otca jej dieťaťa skutočne zmysel. Lukas (Wolfgang Cerny) jej však vysvetlí, že Hendrik (Golo Euler) splietol tieto intrigy, pretože je otcom jej dieťaťa.

Simon (Rene Oltmanns) sa rozhodne nezaostávať za Benom (Johannes Hauer) a aj on sa chce dostať na výlet do Japonska. Na pomoc si zavolá Nilsa (Florian Stadler). Avšak to nedopadne dobre, lebo Simon nie je príliš dobrý tanečník.

 

EPIZÓDA 963

Cosima (Gabrielle Scharnitzky) musí uznať, že jej intrigy boli nanič, keďže Lukas (Wolfgang Cerny) stále stojí na Sandrinej (Sarah Stork) strane. A tak dá svojmu synovi jasne najavo, že je na zlej strane. Medzitým chce zo Sandry urobiť zlodejku, keďže "náhodou" zmizne jej drahý prsteň, ktorý sa ešte väčšou "náhodou" objaví v Sandrinej skrinke. Lukas tomu spočiatku uverí, avšak potom zistí, že Sandra je obeťou Cosiminých intríg. A dôjde k rodinnej hádke.

Alfons (Sepp Schauer) nepresvedčí ani Wernera (Dirk Galuba), ani Pachmeyera (Philipp Sonntag), a tak sa sám prihlási do obecných volieb. Hildegard (Antje Hagen) sa pýta samej seba, ako jej to Alfons mohol urobiť. Zatiaľ čo Alfons vie, že jeho rozhodnutie bude mať nepríjemné dôsledky, apeluje Pachmeyer na jeho bojovného ducha a odporúča mu, aby to tak ľahko nevzdal.

Michael (Erich Altenkopf) chce ísť so Charlottou (Mona Seefried) do divadla do Mníchova, avšak ich plány skazí Rosi Zwicková (Veronika Marie von Quast), ktorá súrne potrebuje ošetrenie rany. A čuduje sa, ako si Helen (Miriam Krause) a Michael dobre rozumejú. O svojom podozrení rozpráva Charlotte.

 

EPIZÓDA 964

Tanja (Judith Hildebrandt) náhodne natrafí na Michaela (Erich Altenkopf) a Charlottu (Mona Seefried) a zatiaľ čo ona Michaela nespoznáva, ten si spomína na flirt s ňou spred troch rokov, ktorý pravdepodobne nezostal bez následkov. Charlotta a Michael následne navštívia tradičnú slávnosť "Waldfest", kde sa Michael snaží Tanji vyhýbať, zatiaľ čo tá ukazuje Charlotte fotky malého Fabiena. A keď jej aj jednu fotku daruje, to už je pri Michaela prisilná káva...

Lukas (Wolfgang Cerny) nechce Sandre (Sarah Stork) hovoriť o hádke s jeho matkou, no tá spozná, že s ním nie je niečo v poriadku, a tak jej Lukas povie časť pravdy. Neskôr navštívia "Waldfest" a Sandra sa snaží nevnímať Cosimine (Gabrielle Scharnitzky) uštipačné poznámky, a tak sa vytancuje až do vysilenia...

Rovnako ako Alfons (Sepp Schauer), aj Hildegard (Antje Hagen) sa rozhodne využiť možnosť "Waldfestu" na propagáciu svojej kandidatúry. Avšak Hildegard má tú smolu a počas jej prejavu vypadne elektrický prúd.

 

EPIZÓDA 965

Lukas (Wolfgang Cerny) je obvinený zo sprenevery peňazí za firemné auto v jeho firme so športovým artiklom, a dostáva sa do problémov, keďže peniaze nemá ako splatiť. Rosalie (Natalie Alison) mu radí, aby si peniaze dočasne požičal z Furstenhofskej kasy, čo aj urobí, keďže nemá inú možnosť... Neskôr mu Rosalie navrhne, aby ju Lukas sprevádzal na služobnú cestu do Talianska, avšak ten ide radšej so Sandrou (Sarah Stork) na vyšetrenie do Mníchova. Cosima (Gabrielle Scharnitzky) má medzitým ďalší plán: Chce s Rosalie uzavrieť dohodu, že o sprenevere povedia Wernerovi (Dirk Galuba), aby očiernili Lukasa.

Werner (Dirk Galuba) využije návštevu Astrid (Isis Krueger) na ďalšie udobrovanie, a dá Astrid jasne najavo, že nie je nadšený, že Sandra a Lukas sú spolu. Astrid má však iné obavy a o nich hovorí Sandre...

Zatiaľ čo Michael (Erich Altenkopf) Charlotte (Mona Seefried) zatajuje možné otcovstvo Tanjinho (Judith Hildebrandt) syna, tá nadobúda dojem, že Michael si želá ďalšie dieťa. A jej váhanie je ešte väčšie, keď vidí, ako si Michael a Helen (Miriam Krause) dobre rozumejú.

Alfons (Sepp Schauer) odmieta Hildegardino (Antje Hagen) obvinenie, že má niečo spoločné s výpadkom prúdu. Tá má však ďalšieho podozrivého: Pachmeyera (Philipp Sonntag). Zatiaľ čo sa Hildegard hrá na Sherlocka, Alfons má všetku priazeň voličov.

 

EPIZÓDA 966

Rosalie (Natalie Alison) neprijme Cosiminu (Gabrielle Scharnitzky) ponuku očierniť Lukasa (Wolfgang Cerny) vo veci podvodu, a tak musí Cosima konať sama: Dá svojmu synovi jasne najavo, že vie, že si s Rosalinou pomocou "požičal" peniaze z furstenhofskej kasy. A musí to dať do poriadku čo najrýchlejšie, inak ho Cosima vyhodí z Furstenhofu. To sa Lukasovi aj podarí až na maličkosť, že pri vrátení peňazí do trezora ho prichití Werner (Dirk Galuba).

Michael (Erich Altenkopf) sa od Tanje (Judith Hildebrandt) dozvie, že tá čoskoro prinesie svojho syna do Nemecka. Okrem toho si všimne aj to, že Helen (Miriam Krause) sa doňho zaľúbila a vysvetľuje jej, že jej city nemôže opätovať. Helen je z toho celá bez seba a vykričí Charlotte (Mona Seefried), že Michael s ňou určite nemôže byť šťastný... Tanja vidí Helen v hotelovom parku, a tak alarmuje políciu, keďže nevie, že Helen bola z psychiatrie prepustená. A celá situácia sa skomplikuje, keď si Helen myslí, že Charlotta jej na krk zavesila políciu...

Hildegard (Antje Hagen) sa dozvie, že Alfons (Sepp Schauer) svojim voličom prisľúbil, že pre športový klub vybuduje novú športovú plochu na lukratívnom mieste. Avšak lukratívne miesto nie je príliš lukratívne pre Hildegard, ktorá sa zasadzuje za chránenie tohto územia. A obaja zistia, že si ešte majú čo povedať - nielen súkromne, ale aj politicky.

 

EPIZÓDA 967

Werner (Dirk Galuba) rozpráva Sandre (Sarah Stork) o Lukasovom (Wolfgang Cerny) obvinení zo sprenevery peňazí a odporúča jej, aby od Lukasa dala prsty preč... Lukas sa jej ospravedlňuje a prizná si, že urobil chybu. Sandra sa mu napriek všetkému rozhodne odpustiť a prosí Wernera, aby dal Lukasovi druhú šancu. Lukas medzitým oznámi Rosalie (Natalie Alison), že ľutuje, že poslúchol jej radu požičať si peniaze z furstenhofskej kasy, a tú jeho výčitka trafí priamo do srdca.

Michael (Erich Altenkopf) verí Charlotte (Mona Seefried), že ona na Helen (Miriam Krause) nezavolala políciu. Alfons (Sepp Schauer) sa dozvie, že Helen sa nemá najlepšie a sám sebe to aj vyčíta, keďže v rozruchu okolo volieb zabudol s Hildegard (Antje Hagen) oznámiť Tanji (Judith Hildebrandt), že Helen sa vrátila. A tak obidve nahovorí na opätovné udobrenie sa.

Nils (Florian Stadler) chce sprevádzať Hendrika (Golo Euler) na svetový šampionát v lukostreľbe. Keď sa však dozvie, že Marie (Annabelle Leip) je nešťastná, že sa Hendrik neopýtal jej, musí si nájsť nejakú výhovorku. Hendrik však odmietne aj Mariinu prítomnosť.

 

EPIZÓDA 968

Tanja (Judith Hildebrandt) chce svojho syna Fabiena priniesť z Talianska, aby mu predstavila jeho "nového otca". Charlotta (Mona Seefried) začína mať pocit, že s Michaelom (Erich Altenkopf) je niečo zvláštne, avšak ten jej jeho potencionálne otcovstvo zamlčí. Zatiaľ čo sa Charlotta vyrozpráva Alfonsovi (Sepp Schauer), Michael obviní Tanju z toho, že v skutočnosti nehľadá otca svojho dieťaťa, ale chce len nájsť nejakého hlúpeho muža, ktorému by mohla na krk hodiť vinu za jej neusporiadaný život. A Alfons začína mať podozrenia, že Michael je otcom Tanjinho dieťaťa...

Sandra (Sarah Stork) nechce Rosalie (Natalie Alison) veriť, že Lukas (Wolfgang Cerny) ukradol peniaze z furstenhofskej kasy a ešte ich tam nevrátil. Lukas medzitým vysvetľuje Cosime (Gabrielle Scharnitzky), že chce svoje finančné problémy riešiť - a chce k tomu využiť kontakty z Furstenhofu. Sandra ho však dôrazne žiada, aby si vypýtal Wernerov (Dirk Galuba) súhlas.

Nils (Florian Stadler) zistí, že Hendrik (Golo Euler) Marie (Annabelle Leip) dlží vysvetlenie, prečo nechce, aby ho doprevádzala na majstrovstvá v lukostreľbe. A tak Hendrik napíše Marie list, v ktorom jej okrem iného oznámi, že sa už nechce vrátiť do Furstenhofu. Obaja si tak povedia "Adieu"...

 

EPIZÓDA 969

Lukas (Wolfgang Cerny) prisľúbi Sandre (Sarah Stork), že Wernera (Dirk Galuba) naozaj nechcel oklamať, zatiaľ čo potom sa stretáva so svojim firemným partnerom Octoirom. Nikto však netuší, že Cosima (Gabrielle Scharnitzky) sa snaží Octoira zmanipulovať. Werner ponúkne Lukasovi "Knebelvertrag" (je to nejaká zmluva, ale aká, to ani srnka netuší...), čo ten odmietne a rozpráva o tom Sandre. Medzitým Octori Lukasovi oznámi, že ho za spreneveru peňazí udal na polícií, čo je však polovičná pravda, keďže ho podplatila Cosima.

Alfons (Sepp Schauer) zamlčí pred Charlottou (Mona Seefried) dôležitý fakt - že Michael (Erich Altenkopf) je otcom Tanjinho (Judith Hildebrandt) dieťaťa, avšak dá mu ultimátum, aby to Tanji aj Charlotte čo najskôr vysvetlil. Medzitým Nils (Florian Stadler) natrafí na Tanju, ktorá sa mu spovedá, či má jej hľadanie otca jej dieťaťa vôbec zmysel... Nils jej chce pomôcť a nabáda ju, aby Fabiena priniesla z Talianska.

Hildegard (Antje Hagen) vidí, že Marie (Annabelle Leip) je po rozchode s Hendrikom (Golo Euler) nešťastná, a tak ju prizve na predvolebné stretnutie s občanmi. Marie to úplne uchváti, a tak sa snaží u svojho otca dosiahnuť to, aby sa v dedine nestavalo nové športové ihrisko, keďže sa tam nachádza výrazné množstvo hniezd sýkoriek. Alfons však nemá čas na takéto reči, a tak sa Marie rozhodne pridať na Hildegardinu stranu.

 

<Späť na

Epizódy 930. - 949.

 EPIZÓDY 950. - 969.

Ďalej na >>

Epizódy 970. - 989.